Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! SOSE vegyetek hógömböt?!

Anyukák! SOSE vegyetek hógömböt?!

Figyelt kérdés
Öntöttétek belém a lelket, mikor kellett. Én vagyok az az anyuka, akinek a kisfia talpáról leégett a bőr. Nos, kezdünk helyrejönni, viszont a kórházban nagyon sokféle esettel találkoztam. A legmegdöbbentőbb számomra egy 13 éves lány volt. Kapott egy hógömböt az egyik rokonától, amiben kiskacsák úsztak. Nos gyermeki kíváncsiságból ki akarta őket szedni, csavarhúzóval nem ment, így ellopta az anyja öngyújtóját. Igen ám, csak a hógömbben amiről mindenki azt hiszi hogy vízzel, vagy más ártalmatlan anyaggal van töltve BENZIN volt. Persze egyből berobbant, megégett a kislány arca, légcsöve, nyelőcsöve. Szerencsére nem nagyon, így komolyabb baja nem lett, de gondoljatok csak bele. Így vegyen az ember bármit is a gyerekének?!

2012. jan. 18. 11:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ó Te jó ég!! Ez ijesztő,és elgondolkodtató!!!
2012. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 ava87 ***** válasza:

Ez komoly?? Nekem volt kiskoromban valami egyszerűbb, bazári hógömböm, de annak még volt is az alján egy kis lecsavarható kupak, ott lehetett újratölteni, abban biztos víz volt, mert emlékszem, egyszer ki is öntöttem belőle a vizet, amikor elkezdett üledékesedni (nem értem, miért).


Nem tudom, hogy most mi a helyzet ezekkel a gömbökkel, de ha tényleg benzin van bennük, akkor ezt marha nagy betűkkel jelölni kéne rajta!

2012. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

:(

Jaj szegényke!

Azért ez elég durva basszus!

Mondjuk én tudom, hogy nem víz van benne, mert láttam egy műsort, amiben megmutatták, hogyan készülnek a hógömbök. Valamilyen olajféle van benne, ami sűrűbb a víznél, ettől úsznak benne lassabban és szinte lebegősen a dolgok.

Viszont a szülő felelőssége is, hogy az öngyújtója ne kerülhessen a gyerek kezébe.


A Te kisfiad jól van? Hogy viseli az utazgatást és a kötözést? Remélem mostmár hamar rendbe jön!

2012. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Sajnos ez halálosan komoly. Persze itt a szülő felelőtlenségéről is szó van, mint általában minden esetben. De azért mégis, ki gondolta volna, hogy benzinnel töltik meg? Én teljesen elcsodálkoztam rajta, azért ez hatalmas veszélyt jelenthet a gyerekekre.

Köszönöm, mi már egészen jól vagyunk. Szerencsére szeret csavarogni, így nem nagyon viseli meg az utazgatás sem. A kórház annál inkább, menekülne kifelé. Ha minden jól megy, akkor pénteken kell menni utoljára, mert nagyon szépen gyógyul a lába. Ma már rá is állt nagy meglepődésemre, eddig olyan volt, mint a kis gólya :)

2012. jan. 18. 12:08
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nagyon durva, hiszen, szét is törhet bármikor. Öngyújtót meg 13 éves elől nem lehet eltenni. Azt hinné az ember, annak már van magához való esze.

Kisfiadnak jobbulást!

2012. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

De miért gondolta a kislány, hogy az öngyújtótól kijönnek a kacsák?? off

na, mindegy, azért ez tényleg borzasztó. Akkor rá kéne tényleg vezetni a gömbre, hogy fokozottan tűz-és robbanásveszélyes vagy ilyesmi, meg, hogy felnyitni, feszegetni... stb., amit szoktak!

2012. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon tragikus, de én is azt várnám egy 13 évestől meg a szüleitől, hogy legyen már ennél okosabb...
2012. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen, rá kellene de ezzel senki nem foglalkozik. A poén, hogy fel sem lehet jelenteni a gyártót, mert nem tudják ki a gyártó.

Az öngyújtó úgy került a képbe, hogy mint a legtöbb hógömb alján műanyag a burkolat. Ezt akarta lefeszíteni csavarhúzóval, nem ment. Így bevitte a fürdőbe az öngyújtót, tudván hogy a láng megolvasztja a műanyagot. Na ekkor robbant be. De azt mondja az anyja, hogy még a szomszéd helyiség ablaka is kirepült, a redőny is leszakadt. Akkor jó nagy lehetett a robbanás, szerencse hogy a gyerek ennyivel megúszta.

2012. jan. 18. 12:22
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy hógömb volt az? Nem tudom, nekem eléggé sántít. Benzinnel megtölteni rettenetesen abszurd. Másrészt a robbanás ereje is furcsa nekem. A hógomb pici. Ugye a benzin nem robban csak a gőze, annak meg nem lehetett akkora mennyiségű gőze.

Nem lehet, hogy a lány valami oltári nagy butaságot csinált és nem merte elmondani hanem helyette jött ez a sztori?

Egyébként nagyon sajnálom!!

2012. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

[link]


itt azt írja, hogy glicerin kell bele. de robban, igen :( szegény kislány

2012. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!