Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első gyermek babakelengyéjé...

Az első gyermek babakelengyéjének vásárlásakor gondolkoztatok azon, hogy olyan színűt vegyetek, ami az (esetlegesen) ellenkező nemű testvérnek is való?

Figyelt kérdés

A sógornőm túlzásba vitt spórolásnak tekintette a "módszeremet+, miszerint a születendő kislányomnak nem veszek mindenből lányosat. Már akkor arra gondoltam, ha lesz egy fiam is, akkor jó legyen neki is, ne kelljen újat venni.

Emiatt narancssárga ágyneműt vettem fehér lepedőkkel, kék babakocsit, kék-fehér pihenőszéket, szürke autósülést és sok-sok olyan bébiruhát, ami unisex színű és mintájú.


2011. aug. 2. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, a bútor fehér, a fal narancssárga, a babakocsi szürke-narancssárga, a sportbabakocsi kék-piros, a gyerekülés szürke, a hordozó kék-nari, overáll szürke, és még sorolhatnám....

Végül két lányom van, úgyhogy mindenből vehettem volna hupililát :) :)

... de majd a 3. baba hátha fiú lesz :)

Mondjuk nálunk csak a nagy dolgok uniszexek, a ruhák azért inkább lányosak, mert utáltam, hogy néha még fullrózsaszínben is megkérdezték, hogy fiú v lány. Szeretem, ha igazán kislányos színű ruhák vannak rajtuk.

2011. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt megszületett a lányom, én is így vásároltam. Persze vettem rózsaszín ruhákat is, de többnyire olyat ami jó fiúnak is és lánynak is! Most várom a második babánkat még nem tudom milyen nemű! De az biztos hogy nem kell sok mindent vennem az elején az biztos, akkor sem ha fiú lesz!
2011. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én is így gondolkodtam (én téglavörös babakocsit vettem)

és még a ruhákból is vettem olyan szinűeket amiket fiúra és lányra sem ciki ráadni.

Végülis másodszorra is lányom lett,de nem bánom hgy nem minden rózsaszín csak azért mer lány..

2011. aug. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, én bizony előre is gondolkodtam és uniszex holmikat vásároltam. Mivel nem egy babában gondolkodtunk, fölöslegesnek tartottam volna beruházni csak fiús holmira. Különben sem vagyok az az anyuka, aki a lányát csak rózsaszínbe, a fiát meg csak kékbe öltözteti.

Teljesen fölösleges ennyire túlzásokba esni... A második baba attól nem lesz szegényebb, ha esetleg majd megörökli a tesó holmiját... attól még ő is kaphat új holmikat is.

2011. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, a ruhái később csak a lányos fajták voltak most meg főleg, hiszen elmúlt 2 éves.

Most testvért tervezünk és ha kisfiú lenne, nagyon örülnék, hogy mennyi "nagy dolgot" nem kell megvennem újra. Ha kislány lenne, neki meg ugyanúgy kiszolgálna mindent, mint az elsőszülöttnél.

2011. aug. 2. 21:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is általában uniszex színű ruhákat vettem, de van néhány kimondottan fiús is. Ha másodjára kislányom születne engem egyáltalán nem zavarna ha itthon például fiús ruhában lenne.
2011. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én már csak azért is unisex dolgokat vettem, mert nem tudtuk a nemét :) De utána is, sokkal szívesebben öltöztettem vagány cuccokba, mintsem barbisba.

A tesó is lány lett... :)))


Szóval szerintem jól csinálod. :)

2011. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem sem kimondottan spórolás a cél ezzel, hanem mert ez így volt célszerű.

Mindenesetre megkaptam a magamét.


Volt egy ismerősöm, aki kislányt várt, rózsaszín volt mindenük, mert nem terveztek testvért. Aztán meggondolták magukat, a tesóka fiú lett és újra be kellett szerezni mindent. Elég bosszús volt emiatt az anyuka és meg is értem.

2011. aug. 2. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyerekszoba juhar-zöld-narancssárga, narancssárga az ágynemű, zöld a nagy babakocsi, drapp a sportkocsi, narancsszínű a babahordozó, sötétbordó a gyerekülés, sárga a bundazsák, zöld az overál. Szóval mi szándékosan így gondolkodtunk a kisfiam születése előtt, és milyen jól tettük!!!! 33 hetes kislány van most a pocakomban:) Ha nem kerestek eszméletlenül sokat, akkor ez nagyon hasznos megoldás. Kiegészítőkkel, kisruhákkal nagyon jól lehet fiússá-lányossá tenni az uniszex dolgokat.
2011. aug. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A drága dolgoknál gondoltunk rá igen.

Ilyenek: babakocsi, kiságy, szobabútor.

Az olcsóbb és/vagy elhasználdó dolgoknál pedig nem gondoltunk.


Tehát az ágynemű, a babaruhák színe, stb...


A kislányom most 2 éves múlt, majdnem 3 lesz mire megszületik a tesója aki egyébként fiú lesz. A kislányom lepedőjét nem tudja már örökölni a fiam, mert annyira kopott,bolyhos,gondolj csak bele, minden éjjel azon forgolódik, azon is csodálkozom,hoyg eddig bírta, már a lányom is újakat kap lassan.

Én a Baldachint és fejvédőt valami 3000ft-ért vettem (mosható takaróval és párnával), ezért ez csajos színű, és ebből azért úgy érzem tudok fiúsat venni,nem egy nagy összeg.


A pihenőszék nekünk együtt volt egy önjárató hintával is, az zöld-kék színű volt, mert ilyen volt olcsóbban a teszveszen, de azt amint nem használtuk, úgy ahogy vettük el is adtuk.


Autósülésből nekünk mind a kettő inkább fiús mint lányos, nem is figyeltem a színét egyáltalán, mert nem ez volt a szempont. Olyat vettem, amit eléggé kényelmesnek és biztonságonak találtam az adott árkategóriában, egyáltalán nem érdekelt a szine.


Ruhákat azokat vegyesen vettem, vannak unisex színűek is meg sok-sok sok rózsaszín, csajos darab. Ami jó lesz az jó lesz, ami nem azt pótolom. Teszveszen fillérekért tudok venni, és manapság már az ilyen Tesco, Auchan,Cora üzletekben is ki lehet fogni fillérekért jó kis darabokat.


A drágbb dolgokra visszatéve:

Babakocsink piros fekete, (ferrari-piros nem ilyen lányos), az jó mindkettőnek. Ebben az árkategóriában ebből a kocsiból (merthogy ragaszkodtam hozzá) csak olyan más színek voltak amik már szerintem inkább fiúnak valóak, ezért lett piros. De az alkatrészek és a váz meg fekete.


A kiságyból is a funkciót néztük (kivehető két rács elől és állaítható fekvőmagasság), és azt néztük,hogy olcsó legyen, mert itt aztán nagyon el tudnak szállni az árak.

A bútor nagyrésze nem is kifejezettem gyerekbútor,bárhol bármelyik szobánkban megállja a helyét.

2011. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!