Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az Mt. Módosulása alapján...

Az Mt. Módosulása alapján 2012 évtől mind a két szülőnek egyformán jár a pótszabadság. Hallottátok?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg.
2012. jan. 19. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem hallottam még. És mindkettőnek 2-2 nap jár, vagy a 2 nap felesben jár anyának, apának?
2012. jan. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy gyereknél 2-2 nap, két gyereknél 4-4 nap stb.
2012. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindkét szülőnek jár a pótszabi, nem kell eldönteni, hogy melyik vegye igénybe. PL: 1 gyerek után jár 2 pótszabi, így anya és apa is megkapja a 2 napot.


De csak 2012. július 1-től hatályos az új Mtv!


"118. § (1) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettõ,

b) két gyermeke után négy,

c) kettõnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság jár."

2012. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én azért tudtam meg, mert most küldte el munkáltató, hogy töltsünk ki egy ezzel kapcsolatos nyilatkozatot.
2012. jan. 20. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok

de véleményem szerint most még úgy kell nyilatkozni, hogy eldöntitek, hogy melyikőtök veszi igénybe, mivel július 1-ig még a régi Mtv a hatályos.

2012. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A "régi", július 1-ig Munka Törvénykönyvét már módosították, így ugyanaz van benne január 1-től, mint ami az újban lesz!!!

Így már most jár mindkét szülőnek külön-külön!

2012. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkerestem: a 2011. évi CXCI. törvénnyel módosították a jelenlegi Munka Törvénykönyvét, ez már december 29-én megjelent a Magyar Közlönyben, a munkáltatóknak is tudniuk kellene róla.
2012. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

* július 1-ig hatályos

Bocs, kihagytam egy szót.

2012. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!