TeszVesz-es anyukák?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,ha lehet licitálni egy termékre,és annak van fix ára is,akkor a fix ár csak akkor érvényes ha azonnal akarod megvásárolni a terméket?Leírnátok nekem a lényeget?
2012. jan. 21. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

A lényeg:


Ha van egy termék amire lehet licitálni is és fix ára is fel van tüntetve, akkor 2 féle módon tudod megvenni a terméket.


1. vagy megveszed fix áron (magyarán leütöd és ekkor tuti tiéd a termék)


2. licitálsz rá és reménykedsz hogy más nem fog rá többet licitálni, mert ha igen előfordulhat az is hogy a végén magasabb árra strófolják fel a licitálással az árut mint a fix ár.

Licitáláskor az fogja megnyerni a terméket aki a lejáratkor ( tehát az utolsó licitáló) épp a legmagasabb összeget ajánlotta.

2012. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy magasabb árra nem megy fel a licit mint a fix ár. Régen így volt, de mostanában változott kicsit.

Régen úgy ment, hogy ha volt fix ár és licit ár is, ha valaki elkezdett licitálni, akkor a fix ár eltűnt, onnantól már nem lehetett azonnal megvenni a terméket, meg kellett várni a licit végét.

Ma úgy működik, hogy hiába kezdenek el licitálni a vásárlók, a fix ár végig ott marad, bármikor bárki leütheti azon az áron. Ha pedig a licit eléri a fix áron meghatározott összeget, akkor a licitnek vége, az nyeri meg aki ezt az összeget írta be, tehát tulajdonképpen megvette fix áron, csak előtte még licitálgatott mondjuk napokig feleslegesen.

2012. jan. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jan. 21. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!