Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lejart a probaidom, kirughatna...

Moncsi0425 kérdése:

Lejart a probaidom, kirughatnak baba miatt?

Figyelt kérdés
2011.10.16. -atol dolgoztam egy pizzeriaban. Idokozben kiderult, hogy terhes vagyok. Januar 20.an elkuldtek a baba miatt. Pedig akkor mar lejart a 3 honap probaidom. Mikor ezt szovatettem, elmondtak, hogy hivatalosan csak 11.ho 14.-etol jelentettek be, amit en ala is irtam. Dokumentumokkal bizonyitani tudom, h regebb ota ott dolgozom, mint a bejelentesemen szerepel. Mi a teendo ilyen esetben? Tud valaki segiteni? En azt hittem, mar vedve vagyok, mert 3 honap utan lejart a probaidom, es hivatalos munkaviszonyban vagyok.-Amikor pedig mar nem kuldhetnek el olyan indokkal, hogy a baba miatt nem tudnak ram szamitani. Nem irtam ala a kilepopapirjaimat. Koszonom a valaszokat.
2012. jan. 21. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírtad a szerződést, hogy 11.14-től dolgozol ott, akkor első lépésben meg kell támadnod a szerződést megtévesztés címén.

Ha ez megvan, akkor meg kell támadnod a felmondást, jogszerűtlen elbocsátás miatt.


Mindenképp keress fel egy munkajogászt, és villámgyorsan lépj, így is el fog tartani jó darabig..

2012. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy off vagyok, nem értek hozzá, de elmehetnek a búsba. Engem 10 hetesen kirúgtak, pedig előtte már 1 évet is dolgoztam nekik, csak ők közben cégformát váltottak, amiben új próbaidő volt áááh ne haragudj nem akarlak a sajátommal traktálni, csak kijött belőlem.


Munkajogász, vidd a papírjaidat, amik bizonyítják, hogy előbb ott dolgoztál már.

Egyébként biztos jobban jársz, ha ezután is dolgozol? Úgy értem nem fognak szívatni, jobban megterhelni a melóval, amiért kibabrálsz velük...

2012. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem szeretnek mar ott dolgozni, de szivesen beperelnem oket. Amikor elmondtam, hogy babat varok, gratulaltak, es azt mondtak maradhatok ameddig szeretnek. 20.an meg kozoltek, tobbet ne menjek.
2012. jan. 21. 23:08
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogyha határozatlan idejű a munkaszerződés, akkor semmilyen indokkal alatt nem rúghatnak ki ha terhes vagy.

Tehát próbaidő alatt vagy, akkor sem!

2012. jan. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: rosszul tudod. Próbaidő alatt indoklás nélkül megszüntethető a munkaviszony.

Plusz nemcsak határozatlan idejű szerződés esetén él a védelem, hanem a határozott idő lejártáig a határozott idejűnél is.

2012. jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
kedves kérdező: milyen papírral tudod bizonyítani hogy ténylegesen mikor léptél be? Munkaszerződéssel? Aláírt, cégpecsétezettel? Mert ha igen, szerintem is megtámadhatod a ténylegesen bejelentőt, hogy megtévesztés, bár azért tudni kellene, hogy ha te tényleg aláirtad novemberben ezt, akkor miért nem vetted észre ezt a tényleges bejelentési időt? Viszont ez egy nagyon gusztustalan dolog a munkáltató részéről? Amugy már látszodott a terhesség, hogy elmondtad, vagy erősebb fizikai munkát csináltál, esetleg rosszullétek miatt?
2012. jan. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jelenleti ivvel, hivatalos "kasszazaro" papirokkal, AFA-s szamlak kitoltesevel. Alairtam a papirt amit elemraktak, nem volt fontos a datum, nem tudtam a babarol, a munkammal meg voltak elegedve. Rakerdeztek, hogy babat varok-e, elmondtam oszinten, es rogton meghirdettek a munkamat.
2012. jan. 22. 12:18
 8/11 anonim ***** válasza:

A jelenléti ív és a kasszazáró papír sajnos nem sokat jelent. A kasszazáró papíron a neved gondolom nincs rajta...Az ÁFÁ-s számlákrol meg gondolom nincs másolatod...

Szóval ezek szerintem nem sokat érnek, de nem vagok munkajogsz.. Nekem is volt egy hely, több mint 1.5 évig meloztam ott, jelenlétim volt, meg egy 1 oldalas gépelt munkaszerződésem, amin nem volt cégpecsét...Nem is voltam bejelentve 1 percig sem.

2012. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kasszazaro papiron rajta van az alairasom, ahogy a ceg adatai is. Az AFAs szamla-tombbe pedig megvannak a masolatok, amiket en adtam ki. Mind a ketto hivatalos, nem dobhatjak ki oket.
2012. jan. 22. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kezdj holnap egy munkajogásznál. Valószínű az is elegendő, ha rájuk ijeszt.

És szólj a munkahelyeden, hogy megkéred a NAV-ot, vizsgálják ki, miért nem akkortól voltál bejelentve, amikortól hivatalosan ott dolgoztál.

2012. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!