Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy végre vágyni...

Mit tegyek, hogy végre vágyni kezdjek egy babára?

Figyelt kérdés
Minden nőnek a környezetemben természetes, hogy várva várják, hogy végre anyák legyenek, de én egyáltalán nem érzem, nem is szeretnék. Most per pillanat úgy érzem, hogy soha nem akarok, pedig már 28 éves vagyok. Valami varázsütésre várok, hogy az anyai érzések megjöjjenek... A férjem és a családom már nagyon szeretne babát. Mit tegyek?
2008. ápr. 2. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne keseredj el!!!Csak az a fontos , hogy te akard és a férjed/párod. Semmi más nem számít. És különben is vannak olyan házaspárok akiknek nincs gyerekekük mert nem akartak. Sőt szerintem nem is kell mindenkinek, aki úgy érzi, hogy nem szeretne az ne vállaljon. Ha majd teljes szívedből szeretnéd akkor azt úgyis érezni fogod,és lehet, hogy még kell pár év. Szerintem ezzel semmi gond nincs. A környezettel nem kell foglalkozni, én személy szerint nem is csippantom azokat a párokat, akik azt mondogatják, hogy jajj most már kéne egy gyerek, hiszen a baráti társaságban már szinte mindenkinél van, meg a család is örülne...na és akkor mi van?Kérdem én. Én nem ők vagyok. És ti sem ők vagytok!De ha már feltetted a kérdés akkor már biztosan érlelődik az érzés... (Én sem vagyok "elszállt" kismama, nem vagyok az akivel csak babatémáról lehet beszélni.Szerintem nagyon sokan bekattanak...)CSAK LAZÁN és akkor jön az érzés!!!
2008. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

szia :)

Próbálj elmenni babás emberkékhez, meglátogatni őket, főleg amikor nagyon pici. Hátha "megenyhül" a szíved.. ;) Olyan édesek, és amikor rugdos a hasadban és hullámzik az egész az meg olyan mókás, órákig képes vagyok bámulni a hasam..:) mi lesz ha kibújik.

Remélem azért teszel majd róla hogy ne halljon ki az emberiség ;) De csak mások miatt ne vállald be! De azért mostmár lehet foglalkozhatsz a gondolattal. ha beszúszik hadd jöjjön, hátha tudja mikor kell jönnie? :))

2008. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell minden nőnek gyereket szülnie! Hiszen ha nem érzed úgy, hogy lenne türelmed, időd, energiád egy kisbabára, akkor nagyon nem lenne jó, ha ennek ellenére mégis lenne. Ha mindenféle praktikákkal meg akarod győzni magad, hogy kell a baba, az csak önbecsapás. Nem önzés, ha valaki nem akar gyereket, nem kell neked is azt csinálni, amit mindenki más. A férjednek is meg kell érteni, hogy baba csak akkor lehet, ha mindketten akarjátok. Aztán meg ki tudja, lehet, hogy egy-két év múlva már minden vágyad egy baba lesz.
2008. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, de nagyon jót kérdeztél...én csak a saját példámon keresztül tudok véleményt mondani.Sohasem voltam "babázós "alkat,úgymond sosem érdekelt a más gyereke, nem is tudtam velük leülni játszani, v. "társalogni", egy babakocsiba sem néztem bele az utcán, és az ismerősökhöz is csak illendőségből mentem el babát látogatni, de jobban örültem, ha nem akarták a kezembe adni. DE: abban biztos voltam, hogy egyszer nekem is lesz gyerekem, mert az élet szerintem csak így lehet teljes!!!!!

Az anyaság érzés nem olyan, mint az éhség-vagy a szomjúság, hogy csak úgy jön.Szerintem tudatosan készülni kell rá,tanulni kell, mint minden mást az életben.Sohasem fogsz úgy felébredni, hogy:"mától anya akarok lenni!"Az első nélkülözhetetlen dolog, ami a tanulásban elindít:egy TÁRS- és ha jól értettem, neked Ő megvan, és nagyon szeretne már babát, és véleményem szeint ennél nincs is fontosabb.Lehet, h csúnyán hangzik,de én jobban kíváncsi vagyok arra, hogy a párom milyen apa lesz, mint, hogy én milyen anya.Ha az ember mellett ott van a megfelelő pár, akkor nem létezik lehetetlen (na, jó ott vannak az anyagiak, egzisztencia is, de szerintem nálad nem ez az akadály, nem is említetted) Nálad szerintem a saját félelmeid akadályoznak.Attól, hogy lesz egy gyereked, nem fog fejreállni a világ, legfeljebb kevesebb hülye tv műsort nézünk.Sokan ott rontják el, hogy teljesen alávetik magukat a gyerek "akaratának", róla szól, körülötte forog minden.Persze, h alkalmazkodni kell a megváltozott körülményekhez, de ne feledjük, hogy Ő jött a családba, és neki ugyanúgy alkalmazkodni kell mihozzánk.

Egy darabig én is vártam a varázsütésre, de rájöttem, hogy ilyen nem létezik.3 éve megtaláltam életem szerelmét, és neki akarok gyereket szülni, látni akarom benne magunkat, és nem félek attól, hogy nem leszek jó anya, mert így 28 hetes várandósan olyan hormonális változásokat élek át, amit eddig elképzelni sem tudtam-és nem volt varázsütés, egyszerűen eldöntöttem, hogy az életem csak gyerekkel lehet teljes, és ez így is lesz.(pedig anyagilag sem vagyunk eleresztve, ha dolgoznék, sokkal hamarabb jutnánk előre, de még ezt is képes voltam félretenni)

Hogy mit tegyél??? Vágj bele, az érzés megjön majd, és a férjed nagyon sokat fog segíteni.

2008. ápr. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok, és még szeretnék hozzáfűzni valamit:Képzeld el a helyzeteteket fordítva...te nagyon szeretnél babát, de kiderülne, hogy a férjed mégsem.Mit tennél, lemondanál a vágyaidról? A mai napig sokan esnek abba a csapdába, h olyanhoz mennek férjhez, akiről sejtik, v tudják, h nem szeretne gyereket, csak azt gondolják, idővel ez megváltozik. Általában ez nem így van, és akkor jönnek a praktikák, vagy a kapcsolat felbomlása.Akard megtanulni az érzést, h gyerekkel mennyivel teljesebb az élet, rengeteg könyvet írtak már erről a témáról, de a férjeddel mindenképp beszéld meg, ha igazán szeret, azon lesz, h segítsen, és eloszlassa az aggályaidat.Sok szerencsét!
2008. ápr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azzal, hogy ki mit szeretne körülötted. Csak egy példa: egy távolabbi ismerősöm azért szült gyereket mert minden vele egykorú barátnőjének volt már (nem akart lemaradni). Rögtön becsúszott a második baba is, azonban nem volt türelme egyik gyerkőchöz sem, ezért 10 hónaposan bölcsibe dugta őket, nem tudott velük törődni velük otthon sem. Apukának kellett a helyzet magaslatán állnia. A gyerekek iskoláskorúak lettek mire anyuka rájött, hogy mi is az az anyaság... remélhetjük, hogy még nem túl későn. Kényszerérzetből ne szüljön senki gyereket, mert azért a piciért onnantól a nap 24 órájában Te tartozol felelősséggel!
2008. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is reméltem, hogy ilyen sok válasz érkezik egy nap alatt. Köszönöm a tanácsokat!!! Valahogy mindig azt hittem, hogy egy nap majd úgy ébredek fel, hogy már anya akarok lenni. De a kommentek alapján be kellett látnom, hogy ez nem így működik. A férjem nagyon szeretne babát, de elfogadja, hogy én (még) nem. Nem erőlteti a témát, csak én érzem, tudom, hogy nem lenne teljes az élete gyerek nélkül. Félek, hogy 40-50 évesen jön rá, hogy ő mégis szeretne gyereket, de én akkor már nem tudnék neki szülni. És én nem akarom őt elveszíteni :( Mindenképp vállalni fogok legalább egy kisbabát, de annyira nyomasztó érzés, hogy igazából nem akarom. Nagyon elfuserált nőnek érzem magam :(
2008. ápr. 3. 13:03
 8/9 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászólóval NEM TELJESEN értek egyet. Annyival egészíteném ki, hogy igen, nem mindenkinek kell gyereket szülnie, viszont nagy önzés egy másik embert belekényszeríteni olyan helyzetbe hogy ne legyen gyereke. És gondolom nem beszéltétek meg a házasság előtt, hogy mindketten alapvetően gyerekcentrikusak....stb. vagytok (mi azért beszélgettünk ilyenekről a férjemmel, nekünk inkább anyagi/egzisztenciális okai voltak előtte, meg utazgattunk picikét). Nehéz helyzetben vagy. Rossz kényszerűségből gyereket vállalni, viszont rossz beletuszkolni valakit meg egy olyan szituációba, hogy csak hosszú évek múlva lehessen gyereke, vagy egyáltalán ne is. Lehet hogy el kéne mennetek valami családterapeutához...stb. Na nem azért hogy "meggyőzzenek" arról hogy neked gyereket KELL szülnöd, hanem lehet hogy jót tenne ha beszélgetnétek a témáról, lehet hogy megnyugtatnának a dologgal kapcsolatban, megnyugodna a férjed is, találnátok valami megoldást valami kompromisszumot, de ki tudja az is lehet hogy ráéreznél a dologra. Ki tudja....

Sok sikert!

35 hetes kismami

2008. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezt a dolgot nem kell eröltetni majd jön magátol és anélkül, hogy akarnád ne szülj gyereket, bármennyire is vágyik rá a környezeted.
2008. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!