Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek, ha GYES-en...

Mihez kezdjek, ha GYES-en leszek már?

Figyelt kérdés
Jövő év márciusától lejár a GYED-em, gyesen leszek. Tanár vagyok, úgyhogy munkába állni lehetetlen lesz, a 2. félév már javában tartani fog, meg aztán a picurt sem szívesen adnám bölcsibe. De akkor hogyan fogunk megélni? Ilyenkor mi van? Elképzelhető, hogy kistesó lesz már a pocakomban akkortájt...és sajnos automatikusan veszélyeztetett leszek, sok rizikófaktor van. Mit lehet remélni?
2011. okt. 21. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Nem kötekedni akarok, de a 2. baba után ha ugyanúgy lejár a gyed és gyes-en leszel, vagy ugyanúgy nem akad munkád, akkor már két éhes szájjal fogtok otthon nélkülözni?


Miért nem csak annyi gyereket szülnek az emberek, amit fejfájás nélkül el tudnak tartani?


Utána meg sírnak a fókuszban, meg a naplóban, stb. hogy sok a hitel, de ott van a 3-4 gyerek...Ezekre is azt mondom, hogy nem kérte tőle senki ezt a sok gyereket.


Szívtelennek hangzik tudom, de inkább a munkahelyen gondolkodj, mint mégegy babán. Látod te is mi megy a gazdaságban..

2011. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyesről is visszállsz majd Gyedre, ha gyes alatt szülsz és határozatlan idejű a szerződésed.


amúgy szerintem vállalj magántanítványokat, hirdesd magad mindenhol és korrepetálj.

2011. okt. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krisztivan ***** válasza:
100%
Hát van abban valami amit az elöző válaszoló leírt.Mi sem tudjuk bevállalni a 2.babát amíg nem dolgozom megint kb.1 évet.És bizony a kisfiam (ha minden igaz)akkor sajnos bölcsis lesz 2 évesen(mégha a szívem is szakad meg miatta)de most ez van.
2011. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Véglegesítve vagyok, és köszi, nincsenek eget rengető anyagi gondjaink, hála Istennek.
2011. okt. 21. 18:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is tanár vagyok, de én visszamegyek a második félévtől. Ezen nem gondolkoztál? De egyébként ha márciusban lejár a gyeded, akkor még egy ideig nem kell aggódnod, mert utána kiveheted a szabikat, az is 1-2 hónap. Amit még meg lehet próbálni az az, hogy beszéld meg a főnököddel, vegyenek vissza akkor, amikor lejár a gyeded, aztán vedd ki a szabikat (ez idő alatt 8 órában legyél papíron), utána pedig ha lejár a szabi, tegyenek át 6 órába, és megigényeled a gyest. Majd ott lesz a nyári szünet, és szeptembertől meg már vissza is mehetsz dolgozni. Ha nem akarsz vissza menni, akkor én is azt mondom, amennyiben van lehetőséged vállalj korrepetálást, felnőttoktatást, magánórákat.
2011. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Kedves utolsó válaszoló, a szabikat hogyan lehet kivenni? Mert én már 4 éve itthon vagyok (sorban jöttek a babák). Akkor az szerinted mennyi szabi? Gyesen még sosem voltam, csak gyeden, aztán jött a TGYÁS megint.
2011. okt. 24. 14:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor bőven több a szabid, mint 1-2 hónap :)

Írd meg, hogy mikor születtek a babák, hány éves vagy. Ki kapja a gyerekek után járó plusz napokat?

2011. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Plusz napokat apa kapja, első baba: 2008 május, 2. baba 2010 február. Nagyon köszi, hogy segítesz!!!
2011. okt. 24. 14:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja, 34 éves vagyok.
2011. okt. 24. 14:24
 10/12 A kérdező kommentje:
És 2007 novemberétől táppénzen voltam.
2011. okt. 24. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!