Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez tényleg igy van? Nem elég...

Ez tényleg igy van? Nem elég az apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Most tervezünk babát, nem gondoltuk h össze kéne sürgősbe házasodni, de olyat hallottam, h nem elég az apasági nyilatkozat, h a baba az apa nevét kapja, vizsgálatok kellenek, h tényleg ő e az apa és ezért kemény pénzeket kérnek, és nincs olyan h élettársi viszony! Az apától vonják le a családit vagy valami pénzt, nemtudom pontosan.

Valóban igy lenne?


2012. jan. 23. 07:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy azóta változott e, de az én kisfiam 2011ben született és semmi ilyesmi nem kellett. Nem vagyunk házasok, aláírta az apaságit és ennyi volt.

Lehet hogy idén már más, ebben nem vagyok biztos de nagy szemétség lenne ha ilyen kiadásokra köteleznének csak azért mert valaki nem házas..

2012. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tavaly született, semmi vizsgálat nem kellett. Annyiban volt más a menete mint az első válaszolónak, hogy nekem először kellett kérnem egy igazolás hogy hajadon vagyok, és ezzel meg a dokitól kapott papírral intéztük az apaságit.
2012. jan. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A helyi önkormányzat anyakönyvi hivatalában mindent pontosan elmondanak és nem kell találgatnotok. És az legalább biztos. Ha még mindig elég az apasági nyilatkozat akkor az viszont nem lehet 3 hónapnál régebbi úgy hogy ha még csak tervezitek a babát akkor még rengeteg időtök van.
2012. jan. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi félidősen csináltattuk meg az apaságit, és simán elfogadták. Ez a "3 hónapnál frissebb legyen" egy nagy hülyeség. Ha az apa vállalja a babát, akkor nem csak az utolsó 3 hónapban vállalja,. hanem a terhesség egésze alatt is.
2012. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem így van.


Az apaság egy vélelem. Akkor kell mindenféle drága vizsgálat, ha valaki szeretné ezt az apasági vélelmet megdönteni. Azért, hogy valaki elvállaljon egy gyereket a magáénak nem kell fizetni.

Bementek az anyakönyvvezetőhöz, megteszi a nyilatkozatot, te aláírod, hogy hozzájárulsz, és ennyi.

Semmi más nem kell hozzá.

2012. jan. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi most csináltattuk meg az apasági nyilatkozatot kb 10 napja,egy orvosi igazolás kellett hozzá+az én válási papirom,semmi többet nem kértek,fizetni sem kellett és nincs 3 hónapos határidő sem.4 példányt csináltak,1 maradt a hivatalban,1 nekünk és 2 megy a kórházba.


35hkm

2012. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!