Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelezhető-e az apa a gyerek...

Kötelezhető-e az apa a gyerek "elvállalására"?

Figyelt kérdés

A kérdés nem rólam szól, pusztán elméleti.

Adott egy nő, aki egy rövid kapcsolat alatt terhes lesz. Apuka hallani sem akar a gyerekről, a nő képtelen lenne abortuszra, félig-meddig egyedül is képes lenne felnevelni a gyereket.

Kérdések:

- Minek néz elébe az anyuka, ha nincs apai elismerő nyilatkozat?

- Mi van, ha beírja apa nevét elismerő nyilatkozat nélkül?

- Gyerektartásra kötelezhetik-e apát (pl. gyámhivatal)?

- Egyáltalán a gyámhivatal mikor foglalkozik azzal, hogy van-e apa?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2011. dec. 29. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerencsére nem vagyok érintett az ügyben, de az eddig olvasottak alapján:


-Ha nincs Apai elismerő nyilatkozat, akkor fiktív Apát fognak beírni az anyakönyvbe

- nem adhatja meg az Apa nevét az elismerés nélkül, ő hiába adja meg a nevét, ha nincs mögötte házassági anyakönyvi kivonat, vagy apasági nyilatzkozat, akkor nem fogják beírni az anyakönyvbe azt a nevet amit a szülő nő ad meg

- gyerektartásra nem a gyámhivatal fogja kötelezni, hanem a bíróság, ahol vérvizsgálattal fogják bizonyítani az apaságot

-gyámhivatal nem foglalkozik vele, hogy van-e apa

2011. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a bíróság kötelezi apasági teszre az anya által megjelölt személyt, s ha valóban ő az apa, akkor köteles gyerektartást fizetni, ha önszántából nem adja, akkor vonják a fizetéséből.
2011. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy korabban is leirtak: egy hosszabb folyamat utan elobb-utobb mindenkfelekeppen bizonyitott lesz az apasag, ha az Anya ehhez ragaszkodik es lesz gyermektartas is. De a birosagra jaras, a vizsgalat meg penzbe is kerul.

Ezert szoktak javasolni ilyen esetekben, hogyha az Apa biztos abban, hogy az ove a gyerek, akkor inkabb ne ellenkezzen, mert igy is ugy is egy vege lesz a dolognak, csak nem mindegy, hogy mennyi penzbe fog ez addig kerulni es mennyi "felesleges" jarkalasba.

2011. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az anya nevére anyakönyvezik, aztán behívja anyát a gyámhivatal, hogy rendezze a gyerek státuszát. Vagy bediktálja ki a valódi apa és aztán elindul a jogi procedúra, vagy pedig egy fiktív apát írnak be.

A gyámhivatalt ennyiben érdekli, nézzen úgy ki, mintha lenne apja a gyereknek.

Bíróság kötelezheti apát az apasági tesztre majd gyerektartás fizetésére, de arra akkor sem, hogy a nevét adja a gyereknek. Azt önkéntesen apasági nyilatkozattal teheti meg.

2011. dec. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.


Ki fizeti az apasági tesztet? Mennyibe kerül?

Mennyi a gyerektartás összege, fizetés hány %-a, ha apának van már egy gyereke?


Számít-e bárhol az a tény, hogy a férfi védekezett (óvszer), de már az aktus után kiderült, hogy az elszakadt és nem tettek semmit? Illetve az, hogy az apa az abortusz mellett voksolt?

2011. dec. 29. 09:28
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
ne haragudj, de te hány éves vagy, hogy ilyeneket kérdezel? Miért számítana, hogy elszakadt az óvszer, vagy hogy az apa abortuszt akart? Ha csak nem megerőszakolták az apát, ő ugyanolyan felelősséggel tartozik a gyerekért, amennyire a másik fél.
2011. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
azt nem tudom ki fizeti az apasági tesztet. A bíróság max a bruttó bér 30%át állapíthatja meg gyerektartásnak. Ha az apa nevel másik gyereket, akkor azt figyelembe veszi a bíró az összeg megállapításánál.
2011. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A korom nem hiszem, hogy a kérdések megválaszolásához elengedhetetlen információ.


Egy ismerősöm járt hasonlóan és pusztán elgondolkoztam, hogy kinek mi a joga és kötelessége. Pláne, ha az egyik fél "kézzel-lábbal" tiltakozik a szülőség ellen.

2011. dec. 29. 10:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

költői volt a kérdés, nem vártam rá választ:)


ha annyira kézzel-lábbal ellenkezik a szülőség ellen, legközelebb jobban gondolja meg, hova és kinek dugja be a kolbászát... minden szeretkezésben benne van, hogy teherbe esik a nő. Akár védekeznek, akár nem. Ráadásul vannak nők, akik így akarnak pasit fogni... szóval jobb ésszel élni. Az Apa ugyanolyan felelősséggel tartozik mindenért. Az meg, hogy a nő dönti el gyakorlatilag, hogy szül-e vagy sem, az élet velejárója. Összetett ez a téma nagyon...

2011. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az hogy mit csinált a férfi és mit akart lényegtelen.


A fizetése 30%-a mehet gyerektartásra ez osztódik a gyerekei számával, tehát ha két gyereke van akkor fizetése 15%-a.


Szerintem, mint minden perben a vesztes fél fizet, tehát ha kiderül az apa az apa, akkor ő, ha kiderül, hogy nem ő az apa, akkor a nő.

2011. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!