Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiket nem vár...

Anyukák, akiket nem vár munkahely gyed/gyes utána, nektek is rettegéssel telnek a napjaitok?

Figyelt kérdés
Sajnos gyed után muszáj gyesre mennem pedig nem akratam, de időközben lejárt a munkaszerződésem, így nem lesz munkahelyem...:( 1 éves a lányom, 20 hónapos koráig jár a gyed, de utána nem tudom hogy lesz.Van esély, hogy gyerekkel felvesznek valahova?Ne értsetek félre, nem is álmodom olyan jó irodai munkáról mint amim volt, én pultozással, bolti munkával is megelégednék, de ha beteg lesz a pici a bölcsiben stb...Nehéz...:(
2012. jan. 23. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy folyamatosan rettegek, e elő-elő jön a gondolat. Pedig elvileg jó szakmám is van, csak nagyon nehéz most elhelyezkedni benne. Nem ráfogom, de tényleg az van, hogy a válság miatt megritkultak nagyon a lehetőségek. Én pedig nem akarok elmenni innen. (úgy értem, hogy külföldre)
2012. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tartok én is nagyon,hogy mi lesz a gyes után:(Pedig még majdnem 1,5 év.:(
2012. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is már most gondolkozok rajta, hogy mi lesz, pedig nekem is 1 évem van még a Gyedből. Szerintem Gyes mellett elmegyek 4 órában dolgozni, apával pedig felváltva vigyázunk a picire.
2012. jan. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szó szerinte nem is rettegés, de naponta 1x biztos eszembe jut. Nekem gyed alatt megszűnt a munkaviszonyom, még 4 hónapig kapom a gyedet, úgy néz ki útban van a kistesó , így még min. 2,5 -3 évig még biztos itthon leszek, de mindig agyalok rajta, hogy mi lesz majd utánna
2012. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem áprilisban lejár a GYED-em. Mivel a főállásomban már nem tudok elhelyezkedni (költözés miatt), így el kezdtem keresgélni. Először próbáltam részmunkaidőt, de nagyon megválogatják, hogy kit alkalmaznak. Eladó, pénztáros részmunkaidős állások sajnos kiestek, mert van ahol estig dolgozni kell, és van ahol hétvégén is. Próbáltam ügyfélszolgálatosnak jelentkezni 6 órásba (14 év szakmai tapasztalattal), de elhajtottak, mert az egyetemistákat vették fel. Ezek után elmentem a helyi gyárba és jelentkeztem állandó délelőttre gyártósori összeszerelőnek, március 1-jével kezdek. Van érettségim, idegen nyelv, számviteli végzettség és csak ide vettek fel, ennyi :)
2012. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jajjj, ez borzasztó, sajnálom:(
2012. jan. 24. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
gyári munka nekem is megfelelne, hiába van diplomám, ha kisvárosban korlátozottak a lehetőségek. Én legfőképpen attól félek, hogyha lesz is munkahelyem, kivágnak, mert a gyerekek sokat lesznek betegek :( Csak én tudok velük otthon maradni, beteg gyerek mellé még bébiszittert sem fogadhatok, mert az is fél, hogy elkapja.
2012. febr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!