Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvódai nyitvatartást mi, vagy...

Óvódai nyitvatartást mi, vagy ki szabályozza? Milyen rendelet?

Figyelt kérdés
Mi a párommal reggel 6 órára járunk dolgozni vidékre. Az 5 órási busszal el kéne indulnunk. Az óvóda viszont reggel 7 órakor nyit. Nem tudom megoldani. Van az óvódák nyitvatartására valamilyen rendelet? Vagy hol tudok "reklamálni" ez ügyben? Kihez fordulhatok, hogy igazodjanak a dolgozókhoz is, ne csak munkanélkülieknek legyen fenntartva az óvóda. Másnak is volt hasonló gondja?
2010. júl. 20. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát reklamálni maximum a vezetőségnél tudsz, de egy ember nem fogja tudni megváltoztatni a nyitva tartást. Esetleg ha több szülő összefog, akkor talán egy órával korábban kinyit az óvoda,de sztem az is csak felmérés után jöhetne szóba.

Ilyen a dolgozó szülők sorsa, gondolom az óvodába is vannak,sőt a többség az a nem dolgozó szülőket teszi ki. Igazából ezen kéne változtatni, hogy aki nem dolgozik az tartsa otthon a gyerekét.

2010. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

találtam egyet olvasd el, hátha segítettem. első válaszoló vagyok.


[link]

2010. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

És akkor azt várod, hogy 3/4 5-kor kinyisson az óvoda, mert neked nem akkor lenne jó. És akkor az óvodai dolgozók mikorra vigyék gyerekeiket oviba, iskolába? 4-re??? Igazodjon a dolgozókhoz, ne csak a munkanélküliekhez????? Pont azzal, hogy reggel 7kor nyit....ezzel alkalmazkodik a dolgozókhoz.

mehetsz nyugodtan reklamálni....de nem fog az egész világ felfordulni...csak mert neked nem jó!!!

2010. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az ott dolgozókra is gondoltam. De mivel a bölcsőde kinyit 4.50-kor ezért gondoltam, hogy ha ott meg tudják oldani, hogy egy-két emberke a 100 dolgozóból várja a korán érkezőket, akkor az óvóda is tudnak ilyen rugalmas lenni. Gondolom a bölibe is azok mennek korán, akik nyugdíjas dadusok, vagy már felnőtt gyermekeik vannak, vagy legközelebb dolgoznak a bölihez. Tehát nem vagyok szívtelen, csak azt nem értem, hogy ha azért vannak az óvódák, meg a bölcsik, mert a szülők dolgoznak, akkor miért nem igazodnak valamennyire a munkába járáshoz? Nem mindenki született miniszternek.
2010. júl. 20. 09:05
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kellene 5.00 órakor kinyitnia, elég lenne 6.00 órakor is, mert az én főnököm van annyira EMBER, hogy átállítana 7.00 órai kezdésre, de későbbire már nem tud, tehát fel is út, le is út....

Lehet, hogy ez a megoldás, és akkor nem is kell óvóda? Ja igen, .... hát a megélhetés hol marad?

2010. júl. 20. 09:07
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész válaszírónak, majd megpróbálok találni rá megoldást az önkormányzatnál.

A segítőkész válaszokat díjazom, a rosszindulatúakat nem szeretem. Mivel nem az volt a problémám, hogy nem úgy forog a világ, ahogy én szeretném, hanem van egy gondom és a magam módján megoldást keresek rá.

Nekem is van véleményem egy-két kérdésről, de sosem rosszindulattal állok a dolgokhoz, vagy inkább nem válaszolok, csak hogy ne bántsak meg senkit.

Lehet, hogy az önkormányzatnál kapásból azt mondják, hogy semmi gond, megoldható, mert már más is jelezte ebbéli szándékát.

2010. júl. 20. 09:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk reggel 6-töl este 6-ig van nyitva az óvoda, érdeklődj az önkormányzatnál, hogy lehet-e nálatok is változtatni, hátha!
2010. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk az év első szülőértekezletén kitöltetnek egy papírt, hogy mikorra viszed (vinnéd) a gyereket reggel és mikor viszed (vinnéd) haza. Ezek alapján próbálják a nyitva tartás megszervezni. Nem mondom hogy 2 gyerek kedvéért kinyit egy órával hamarabb. De legalább próbálkoznak. Ezek alapján az ovi reggel 5:45 kor nyit és este 16:30 kor zár. Igaz hogy reggel 7 ig és délután 15:30 tól nincs óvónő csak dadus de legalább átveszik és vigyáznak a gyerekekre. Szerintem először próbáld meg az ovi vezetőjével megbeszélni a dolgokat.

Egyébkét ez tiszta röhej hogy 7 kor nyit egy ovi akkor a szülő már csak 8 ra tud menni dolgozni. délután viszont ha az ebédidőt le kell dolgoznia akkor csak 17 óra után tud menni a gyerekéért. Hát aki ezt kitalálta az sem volt teljesen tiszta.

2010. júl. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak ötletet szeretnék adni. Mi lenne (bár nem tudom, hogy milyenek a körülmények, mikor azt írod vidék), ha esetleg oda vinnéd oviba, ahova dolgozni mész. Én a nagyfiamnál váltottam ovit, igaz ez Pesten volt, és azért, mert így, ha túlóráznom kellett, kevésbé voltam ideges, zárásig odaértem.
2010. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az ötlet nagyon jó, én is gondoltam rá, és tervezem, hogy bemegyek a munkahelyem mellett lévő óviba érdeklődni. Csak ezzel meg az a bajom, hogy a cégem éppen haldoklik, tehát nem tudom meddig lennénk ebben az oviban. A lakóhelyemen (most költözünk oda) semmilyen vállalkozás nincs, mindenképpen ingázó lennék, tehát a lakóhelyi óvóda mostani nyitvatartása semmiféleképpen nem jó nekem.
2010. júl. 21. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!