Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Használt ruhában miért van...

Használt ruhában miért van 1-2 anyuka elszállva az árakban?

Figyelt kérdés

Egyik anyuka tanácsolta itt nekem, hogy facebook-on hirdessem a kinőtt ruhákat, mutatott is 1-2 csoportot.

Volt olyan, ami után érdeklődtem és kaptam is róluk képet. Oké, hogy szép állapotban van, de 3 db sima hosszú ujjú bodyban mi kerül 2000 HUF-ba?!

Hozzárakok még 500 forintot (ami kb a postaköltség lenne) és vádiujjat veszek.


Teszveszen is nézelődtem, ott legalább értelmes árakat adnak érte ..

Ennyire hó vége lenne pár anyukának?!

Én is árulok, de eszembe nem jutna elkérni 2000 HUF-ot.

Vagy lehet, velem van a gond!?!?! (Gondolom igen!)


2012. jan. 24. 07:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem benned van a hiba. 2000 ft-ot 3 db használt body-ért ki nem adnék.És még a pk is mellé.Ennyiért tényleg újat kapok. E.
2012. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát..igen, sztem is némelyik el van szállva. Én is adok el az ikreim után, de pl. én volt, hogy 30db.-os csomagot 3000ért adtam. Persze azok közt volt nem csúcs minőség is, de nyilván az árából ezt mki érzi. Most pl. adok olyan csomagot, amiben új ruhák is vannak, 15 db.-os 4000-ért. Sztem ez a reális, elvégre postaköltsége is van ezeknek általában. Lehet már új ruhákat jó áron kapni, ill. használtat is lehet saját magadnak válogatni turiban. Sztem is az lenne a reális, ha ezeket a ruhákat/ruhacsomagokat olcsóbban adnák, elvégre ezért nézegetik, keresgélik az anyukák...nyilván mki el tud menni turiba vagy üzletbe más áron vásárolni.
2012. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen. Meg kinek mi a szép állapotú meg az értékes ruha. Valaki tök ronda divatjamúlt darabokért is sokat elkér. De én sokszor találkozom a másik véglettel most is pl. pont a face-en a kislányom tavaszi nyári ruháit árusítom. Azt tudni kell hogy annyira örültem hogy végre csajszim lett hogy jóval több ruhát vettem mindig mint amennyit el tudtunk hordani oké hogy egy részük turis de darabáras válogatott még a cimke is rajtuk volt megvételkor. Volt amit újonnan rendeltem mind márkásat stb.

A lényeg hogy nekem meg olyan pofátlanul alkudnak lefelé az anyukák....sokszor már én érzem magam kellemetlenül amiért márkás hibátlan alig hordott ruhákat nem adom oda 300 ft-ért darabját..(és nem pólóról beszélek).

És még úgy is töredékét kérem az eredeti vagy az általam vett árnak hiszen így is úgy is használt, de azért mosogatórongy árban hagy ne adjam már el...

Na szóval ez meg a másik véglet.

Egyébként én is belefutottam most ebbe hogy kinéztem egy eladónál a fiamnak 2 rövidujjú pólót meg egy nacit (én is csak a szép nagyobb mintásabb vagy általunk kedvelt mesefigurásat nézem-veszem) és elküldte a csaj tegnap hogy mennyibe kerül...hát hirtelen csak lestem hogy mennyi??? Cherokee pólók voltak 2 db darabját 1500 ért adta!! a nacit meg 2200 ért az meg tiny ted vagy minimode szóval ilyen angol turis lehetett.

2012. jan. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Úgyhogy 5000 ft lett volna 3 db használt ruci.,,,
2012. jan. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

NA igen, mind a két véglet érdekes.


Én is árulom (vagyis most kezdtem, volt időm rá) a lányom 0-6 hónapos koráig hordott rucikat. Szép, megkímélt állapotút csak. Ha folt van rajta, akkor azt inkább elajándékozom vagy a kórházunknak adom. Mindegy is ...

Szóval én ezeket olyan olcsón rakom fel, mert tudom, hogy másképp nem fogják elvinni, nekem pedig kell a hely.

A bodykat így is 250-300 forintért adom, a rugik is ennyik.. mégis néha jön az, hogy "ezért 100 forintot adok" .. hát a lófaxt .. már bocsánat :|


Pofátlanság, amit némely ember mond.

És, most ne mondjátok azt, hogyha nem tetszik, akkor ne áruljak! Mert azért, ingyen és szeretetből senki se kap semmit. Kivéve a családokban, de ott meg alap, hogy nem pénzért adok dolgokat!

2012. jan. 24. 08:13
 6/12 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok tök egyetértek veled!!! Mondjuk az ilyen pici ruhákból nagyon sok van általában nekem még mindig van pár darab pici ruci (62-68 asak) amik nem mentek el pedig már 2 éves a lányom. De most adtál egy tök jó ötletet ezzel hogy kórháznak adom!! Végülis ott nagyobb gyerekek is előfordulnak :)

Na de visszatérve én is olyan sokszor megfogadtam hogy abbahagyom de közben meg jó néhányszor előfordul hogy pozitív visszajelzést is kapok csak egy annyit hogy köszi nagyon szépek a rucik, vagy volt olyan hogy egy anyuka elküldte az egyik kedvenc szettünkben a kislányáról a képet :)) Olyan jóérzés volt látni hogy más is hordja és olyan cuki benn mint az enyém volt (volt akinek még alkata miatt jobban is állt!!) Meg hát ha lehetne én továbbadnám családon belül de nincs rokonságunk akik vannak ott meg már jóval nagyobbak a gyerekek. Barátnőimnek kisfiai lettek úgyhogy oda a fiús ruháink mentek.

Meg hát ami becsorog belőle abból veszek én is kevesebb de nagyobb méretű dolgokat ami épp most kell.

2012. jan. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezen én éppen valamelyik nap gondolkodtam. A fiam most nőtt egy nagyot, úgyhogy méretváltás van. Gondoltam, Vaterán nézegetek neki melegítőnadrágokat, játszós holmikat, bodykat. 500 Ft-ot akar kérni valaki egy bolyhos, lyukas, használt melegítőnadrágért!

2000 Ft 3 használt body?! 1200 Ft-ért vettem féláron a teszkóban vadi új 3 db-os csomagot. Hülye lesz az ember a használtért többet fizetni, ha olcsóbban lehet venni újat.

Ez a használt babaruha hatalmas üzlet lett, sokszor akarnak sokat fogni a mamák, és kérdezgetik, hogy miért nem viszi el senki?! Mert a postaköltséggel együtt már nem éri meg.

2012. jan. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok (bocsi csak érzékenyen érint a téma :)) szóval igen ez a másik a postaköltség...ez is két irányú dolog sokszor mondják mások hogy ennyi meg ennyi a ruha dehát a postája már többszáz vagy ha nagyobb súlyú közel 1000 ft!!! épp ezért én pl. mindig úgy kalkulálok árat hogy beleszámolom azt is hogy az postával mennyi lesz és sose lenne pofám elkérni érte annyit hogy postával már ott járjon anyuka amennyiért újat lehet venni. Nagyjából azért tisztában vagyok az árakkal.

Sokszor látom azt nem csak ruháknál de még ruháknál is hogy kerül x ezerbe újonnan és akkor anyuka felteszi egy kicsivel olcsóbban és postával együtt már drágább lesz a dolog mint zsír újan!!! Gyerekjáték, babakocsi, fürdető karika, kád állvánnyal baldachin stb.

És akkor ilyenkor mindig mondják hogy dehát alig használtuk nehogy már bukjak rajta x ezer ft-ot...Szerintem meg az is beletartozik az eladói korrektségbe hogy HASZNÁLT dolgot nem akarok annyiért rásózni valakire mint az új ára... Mert van aki nem tudja mennyi az új pl és megveszi a használtat jóhiszeműen.

Na de a másik véglet meg amivel itt a face-en találkozok: amikor ott van hogy egy ruha pl. hibátlan alig hordott kislány farmer 700 ft (most őszintén az NAGY összeg??) és akkor odaírja hogy POSTÁVAL 700 lehetne?? Múltkor az ezredik ilyen kérdés után már nem bírtam ki és megkérdeztem hogy ne haragudj tudod mennyi a posta??? És akkor szerinted adjam el 50- 200 forintért??? Ugye ezt te se gondolod komolyan......

2012. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok, segítenétek? Én nem találom a face-en ,hol lehet eladni és vásárolni, tudnátok valami linket ??
2012. jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Linkek:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Valamelyiknél meg kell adnod a lakáscímed, mert voltak vissza élések és csalások.


Sok sikert hozzá.

2012. jan. 24. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!