Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18-24 év közötti kismamák,...

18-24 év közötti kismamák, milyen körülmények közé várjátok a babátokat?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem provokatív a kérdés,22 éves vagyok,tervezzük a babát, szóval csak érdeklődöm! Lakás/ház saját vagy albérlet? Netán szülőkkel? Házasok vagytok? Dolgoztok vagy iskolába jártok?


Köszönöm!


2012. jan. 24. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Saját házba a férjemmel kettecskén 4 éve vagyunk házasok nem dolgozom jelenleg.

Senki segítségére nem számíthatunk mármint anyagi szempontból, de a családom minden másban segít :)

24 éves 9hkm

2012. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi már nem várjuk őket, kevésbé csendesen hortyognak(épp göthösek, 1 és 2,5évesek)

Nálunk villám jött az első csemete, nagyon rövid idő után. 22éves voltam amikor született, 18éves korom óta melózok(diák és rendes), sulizok(holnap vizsga pl), férjem azóta nem diákmunkásként, hanem főmunkatársként dolgozik, amióta velem van(3éve). Lakni apósom házában lakunk,, egyedül élünk, apróságokat kapunk(törpéknek hoz gyümit, csemegét-nasit, tejet...), amiben tud segít bütykölni, pártól a hajam hullik, pár nagyon hasznos. Anyagilag függetlenek vagyunk, ha kéne segítenének. Házasság? papíron fejben valahogy nem értünk meg rá, ezt tanulni kell még.

Persze furán néznek ránk, hogy minek kellett ilyen koránra, meg miért nem suli után meg meg...

2012. jan. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

24 évesen szültem, tavaly februárban. Nem sokkal a 3. évfordulónk után érkezett a kislányunk. És akkor már majdnem másfél éve házasok is voltunk.

Dolgoztam, mellette csináltam a sulit. Saját házban lakunk. Anyósék az ország másik felében, anyukám sajnos nem él, apukám pedig szinte sosem jön hozzánk. Így mi vagyunk jóformán hármasban csak.

2012. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

23 vagyok, saját házba, saját autóval, hála Istennek hitelek nélkül, házasok vagyunk, a férjem orvos, 27 éves, én pszichológus leszek, de még tanulok, tervezett baba. :)


24 hetes kismama

2012. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia én 19 éves vagyok márciusra várjuk a kisfiúnkat. Férjem 21 éves augusztusban házasodtunk esküvőszervezés közepén derült ki, hogy terhes vagyok. Pont befejeztem a sulit leérettségiztem és elkezdtem dolgozni aztán kiderült a terhesség ki is rugtak:S Párom dolgozik. Anyosómékkal élünk pont egy éve mienk a felső szint( két szoba, egy nappali és egy fürdőszoba, konyha közös). Nagyon jól megvagyunk. Elátjuk magunkat mindennel amivel kell. Ha netán adódna egy kis probléma anyagilag akkor az én szüleim is és a párom szülei is tudnának segíteni de természetesen ez fordítva is igy van. :)
2012. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
khm, saját házbaN :) az n lemaradt. :))
2012. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én örököltem 14 évesen egy lakást, ami egészen 22 éves koromig ki volt adva albérletbe. Tehát ebből a szempontból szerencsések vagyunk. Igaz, a ház az én nevemen van, de közös tulajdonnak számolom, mint minden mást ő is, meg én is.

Lányunk 24 éves koromban született (tavaly). Mellette főiskoláztam levelezőn. Tavaly diplomáztam és onnan mentem szülni is.

16 éves korom óta dolgozom diákmelósként, majd 18 éves koromtól szintén suli mellett (okj) főállásban.

Párom egyetemen tanít angol tanár. Mellette néha - ha ráér -, akkor vagy magánba elvállal 1-2 embert vagy bemegy a nyelviskolába, ahol még szerződésben van.


Idén házasodunk április 28-án. Szerződést írunk. Kettőnk megállapodása, de nekem se neki nem célunk elválni sosem.. persze, ember tervez, isten végez!


Egyébként, ha nem lenne a lakásunk, akkor albérletbe laknánk, ami nem rossz dolog. Legalábbis szerintem.

Én pl. sok tartalékra tettem szert majdnem 10 év alatt, mikor ki volt adva a lakásom.

A szülők támogatnak, de nem várjuk el. Nyilván mi (egyenlőre .. ki tudja mi lesz ebben az országban) nem szorulunk rá.


Szerencsések vagyunk azt hiszem minden szempontból. És nagyon sajnálom azokat, akik máról - holnapra élnek.

2012. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly júniusban szültem, 20 évesen. Párom 27 éves volt akkor. Iskolát befejeztem, van érettségim, + okj-s szakmám. 15 éves korom óta melózok, 1 évet hagytam ki az érettségi miatt. Szülés előtte pedig sikerült annyit dolgozni "rendesen" is, hogy a járulékokat kapom. Anyósékkal közös udvarban külön házban lakunk, de mivel elég pici (szoba, konyha+fürdő) ezért pár éven belül tervezzük a tetőtér beépítését, és a kistesót. Már lassan 4 éve vagyunk együtt, 1 éve házasok. Boldogok vagyunk, és szerencsés vagyok, mert a férjem egy segítőkész nagyon odaadó apa, és férj is. Bár anyósékkal együtt lakunk, nem segítenek, dolgoznak még. Pénzügyekben nagymamám szokott segíteni, de csak ha nagy gond van, amúgy megállunk a saját lábunkon. Egy biztos, életünk legjobb döntése volt, hogy van egy kisfiúnk. Szóval, ha a feltételek megvannak, és szeretnétek mind2-en, akkor rajta! :) Sok sikert!
2012. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

24 éves vagyok, 9 hetes kismama:) Saját családi házba várjuk most első babánkat, van egy saját autónk, de cserére szorul, dolgozunk mindketten, nincs fényűzés, de a csekkeket fel tudjuk adni és ennek örülünk:)

A házat meg örököltem, mikor 12 évesen elvesztettem édesanyám:(

Nagyszülők, család nincs, akik segíthetnek, majd csak lesz valahogy.A picit viszont nagyon várjuk:)

2012. jan. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!