Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első babátokat milyen...

Az első babátokat milyen körülmények közé vállaltátok?

Figyelt kérdés

Házasok voltatok, mióta? Mennyi volt a bevételetek? Saját ház/lakás, vagy albérlet? Hány évesen? Szerintetek jó volt ez így?


Köszönöm!:)


2011. szept. 8. 14:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Házasok voltunk,saját ház, 120 nm, saját autók, 27 voltam, férjem 28. Ideális volt minden, már korábban kellett volna szerintem. Most várjuk a tesót.
2011. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Házasok voltunk akkor már 4 éve. Én 27 voltam, mikor megszületett, férjem pedig 30.

A férjem vállalkozó, nekem biztos állásom volt, vissza is mehetek oda.

Saját házban élünk, csak gépjárműre van hitelünk.

Nagyon jó volt így, akár jöhetett volna előbb is. :)

2011. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Házasok voltunk mindketten, saját nagy lakás, autó, karrier, félrerakott pénz. 30 fölött voltunk mindketten, jó kis havi bevétellel. :) Szerintem jó volt, ma is így csinálnám, bár mi testvért eleve nem terveztünk, ezért nagyrészt mindegy volt, h mikor érkezik az egyszem lányunk :)
2011. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18 évvel ezelőtt 1,5 éves házasként már saját 2 szobás régi építésű házban született az első gyermek. 20 és 23 évesek voltunk. Átlagos anyagi helyzettel rendelkeztünk, a ház után pedig az akkori keresetünkhöz képest magas hitellel. 3 évre rá a második is megszületett.Azután még rosszabbul álltunk anyagilag mert továbbra is magas volt hitelünk és ráadásul nem tudtam munkát vállalni. így egy fizetésből éltünk. Most 40 évesen szeretnénk egy 3.gyermeket, 3 szintes házba, hitel nélkül, átlagos anyagiak mellett.
2011. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8 éve voltunk együtt, és 4 éve voltunk házasok. Én 25, férjem 34 volt, amikor megérkezett a kislányunk. Ennek már majdnem 2 éve. Lakáshitelre építtettünk egy kis házat (50nm), és volt egy hiteles autónk. Szülői segítség nulla. Se nekem, sem a férjemnek nem volt magas a fizuja, kb mindig 0-ra kijöttünk hó végén. Mai napig ez a helyzet, sajnos a frank eléggé keresztbe tesz mostanában. Nem bántam meg, hogy ilyen körülmények közé is bevállaltuk a gyereket. Nem lenne rossz, ha lenne egy kis tartalék pénzünk, de sajnos nincs. De valahogy mégis megvan mindenünk, és teljesen boldogok vagyunk. Nemsokára visszamegyek dolgozni, a gyerek megy bölcsibe, azt remélem, hogy akkor majd valamelyest javulni fog a helyzet.
2011. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem voltunk még házasok, szülés előtt 5 héttel volt az esküvőnk. amúgy 1 éve jártunk. Nem emlékszem mennyit kerestünk együtt, olyan közepes bevételnek számított. Albérletben laktunk, de eladás alatt állt a nagymamámtól örökölt ház, így mire 6 hós lett a baba, meg tudtuk venni a saját lakásunkat. Én 23, a párom 28 volt, amikor a kicsi született.

Szerintem jó volt így, mert bár nem volt minden adott, de legalább kilátásaink voltak:)

2011. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Most jön az első! 28 ill. 29 évesek vagyunk! Saját családi ház, autó hitel nélkül és kb. 270 ezer bevétel! Két éve vagyunk házasok és ami nem elhanyagolható, halál szerelmesek!:))

Szerintem ideálisak a körülmények minden szempontból!

2011. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem voltunk házasok, de már több mint tíz éve együtt voltunk (32 és 34 év). Saját ház, autó, mindketten dolgoztunk, fizetésünk átlagos. Szerencsére hitelünk nincs. Így utólag úgy gondolom, kicsit korábban belevághattunk volna a babaprojektbe, de azért így sem rossz. :)
2011. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Friss hazasok voltunk, mindketten fix es kellemes munkaval, alberletben voltunk, de ez volt a normalis, mert kulfoldon volt mindez, ott nem igazan "divat" a sajat lakas. Fizetest nem is irnam, mert magyar forintban eleg ertelmetlen irni, hiszen ott is koltottuk, de a lenyeg, hogy jo volt.

En 25 voltam, a ferjem 27.

Jo volt, nem csinalnam maskepp most sem, sot, annyira jo volt, hogy azota meg csak 3 ev telt el, de mar a harmadik gyerekrol beszelgetunk. :)

2011. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

mikor eldöntöttük, hogy nekünk baba kell, mindkettőnknek volt jó munkája, saját lakása és annyit kerestünk, hogy két hét alatt összeszedtük egy egyhetes skóciai nyaralásnak az árát (2008). Épp la akartuk cserélni az autónkat egy nagyobbra. Akkor elvetéltem, és beütött a gazdasági válság. Viszont annyira vágytunk a babára, hogy nem érdekelt, mi lesz. Ez 2009-ben következett be, ami a férjem cégének történetében a legrosszabb év volt. Az új kocsit kiköhögtük, de már alig volt pénzünk. 2010 sokkal jobb év volt anyagilag. Most karácsonyra várjuk a kistesót, és úgy néz ki, hogy a 2011-es bevételünk meghaladja a 2008-ast. Bár ez a házunkon még nem látszik, mert a babánk még velünk egy szobába fog érkezni (a fiunk is velünk alszik), csak tavasszal kezdünk építkezni, addig a férjem visszaforgatja a pénzt.

Most 30/32 évesek vagyunk.

2011. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!