Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyerekes anyukák! Milyen...

3 gyerekes anyukák! Milyen körülmények között éltek? Mekkora lakásban, kb mennyi a havi bevétele a családnak? Autó mekkora amibe belefér 3 ülés?

Figyelt kérdés
Szeretnénk majd harmadik babát, de nagyon érdekelne hogy a mi körülményeinkhez képest boldogulnánk-e? Megköszönném ha páran megírnátok hogy éltek, és hogy terveztétek-e a harmadikat, illetve hogy mennyire nehéz vagy könnyű így. Előre is köszi!
2011. dec. 27. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi még csak gondolkodunk a 3-on. 36 nm-en élünk eddig 4-en. Hitelünk sok van, de van 2 jó fizunk (bőven átlag feletti, cserébe a hiteleink sem átlagosak). Ha jön(ne) a 3. akkor új kocsi kell és albérletbe kell költözzünk. Rengeteg nagycsaládossal beszéltem, meg itt is kérdeztem már sokakat. Ezt nektek kell éreznetek, de a realitást nézve a 2 gyerek a legdrágább...
2011. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Mi most gyártjuk a 3. babát.

Nem vagyunk gazdagok, hónapról hónapra élünk, nincs túl sok tartalékunk. Mindig annyi, hogy hó végén is legyen pénz, ha esetleg orvosság kell vagy hirtelen kiadás.

Csak a lakáshitelünk van, de az még 31 évig :S Egy nappali, két kis félszoba (59 nm). Más hitel nincs, a rezsit mindig kifizetjük, nincs tartozásunk soha.

A kocsit le kell majd cserélni, valószínű citroen xsara picassot fogunk venni (10 év körülit), sikerülni fog hitel nélkül, ha minden igaz, talán a mostani kocsit beveszik cserébe.

Más nyilván nem szülne ilyen helyzetre 3. babát, lehet hogy még 2. babát sem. De mi nagyon szeretnénk. Ha majd visszamegyek dolgozni, többet fogok keresni, mint most a gyeddel. Nálunk én voltam a jól kereső, nem a férjem. Ha gázban leszünk, a férjem tud pluszmunkát vállalni majd.

Szerintem fogunk boldogulni, nem hinném, hogy lesz gond.

2011. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk is 3 babánk van 5éves,3éves és egy 8hónapos.lakáshitel ami 53-ról indult most 90ezer:(.Van egy 13éves astránk és elfér benne a három gyerekülés:).férjem 150et keresÉn a gyed 56ezer és a családi 3 gyermek után 48ezer.Megmondom kerek perec,most egyenlőre anyagilag jobban jövünk ki 3 gyerekkel,mint a kettövel,de ki tudja meddig tart.pl féláras kaja az oviba,családipotlék is magasabb jóval,suliba majd ingyen tankönyv.stb.
2011. dec. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem mindegyik hasznos volt kíváncsi lennék aki ennyire lepontozta miért is tette?
2011. dec. 27. 17:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nehezebb anyagilag a két gyerek? Rájuk nem jár semmilyen kedvezmény? Tankönyv, kaja? Vagy mire értitek? Mi most tervezzük a másodikat, de nem tudom, hogy egy harmadik bele férne-e. Mármint nekem az első terhesség is elég nehéz volt egészségügyileg.
2011. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Harangozó Sára ***** válasza:
100%
Nekem 3 gyerekem van, 9 és 3 éves kisfiú és egy 11 hetes kislány. Az első kivételével mindegyiket terveztük. 110 nm-es családi házban lakunk, és egy 3,5 éves Skoda Octaviánk van. Van hitelünk nem is kicsi, de hála az Úrnak tudjuk fizetni, pedig a mienk is elszállt.A bevételünkről világhálón, meg amúgy sem nyilatkoznék. Én azt vallom,hogy ahová bárányt ad Úr, oda legelőt is. Ez a mi életünkben egy nagyon nagy bizonyság!
2011. dec. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 3 van egy 4.5 , egy 2.5 éves és egy pici 2 hónapos. A harmadikat nem terveztük egyáltalán. A ház (hitel van rajta még 15 évig fizetjük de szerencsére forintos) 100 nm 3 háló plusz egy nagy nappali. Autóhitelünk van, nekünk sajnos ez a svájci frankos így az emelkedett az egekbe nem tudom mikor érünk a végére, tán soha. Opel Vectra. Elfér benne 3 ülés hátul. Jelenleg 2 ülés és egy hordi van benne.

Nehéz. Szerintem.

2011. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Harangozó Sára ***** válasza:
100%
Kedves 18:01-es! 2 gyerek után semmilyen kedvezmény nem jár, értem ez alatt a menzát és a tankönyvet. 3 gyerek után viszont 16000 ft családi pótlék jár gyerekenként, 50%-os menza, s lehet igényelni ingyen tankönyvet, de ezzel mi nem éltünk.
2011. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Harangozó Sára ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem irni, hogy a 110 nm-es házban 4 szobánk van, mindkét fiúnak külön szobája van, a kislányunk egyenlőre a szobánk melletti nappaliban van, ahol kialakitottunk neki egy saját kis kuckót.Nekem 3 gyerekkel könnyebb, mint 2-vel.
2011. dec. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden nagycsaládos ismerősöm azt mondta eddig, hogy két gyerekkel a legnehezebb, háromtól fölfelé sem anyagilag, sem fizikailag nem lesz nehezebb, sőt, könnyebb. :-)

Most várjuk a harmadikat (3 éves lány, 16 hós fiú és 16 hetes pocaklakó, mindhárom tervezett babó).

120m2-es kertes, sorházi lakás zöldövezetben, van egy Toyota Priusunk, amibe remélem, befér a három gyerekülés, plusz van egy Suzuki Swift-em, amit csak a városban használok, bevásárlás, vagy ha a gyerekeket kell vinni valahová és hasonló célokra, na abba nem tudom, hogy rakok be három ülést, de majd kitaláljuk.

Minimális lakáshitelünk van (havi nem egészen negyvenezer, forint alapú, bírjuk) egyéb nincs. Férjem átlagon felül keres hála Istennek, nekem a GYED 88 ezer, plusz a családi pótlék. Nem panaszkodhatom.

2011. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!