Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerkőceid hivatalos papírjait...

Gyerkőceid hivatalos papírjait külön-külön tárolod vagy mindenkiét egy helyen ömlesztve (esetleg a tiétekével együtt)?

Figyelt kérdés
Nálunk már akkora a káosz, hogy alig találok valamit, ideje rendszerezni, csak nem tudom hogy lenne a legcélszerűbb, ha már egyszer nekilátok.
2012. jan. 26. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben nagyon precíz vagyok. A 3 nagy iratai náluk vannak, a 2 kicsié az én tárcámban. Az összes gyerek TAJ kártyájáról van nálam is és a férjemnél is fénymásolat. Az útleveleket és az adókártyákat itthon tartom az iratos dobozban.
2012. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

De konkrétan az összes többire is gondolok, mint kóházi zárók, egyéb egészségügyi dokumentumok, leletek, születési anyakönyvi kivonat, TAJ-, lakcímkártyák stb.

2012. jan. 26. 12:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenkinek van egy "bugyija", olyan átlátszó A4-es tároló.

Abban van bent minden zárójelentés, orvosi vizsgálati papírok, beutalók, kis könyv, és jelenleg (mivel még kicsik), a lakcím és a TAJ kártya is. Ha valahova orvoshoz megyünk, minden kéznél van. (Ja és recepteket is abba teszek, amiket esetleg még nem váltottam ki.

Most, hogy várandós vagyok, nekem is van egy "bugyim".

Az összes egy fiókban van, ha megyünk valahova, a megfelelőt kell kikapni, és indulás. Így tuti, hogy nem marad otthon semmi, igaz, hogy pár fölöslegest meg magammal viszek, de nem akkora túlsúly. :o)

2012. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 2 gyerekemnek minden egy helyen egy Elevites mappába van belerendszerezve.Ha bárhova megyünk védőnőhöz v orvoshoz csak beleteszem a táskába,és kész.Semmiképpen ne keverd a tieiddel.
2012. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azok a zárók amik a mi példányunk, azok egy helyen kis színes csipesszel vannak összefogva. kék a fiam, rózsaszín a lány, az enyém fekete. Együtt, mégis külön van egy iratpapucsban(kh záró születésről/kezelésről ambuláns lapok, leletek, taj-adókártya papírok, gyes csp iratok, sorban)

Az igazolványok pedig nálam vannak az én tárcámban, a kiskönyvek meg hippes mappában a táskában.

2012. jan. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálam van 2 lefüzött terhes mappa, kórházi zárójelentéssel.

aztán amikor a gyerekek megszülettek külön iratpapucsot kaptak, mindent oda dobálok be, aztán időnként rendszerezem, dátum szerint. Ugyanúgy a férjemnek és nekem is van külön papucsunk, az orvosi dolgoknak.

Az anyakönyvi kivonatok, külön mappában vannak, mindenkié egyben.

Útlevél, és a többi személyes irat ami nem kell, egy kis irattartóban vannak.

Mindezek egy szekrényben pihennek, mindenféle szerződés, számla és más fontos irományok társaságában.

Irodában dolgozom, ezért minden papir körülöttem katonás rendben pihen.

2012. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A személyes irataik nálam vannak,az enyémekkel együtt a tárcámban- a legnagyobb is még csak 2 hónap múlva lesz 5 éves. Az oltási könyvük az a "babapolcon" (a legkisebb ruháit tároljuk ott,a tetején babaolló,orrszívó...stb) a várandós kiskönyv,a hozzá "tartozó" zárók,anyakönyvi kivonat- ez utóbbi az enyém mellett- pedig külön polcon,de egy szatyorban.


Mindig mindent keresni kell nálunk is,de ezeknek fix helye van! :-)


Üdv: 3 lányos

2012. jan. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van egy nagyobb fémdobozunk, az ajtó közelébe tartjuk, abba van minden ami fontos, mindegyikünké!!Bizonyítványokon keresztül, anyakönyviig minden, ez a menekülő doboz, ha tűz van akkor ezt biztos meg tudjuk menteni.
2012. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyerekek iratait 1-1 névjegykártyatartóban tartom.

Ha elmegyünk közösen valahova,akkor viszem magammal,egyébként itthon van.Felváltva dolgozunk a férjemmel,ha bármi történne,jobb ha itthon vannak a papírok.

2012. jan. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van saját mappája a születésétől fogva és minden hivatalos/nem hivatalos papír a tulajdonos mappájába megy.

A tajkártya stb nálam van.

2012. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!