Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akiknek párkapcsolati és főleg anyagi problémáik vannak, még sorra szülik a gyerekeket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 16:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* mégis, akartam írni.
2012. jan. 26. 16:17
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
az ilyenek a kissebbség (roma) akiknek nincs más anyagi forrásuk csak a családi pótlék. én komolyan bevezettetném országunkba is ami kínában van, hogy 3 gyerek max és nincs több cs.p. ha 10 gyereked van akkor sem. ezzel megoldódna a cigánytúlszaporodás, több maradna az állam kaszában, ezért nem kellene annyi adót emelni, és mindenki jól járna.
2012. jan. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak kisebbségnél van ilyen...Nálunk van egy család:1 kisfiú beteg lett, utána 2 kislány, 4. baba sajnos 8.hónapban meghalt az anyuka hasában, erre egy év múlva csak jött az 5.(ténylegesen így a 4.) kislány...Amiért furcsállom:albérletbe laknak, csak apuka dolgozik egy átlagos munkahelyen már 8. éve( semmi extra óriási fizu), tavalyelőtt még karácsonyfára se volt pénzük, erre ezek után lett meg a legkisebb...Én ezt merészségnek nevezem a mai világban...De hát végül is hála ég ez az ő problémájuk.
2012. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én ismerek ilyeneket, nem romák. Inkább felelőtlenségnek, butaságnak tartom, mint merészségnek. Sokszor ha ilyen emberekkel találkozok, eszembe jut a Hülyék paradicsoma című film és félő, hogy nagyon is valós alapja van.
2012. jan. 26. 17:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan arra gondolsz,hogy már vannak anyagiak és mégis szülnek?

Neked mit jelent pontosan,az,hogy le vannak gatyásodva? Neked mi számít csóróságnak?


A párkapcsolati problémával küszködők rendszerint így próbálják "megfogni" az apukát... legalább is a környezetemben volt ilyen,most az anyuka 3 gyermeket nevel egyedül,munka nélkül,az önkormányzat segítségével,önkormányzati lakásban.

2012. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, konkrétan arra gondolok, hogy alig bírnak megélni, mégis jönnek sorban a gyerekek. Ráadásul olyan is ismerek, akik állandóan veszekednek (nő és férfi), gondolom az anyagiak miatt, de mégis ilyen bizonytalan kapcsolatban vállalnak gyereket. Azok a gyerekek akik így nőnek fel, milyen életet fognak élni?
2012. jan. 26. 18:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, érdekes válaszokkal. Akkor most hadd hozakodjak elő a saját példámmal, hátha jó lesz okulásra.


Átlagos családi és anyagi környezetből szabadultam a nagyvilágba, 3 évig dolgoztam egy cégnél. Volt egy öt éves kapcsolatom, amelyben rengeteg csalódás ért, így hát mire felértem ésszel, hogy lehet ez másképp is, szakítottam a sráccal, majd nem sokkal később megismerkedtem a férjemmel. Egybekeltünk, éldegéltünk egy albérletben. Igen ám, csak kiderült az idillről, hogy mégsem olyan rózsaszín, mint amilyennek tűnt - a férjem flörtölgetett, csajozgatott, nekem meg elegem lett, szabadulni akartam ebből a kapcsolatból is. Nagyjából ez időtájt derült ki az is, hogy babát várok (tervezett baba volt, akkor még nem derültek ki a nőügyek), és én nem vetettem el, ellenben a férjem visszaszerenádozta magát hozzám, ígérve fűt-fát, tücsköt-bogarat. Nem hittem neki, de reméltem, hogy az apaság talán kicsit észhez téríti.

Nem sokkal azután, hogy közöltem a munkahelyemen a gólyahírt, a cég becsődölt. A 4. hónaptól itthon voltam, a párom keresete az albérlet fizetése mellett a fél fogunkra sem volt elég.

Megszületett a lányom, a kapcsolati válságon azonban még mindig nem jutottunk túl, sőt, soha nem is fogunk. Élünk egymás mellett, mint két barát. Én már nem rágom le a körmöm, hogy mikor-kivel találkozhat, flörtölhet, kettyinthet, ő pedig magasról tojik rá, hogy 3 fogásos vacsorával várom-e, vagy rántottával.

A lányom születése után négy hónappal spirált tetettem fel magamnak, védekezni óhajtván egy esetleges újabb terhességtől. Ez tavaly januárban történt, december 29-én megszületett a fiam. Jobbára a családi adókedvezményből, családi pótlékból, gyesből élünk.


Bocsánat, ha hosszú lett, de talán ebből is látható, hogy a párkapcsolati válság és az anyagi nehézségek ellenére történő többszörös gyermekvállalás nem csak a kisebbség kiváltsága.

2012. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Persze, bármikor megtörténhet a baj, soha nem lehet tudni. De én valahogy nem tartom jó ötletnek, hogy egy problémás kapcsolatba gyerek szülessen. A gyereknek lesz a legrosszabb, mindennapos veszekedések, aztán ki tudja, válás... Mennyire lesz mentálisan egészséges az ilyen gyerek? Például az említett ismerősöknek, akiknek volt már egy gyerekük, mindig veszekedtek, ordibáltak, erre fel kiderült, hogy megszületett a 2. gyerek is. Mégis hogy gondolták? Biztos véletlen volt és nem tervezett, de akkor mért nem voltak óvatosabbak? Ha tudják milyen nehezen élnek, mért vállaltak még egy gyereket? Eddig azt hittem, hogy ez inkább a kisebbségre jellemző, de úgy látszik mégsem. Rossz érzéssel tölt el, hogy ilyen emberek orrba-szájba szülnek a semmibe, mi meg a párommal azon vagyunk, hogy anyagilag rendbe tegyük magunkat, hogy fel tudjunk nevelni egy gyereket, ezek meg csak úgy lazán elcsesznek több gyerek életet. Hová tart ez a világ?
2012. jan. 26. 18:26
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
7. válaszoló, ha csak barátok vagytok, akkor érdekes hogy sex még mindig van...Egyébként ezt a kérdést nem lett volna szabad magadra venni, nem 4 gyereket szültél a semmire, és a második baba nem volt tervezve a rossz kapcsoltban...
2012. jan. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Utálom a szomszédban lakó párt, azért amilyenek- de szuverén joguk van rá.

Van egy 4,5 éves fiuk, évek óta hallgatjuk, hogy az asszony úgy odribál vele, hogy mi szégyenkezünk a fal túlsó oldalán. A férjének és a kisfiúnak olyanokat vág a fejéjez, mint pl "elbasztátok az életemet, elegem van belőletek", stb. Erre tavaly ősszel mondja a férjem, hogy olyan fura formája lett a szomszédasszonynak, hát bakker, megint terhes. Mikor szóba elegyedtünk a liftben, a száját elhúzva közölte, hogy "már megint egy fiú" van a pocakban.


Kedvem lett volna megkérdezni, hogy akkor mi a jó francnak vállalja be, ha amúgy is folyton megy a cirkusz odaát. De aztán a férjeink egyszer beszélgettek, és kiderült, hogy azért, mert az asszonynak szar munkahelye volt és a Szocpol meg ketyegett, így inkább teljesítették a második gyereket, mint a szar állás/szar fizetésből még törlesszék a büntetést az elmaradt gyerekért.

2012. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!