Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védi a gyed-ről visszatérő...

Védi a gyed-ről visszatérő kismamákat az Mt? Még van a gyermek 3 éves koráig a felmondási védelem? Csak 2012. júliustól változik a törvény?

Figyelt kérdés
Most megyek vissza februárban, mire számíthatok? Mindenki csak sóhajtozik, meg hogy majd meglátjuk. A főnökömmel elméletileg megbeszéltünk mindent, de a többi kollégám olyan furi nekem, nem tudom mire vélni. 2 ember dolgozik azóta a helyemen egyébként. Rendes bejelentett állásom van, nem egy kamu vállalkozó.
2012. jan. 27. 15:39
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]

Kell-e félnem? Valakiiii!!!!

2012. jan. 27. 16:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még van a 3 éves korig szóló felmondási védelem. Ez nem is fog megváltozni - eddig legalábbis senki nem szólt róla.
2012. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A régi szerint még van védelem, de lecsökkenthetik a munkaidődet és a béredet is arányosan. A szivatásokról nem beszélve. :(


MT 90§. a felmondás védelme, a 94§. a csoportos leépítés védelme (ha utóbbira hivatkoznának) Tehát csak akkor kezd ketyegni az óra, ha a gyerkőc betöltötte a 3. életévét. Feltéve, ha nem íratnak alá egy olyan papírt, amibe ravaszul bele van fogalmazva hogy lemondasz a törvényi védelmedről (kolleganőmmel ezt tették és őt még előbb kirakták)


Sok sikert, nekem nem sikerült. Amint betöltötte már elém is tolták a papírt. Feb. 1-től munkanélküli leszek :( kisgyerekkel elhelyezkedni itt vidéken pedig 0% az esély :(

2012. jan. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
megvan még a védelem, nem is változott valóban. Arról nem hallottam, hogy lecsökkenthetik a béredet, úgy tudom, még emelni is kell, ahogy a veled azonos munkakörben dolgozóknak emelkedett.
2012. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!