Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok az alábbi párról?

Mit gondolnátok az alábbi párról?

Figyelt kérdés

8 éve voltak együtt amikor összeházasodtak, (már régóta együtt is éltek)

11 éve vannak együtt és még nincs gyerekük, de úton sem. (mindketten 30 fölöttiek, iskolák befejezve, rendezett anyagi körülmények)


egyik lehetőség nyilvánvaló: hogy esetleg nem jön össze a baba. De ha mondjuk nem ez, akkor mi lehet az oka, hogy eddig nem vállaltak babát?


2012. jan. 30. 10:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Azt gondolom, hogy semmi köze hozzá senkinek. Lehet, hogy ők karrieristák, azok életébe pedig nem fér el a gyerek. Vagy ők így érzik magukat jól, nem családcentrikusak. Vagy nem jön össze. Vagy nem is lehet és nem akarnak örökbefogadni. Vagy ezer oka lehet.
2012. jan. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy félnek a felelősségtől, nem bírnak elszakadni a kötetlenebb életformától. Nagyon a mai világ rabjai, nem gyerekcentrikusak, nem tudnának mit kezdeni az élethelyzettel, nem érzik felkészültnek magukat, és lehet, hogy nem jön össze nekik...
2012. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Kerria ***** válasza:
100%
Van olyan ismerősöm, aki soha nem szeretett volna gyermeket. Ilyen típusú. Mindig azt mondta/mondja, neki bőven elég annyi egy gyerekből, amíg elmegy a barátaihoz, és kibabázza magát. Munkának, utazásnak, más életcéloknak élnek...lehet a Te ismerősödék is így gondolkodnak.
2012. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy szimplán nem akarnak gyereket, így érzik teljesnek az életüket, nem mindenkinek az az életcélja, hogy gyereket neveljen. Egyébként valóban senkinek semmi köze nincs hozzá.
2012. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ne értsétek félre, én nem akarok turkálni az életükben.

De mégis érdekel, hogy mi van velük, anélkül, hogy lennénk olyan kapcsolatban, hogy rákérdezzek. (bonyolult...)

Nekem van egy gondolatom, kíváncsi vagyok, hogy mások is gondolnak-e erre, teljesen függetlenként.

Vagy lehet, hogy olyan dolgokat fogtok írni, ami meg engem világít meg és rájövök, hogy eddig nem jól gondolkodtam. Vagy pont fordítva, megerősít.


Köszönöm az eddigieket is

2012. jan. 30. 10:32
 6/29 anonim ***** válasza:
90%
Az is lehet, hogy annyira nem erős ez a kapcsolat, nem olyan, mint amilyennek látszik. És az is lehet, hogy a kapcsolatuk íve futott ki az időből.
2012. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

a párom 11 évig volt házas, nem lett gyerekük, ő nem akart, mert nem szereti a gyerekeket, a volt felesége akart volna, aztán kiöregedett a csaj (idősebb volt.)

mi több mint 4 éve vagyunk együtt és már velem nagyon szeretne gyereket, még most sem szereti a gyerekeket, fél is hogy hogyan fog megbirkózni vele, de azt mondja ha másnak sikerült neki is fog, nemsokára bele is kezdünk.


Nem mindenki szeretne gyereket, ez nem baj, ettől még szerethetik egymást és élhetnek teljes életet, bár fel nem fogom hogyan, én nem tudnék gyerek nélkül élni:) Nem ítélem el azokat akik nem akarnak gyereket.

2012. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Két ilyen ismerősöm van. Nem jön össze nekik. Rengeteg orvosnál voltak. Egyik pajzsmirigy beteg.
2012. jan. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

1. nem akarnak, mert nekik egészen más az életcéljuk, más életutat szeretnének. Sokan vannak így, utazgatnak, vállalkoznak, stb., boldogok, kedvesek, csak épp a gyerek nem nekik való.


2. akarnak, de nem most. Napjainkban a gyermekvállalás kitolódott akár 35 év körülre a nőknél. Nem épp a legjobb egészségügyi okok miatt, de azért nem is öreg még egy nő akkor, főleg vannak nők, akik akkor vannak legenergikusabb éveikben!


3. járnak talán dokikhoz, csak nem kötik az ismerősök orra alá.


Ennyi. Nem tudom, ettől nyugodtabb lettél-e, vagy sem, meg úgy egyáltalán, az ismerőseidről idegenek írkálnak gondolatokat, ez neked mitől jó, passz.

2012. jan. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Ez nekem nem jó, de nem fogom most kifejteni, hogy miért kérdeztem, főleg, ha ilyen a fogadtatás...

Megszoktam már, valaki föltesz egy kérdést és azt keresik a többiek, hogy hol lehetne belekötni

2012. jan. 30. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!