Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak még itt olyan anyukák,...

Vannak még itt olyan anyukák, akik azt érzik, hogy lassan elindultak lefelé a lejtőn? Van valami túlélő-taktikátok?

Figyelt kérdés
2 kisbabánk van, nekik megadunk mindent, amit tudunk, de olyan elkeserítő, hogy az ember egyszer csak azt veszi észre, hogy magára már szinte semmit nem költ. Lakáshitel, törlesztések, a befolyó pénz meg csak egyre kevesebb!
2009. máj. 31. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! én inkább érzelmi és "agyi" szinten érzem a lecsúszást. sokkal kevesebbet foglalkozunk egymással a párommal! ha végre végez a munkával, én is örülök, ha a kicsivel foglalkozik, rám már nemigen marad idő. beszélgetésre, romantikára...

a beszélgetés is -ha van- a baba körül forog és a férjem elmeséli milyen napja volt. nekem nincs "önálló" napom. csak arról tudok beszélni, amit a kicsi produkált. persze imádom és órákat mesélnék róla, de olyan fura, mintha én nem is léteznék :)

és úgy érzem, szellemileg csúszom lefelé! időnként nem jutnak eszembe bizonyos szavak, romlott a helyesírásom...

pedig számomra a szellemi munka volt a kiteljesedés csúcsa régebben :)

most a második babát várom, keresem a megoldást, különben annyira el fogok szürkülni, hogy már magamat sem veszem észre...

eddig segített, ha egy-egy órára nagyira bíztam a fiamat és beszaladtam a munkahelyemre (kb. havonta egyszer, de az is valami) :)

2009. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

"annyira el fogok szürkülni, hogy már magamat sem veszem észre... "

ez jóóó ez a mondat


szerintem próbálj társaságba járni, ismerkedni

tanulni ( neten nyelvet pld)

2009. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is rosz, hogy már magamra nem jut szinte semmi, itthon meg a középiskolás farmerjaimban vagyok, közben 25 éves vok. A férjem nem képes jobb munkát keresni, ezért minden hónapban több minuszba kerülök, hogy tudjunk mit enni, megvegyem a ruhákat (pedig ált. turiba járok) stb. Szóval én is elég századlagosnak érzem magam.
2009. máj. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor most mit csináljunk?
2009. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Látom nem vagyok egyedül! :-((

Tanulok a kicsik mellett, második diplomámat csinálom, de ez nem nevezhető kikapcsolódásnak. A ruhákat én is nagyrészt turiból oldom meg, de ha belenézek a péntárcámba, a magamnak szánt ruhákat rendszeresen visszapakolom! Láttok valami reményt az anyagi helyzet javulására?

2009. máj. 31. 23:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam is agyi szinten vannak gondok:-)

egyszerűen mintha néha nem tudnék beszélni,néha dadogok is,pedig ez előtte nem volt szokásom,állandóan fáradt vagyok,még olvasni sincs kedvem könyvet.Azt a kis időt amit pihenek,itt töltöm,napi fél-1 óra.Ez a kikapcsolódás.Olyan mintha nem fogna az agyam,semmire nem tudom rávenni magam,pedig szeretnék angolt tanulni,de nekikezdeni se tudok.

Én abban látom a megoldást,ha visszamegyek dolgozni,talán újra ember leszek,elkezdenek forogni a kerekek,és nem csak azon kell majd gondolkodnom,na ma mit főzzek,vagy melyik kisruhát vegyük fel.Remélem legalábbis,hogy akkor változni fognak a dolgok.

2009. jún. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!