Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyes-t befolyásolja-e, hogy...

A gyes-t befolyásolja-e, hogy 4 vagy 8 órába vagyok bejelentve? Befolyásolja az összeget? Mennyi bejelentett munkaidő szükséges?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. febr. 1. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
A gyes fix összeg, az alanyi jogon jár, ha egy napot nem dolgozol, akkor is.
2012. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyes minden magyar állampolgárt megillet, aki gyermeket szül, a gyermek 3 éves koráig. Ha jól tudom most havi 27 ezer Ft körül van az összeg.
2012. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy napi 8 órába vagy bejelentve - tehát heti 40 óra -, akkor nem jár GYES.

Viszont napi 4 ill., 6 óra mellett igen!

2012. febr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
gyes mellett akarsz dolgozni, vagy még most fogsz szülni?
2012. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
GYES mellett maximum hat órás munkát vállalhatsz, 8 órás munka mellett már nem jár, ez a törvény!
2012. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te GYED-re gondolsz. Feltétel: az elmúlt 2 évben legalább 365 nap munka.

Az összeget pedig persze, hogy befolyásolja, hogy 4 vagy 6 vagy 8 órás voltál.


A GYES pedig annak jár, aki nem dolgozott pl. egy napot sem. (illetve a gyedeseknek is a 3. évben)

2012. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most még dolgozom 4 órában.Ezután szeretnénk majd gyereket.Hogy akkor akarok-e gyerek mellet dolgozni,azt nem tudom.Szerintem otthon szeretnék vele maradni
2012. febr. 1. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Szülés után (persze ha volt megfelelő idejű bejelentett munkaviszonyod) először TGYÁS-t kell igényelni, aztán GYES-t, majd a gyermek 2 éves kora után GYES. Ha a munkaviszony ideje, módja nem elegendő az első kettőhöz, akkor a baba születésétől kezdve a GYES jár.

És igen, érdemes lenne - ha még van időd - 8 órás állásban dolgozni, mert óriási különbségek lehetnek a támogatások összege között. (Kivéve GYES, mert az mindenkinek ugyanannyi.

Bővebben olvashatsz ezekről az OEP és a Magyar Államkincstár oldalain.

2012. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!