Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezményről...

Családi adókedvezményről értesiteni kell a munkáltatót is gyed alatt vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg az Oep-től a családi adókedvezmény igényléshez szükséges nyomtatványt, amit már vissza is küldtem kitöltve, de ma jutott eszembe, hogy lehet a munkáltatómnak is jeleznem kellene, hogy idén én veszem igénybe a családi adókedvezményt, nem a párom. Szerintetek?
2012. febr. 1. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen értesíteni kéne van egy olyan rész alul ahol a munkáltatóitoknak kell aláírni.
2012. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Igen, mivel a te munkáltatódnak is alá kell írnia és le kell pecsételnie és a férjed munkáltatójának is, így nem fogják elfogadni, szerintem.
2012. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A nyomtatványon alul csak annyi szerepel, azt hiszem a IV.-es blokkban, hogy a házastárs/élettárs munkáltatójának megnevezése, adószáma és aláirása, tehát az én munkáltatómnak nem kell aláirnia szerintem, legalábbis nincs rajta.
2012. febr. 2. 14:43
 4/9 A kérdező kommentje:

"A III. Blokkhoz: Az egészségbiztosítás pénzbeli ellátás kifizetője tölti ki.

A IV. Blokkhoz: Ezt az Ön házastársának vagy élettársának munkáltatója tölti ki." Ezt az Oep honlapjáról másoltam be, ami a kapott nyomtatvány kitöltési útmutatójában is szerepel.

2012. febr. 2. 14:48
 5/9 anonim ***** válasza:

A III. Blokkot kellet volna a te munkáltatódnak kitöltenie.


I. Blokk: A te és a gyermek/ek adatai és a te aláírásod.

II. Blokk: A férjed adatai és aláírása.

III. blokk: A te munkáltatód.

IV. Blokk: A férjed munkáltatója.


[link]


Ezen az oldalon ezen bekezdés alatt, pirossal van kijelölve, azt töltsd le:

Adóelőleg-nyilatkozat 2012. évben a családi kedvezmény érvényesítéséről a munkáltatótól származó bevétel adóelőlegének megállapításához


Családi kedvezmény 2012. év doc formátumban


Ez a jó, nem tudom te mit töltöttél le.

2012. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem letöltötted, hanem kaptad. Mondjuk ha az OEP küldte, akkor biztosan jó.
2012. febr. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel a munkáltatóm nem kifizetőhely, nem onnan kapom a gyedet, igy azt az oep-nek kell kitölteni, én úgy tudom, de ma felhivom a munkahelyem, a főnököm bérszámfejtő, az a biztos, ha őt megkérdezem.
2012. febr. 3. 11:36
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem, amit te belinkeltél, azon igen, a saját munkáltatómnak is kell az aláirása stb., még tavaly nekünk is ilyet kellett kitölteni, amikor még nem az Oep-től kaptuk a nyomtatványt, hanem a munkáltatótól.

[link]

2012. febr. 3. 11:42
 9/9 anonim válasza:
Érdekelne, hogy a jó megoldás az OEP tölti ki a III. blokk-ot?
2015. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!