Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbb anyuka azt írja...

A legtöbb anyuka azt írja hogy türelmes a gyerekével, szeretettel neveli de akkor itt egymás között miért nem tudunk normális hangnemben beszélgetni?

Figyelt kérdés

Nem ez lenne illő hozzánk anyukákhoz?

Néha elhülve figyelem a kommenteket, kérdéseket.......


NEM PROVOKÁLNI AKAROK CSAK KÍVÁNCSI VAGYOK KI MIT GONDOL!!!!


2012. febr. 2. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért is, mert sokan okosabbnak érzik magukat a másiknál, még akkor is ha a másiknak van igaza.
2012. febr. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mert a gyermeked ismer, a lehető legbizalmasabb viszony van köztetek, szülő és gyerek kapcsolata más, mint vadidegeneknek névtelenül írni, teljesen ismeretlenül, és, ami a legfontosabb: KÖVETKEZMÉNY NÉLKÜL. Jó, lepontoznak, de istenem, kit érdekel, viszont ha a gyermeked bántod meg, egy életre megjegyezheti, illetve nyilván senki nem akar rosszat (akár 5 rossz percet sem) annak, akit a világon legjobban szeret. :)
2012. febr. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talán mert mindenki sziklaszilárdan meg van győződve a saját igazáról, és ide (tisztelet a kivételnek) leggyakrabban nem is kérdezni jönnek, hanem megerősítést várnak a saját cselekedeteikről. Érdekes dinamizmusok szoktak itt működésbe jönni, én pszichológusként rettentően szeretem ezt az oldalt; viszont az is fontos, hogy kismamaként azért rengeteg hasznos tanácsot kaptam! :)


25 hkm

2012. febr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ismerem a lányomat. Imádom, szeretem. Ami alap. Mindent megtennék érte. Ezért vagyok az anyukája elméletileg!

Viszont(!) nem vagyok mindig türelmes hozzá. Lehet, hogy én hibám. Lehet, hogy nem. Ez van. Én bevállalom, ilyen vagyok!

2,5 éves. Minap elmentünk vásárolni a Tescoba. Édesapja éppen keresett valamit a sor másik végén, én pedig nézelődtem. A lányom pedig egyik percről a másikra a kezével levert mindent, ami a polcra volt rátéve. Sosem csinált még ilyet. Nem mondhatni pokolian rossz gyereknek, szófogadó. Mégis megtette. Mindenki minket nézett, bár nem érdekelt. Rám nézett és elkezdett nevetni, mert hogy ő nagyon vicces dolgot művelt. Akkor már nem nevetett, mikor megkérdeztem melyik keze volt?! Rávertem egyet. Édesapjától a seggére kapott és megmondtuk neki, hogy pakoljon vissza mindent a polcra, ahogy volt.

Akkor már a Tesco 6 kollégája ott volt. Sűrű elnézés közepette mondtuk, hogy máris összepakol a kislányunk. Erre közölték, hogy majd ők megcsinálják és nem történt semmi gond.

Viszont én ragaszkodtam hozzá, hogy megcsinálja. Ott álltunk 20 percet, mire mindent visszapakolt.

Ahogy elhagytuk a Tescot, bocsánatot kért az autóban és azt kérdezte haragszunk -e?!

Hogy haragudnék? Őszintén?! Nem tudok, a gyermekem. Viszont az, aki ezt a polcot felépítette, lehet, hogy előttünk 10 perccel: Ő lehet, hogy haragszik! És ezt megértette..


Tehát ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy sokan úgy válaszolnak a kérdésre, mint egy alpári ...

Viszont sok olyan kérdés van, amire nem lehet úgy válaszolni, hogy "mosolyog" az ember.


Én csak olyan kérdésre válaszolok, amire tudom a választ vagy 100%-ban tapasztaltam olyat, ami a kérdezővel is megtörtént.

2012. febr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egyetértek veled kérdező. rendszeresen belém/másokba belekötnek, legyen az kérdés, vagy válasz. nem tudom, ez miért jó.

több indokot tudok felhozni:

- az anonimitás miatt könnyebben odamondogatunk

- az írásbeliség miatt könnyebben félreértünk dolgokat

- a pontozás sokakat frusztrál, többször konfliktus forrása

- és mivel nem tematikus fórumról van szó, eléggé vegyes a társaság, de inkább azt mondanám, hogy sok az "átlagember", akiknek nagy százaléka nem képes diplomatikusan érvelni, illemnek megfelelően kifejezni magát.

2012. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. "Messziről jött ember azt mond amit akar."

vagyis senki nem tudja hogy valóban türelmes -e az anyuka a gyerekével.....

2. Valakin le kell vezetni a feszültséget vagyis egymáson vezetik le itt az anyukák.

2012. febr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jo a kerdes!

Mar en is sokat gondolkoztam rajta!

2012. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!