Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák és anyukák! Hogyan...

Kismamák és anyukák! Hogyan tudtatok "túl lépni" azon a korszakon mikor váratott magára a baba? (több lent)

Figyelt kérdés
mindenkinek eljönn az az idő mikor babát szeretnének.A párommal fél éve próbálkozunk sokan mások akárcsak én el vannak keseredve hogy bizony nem elsőre jön a baba mint ahogy azt hinnénk (kivéve azok a szerencsések akiknek mégis),nagyon nehéz dolog az mikor késik és mindenféle jeleket keressűnk magunkon majd jönn csalódás :( ma velem is ezt történt újból és szerintem sokan mások is így vannak ezzel.Segítsetek a történettekkel nekűnk hogy ti hogyan éltétek át ezeket a nehéz hónapokat hogy nem csak nekem de másoknak is adjunk egy kis reményt :) köszönöm!
2012. febr. 2. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nagyon nehezen, de a legjobb tanacson, hogy nem szabad csak ezen agyalni

persze tudom, konnyu mondani, foleg annak akinek mar sikerult, en is 9 honapot vartam hogy megfoganjon

babat mindig is nagyon akartam, kb. 23 eves korom ota viszont alig birtam mar magammal, minden babas anyukat tiszta szivbol irigyeltem, de az anyagiak miatt nem lehetett. 26 evesen ferjhez mentem, addigra sikerult ugy ahogy rendbejonni anyagi teren, es a naszejszakan neki is alltunk a babaprojektnek /akkor volt pont peteeresem, elkepzelheted mennyire akartam hogy sikeruljon/. Persze jott a keseru csalodas. Nem baj majd jon a nyar, probalkozunk akkor. Ilyen rossz nyaram meg sosem volt. Nehez dontes utan ugy dontottem, teljes eletmodvaltas kell foleg az en reszemrol. Felmondtam a munkahelyemen, kerestem egy sokkal nyugisabb helyet, 6 hetig nem is dolgoztam, otthon voltam kipihentem az elmult eveket.Elkezdtem odafigyelni hogy egeszsegesebben egyek.Ferjemmel egyutt elkezdtuk szedni az E vitamint,400mg naponta. /a kismamavitamint mar regen szedtem akkor/. Jott a karacsony ujabb nagy almokkal, de persze semmi. Aztan anyum szulinapja januarban, el is terveztem hogy unokat kap szulinapra, de egy nappal elotte megjott a nemvart dolog. Itt adtam fel, ha nem hat nem en tobbet nem is fogok ra gondolni. Aztan sajnos februar elejen meghalt a ferjem mamaja. A temetesen nekem csak az jart a fejemben, hogy kertem adja meg nekunk hogy lehessen babank. /még magamat is hulyenek neztem, igy olvasva biztos még bizarabb/. Ferjem teljesen padlon volt, csak azert voltunk egyutt hogy egy kicsit eltereljem a gondolatait. Eljott a nemvart nap es en mar nagyon tudtam hogy terhes vagyok, alig vartam hogy tesztelhessek, aludni se tudtam. Jott az oriasi csalodas, negativ. Egyszeruen nem akartam elhinni es masnap reggel /akkor mar egyutt a ferjemmel/ csinaltam egy ujabb tesztet, es az nagyon de nagyon halvanyan pozitiv lett. Nehany nappal a szulinapom elott. Egyszeruen a mai napig hihetetlen szamomra hogy sikerult es ott szunyokal a kocsiban a kis dragam, most lesz harom honapos. Es ami hihetetlen szamomra is: tulhordtam 3 nappal, mar mindenki fogadasokat tett mikor szulok, es a ferjem masik mamaja halalanak evfordulojan szultem /nekem ezt csak utolag mondtak el/

fel ev meg nem a vilag vege, meg siman sikerulhet, egy ev utan mondjak hogy jo dokihoz elmenni, ha 35 alatt vagy, 35 ev felett fel ev utan doki

2012. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
22 múltam,igen sokan modják hogy ez még nem túl sok idő,de engem mégis bánt :( köszi a történetedet :) és gratulálok a babához :)
2012. febr. 2. 15:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én történetem nem kapcsolodik annyira ide de jó látni.hogy mas 22 eves is akkar gyereket mert kezdem hülyének érezni magam ebben a világban,szinten (22 vagyok)most megyek férjhez tavasszal...15hetes kismama(mi nem terveztuk)
2012. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok

koszonom, es fel a fejjel fo az optimizmus, es meg van idod, semmirol sem vagy lemaradva, esetleg az E vitamint erdemes lenne szedni

2012. febr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is több, mint fél évet próbálkoztunk és rettenetes volt minden hónapban, amikor megjött. Elmentem dokihoz megnézettem magamat, minden a legnagyobb rendben volt. Jártam a nőgyógyászhoz, megnézte minden hónapban, pontosan mikor lesz a peteérésem. Ez sem segített. Megnézette magát a férjem is és kiderült, hogy olyan alacsony a spermium száma, hogy abból természetes úton nem lehet gyerek. Elmentünk lombik programra. Hónapokig jártunk oda, innyekciózni kellett magamat, nem volt kellemes az egész, de sikerült! Terhes lettem, viszont túlstimuláltak. Ez abban nyilvánult meg, hogy az ereim átengedték a vizet a szövetekbe. A hasüregem megtelt vízzel, borzalmasan fájdalmas volt. Kórházba kerültem, fehérje infúziót kaptam napokig. Miután ez elmúlt egy brutális vállfájást kaptam (rettenetes fájdalommal járt), az is emiatt lett. Eltartott 3 hétig. Onnantól viszont csodálatos terhességem volt, kiderült, hogy ikreim lesznek. Mintaszerűen fejlődtek a babák is! Én azt tanácsolom, hogy nézessétek meg magatokat. Ha minden rendben van, akkor pedig össze fog jönni!
2012. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nemsokára hormonvizsgálatra fogok készűlni ugyanis fennáll az is nálam hogy a pajzsmirigyel van gond ez lesz az első vizsgálat :) nektek is gratula a babához :)
2012. febr. 2. 18:05
 7/13 A kérdező kommentje:
vagyis a babákhoz kedves utolsó :)))
2012. febr. 2. 18:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Én eleinte nem vettem szívemre, hogy csak nem akar sikerülni, aztán egyre eluralkodott rajtam a kétségbeesés. Közeben a barátnőim egymás után 4 hónappal szültek, szóval ez sem segített a lelkemen...

Kiderült, hogy PCOS-em van, fogytam az ügy érdekében 12 kg-t, injekciókúrákra jártam, peteérést segítő gyógyszert kaptam.

Aztán elkezdtem lenyugodni, kissé majdnem feladni, vagyis beletörődni. Ezután szinte egyből sikerült. 2 évet vártunk rá.

Mikor 2 éves múlt, abbahagytam az újabb gyógyszeres kúrákat. Kb 3 hónap múlva újra sikerült, holott kicsit sem görcsöltem a dolog miatt, szinte eszembe sem jutott, mert úgy gondoltam, hogy ráérünk.

Most 17 hetes vagyok.


Két ilyen esetem után én azt a következtetést merem levonni, hogy NYUGALOM, ÉS SIKERÜL!

Ezt kívánom neked is! Nyugodj meg, ne legyen tele az agyad ezekkel a gondolatokkal és sikerülni fog.

Tudom, hogy nehéz, de tényleg így van...

2012. febr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kedves utolsó!:) ugyanezt érzem most mint te ahogy leírtad az első két mondatba,2 ismerősöm is 1 hónap múlva szűlnek,a többi ismerősöm is babát várnak,sőt páromnak a húgának van egy szép 7 hónapos kislánya :) Ahogy szoktam itt olvasgatni mások is írják azt hogy nem gondoltak rá,elmentek pihenni és pont akkor jött a baba mikor nem is hitték volna :) neked is gratulálok a babákhoz :)
2012. febr. 2. 23:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy hosszú lesz ha kedved van olvasd végig. Majdnem 2 évet vártunk a babánkra. 1 lényeg van ne akard nagyon, tudom, hogy hülyén hangzik..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

2012. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!