Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ekkora a tudatlanság a...

Miért ekkora a tudatlanság a kismamák körében?

Figyelt kérdés
(A sok ostoba kérdésre gondolok, ami kimondottan arra utal, hogy aki feltette teljesen tájékozatlan és az átlagnál tudatlanabb.És még pimasz is.)
2009. jún. 2. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Én csak azt látom, hogy szörnyen nagy a zavar a fejekben. Rengeteg helyről, rengeteg jó és rossz, egymásnak ellentmondó információkat hallanak, aminek a felét meg is jegyzik.

Nem vesznek 1-2 könyvet, amit végigolvashatnak, nem ülnek le a doki rendelőjében, hogy akkor most szánjunk rá fél órát és beszéljük át a dolgokat. (SZTK-ban lehet, hogy nem is lehetne ilyet) Összekeverik, hogy pl. szoptatás alatt a baba mit ehet és ők mit ehetnek, hallgatnak a szomszédasszonyra, de megkérdőjelezik az orvos ajánlását.

Tehát szerintem kuszaság van a fejekben és sajnos ezek és hasonló oldalak sokszor csak növelik ezt a kuszaságot, hiszen nem tudják a hiteles és a hiteltelen információkat elkülöníteni. (a neten volt, akkor biztos igaz)

2009. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk pld. a védőnő is meg a gyerekorvos is (aki egyébként szimpla háziorvos, nincs külön csecsemőorvos) egy idi@ta. Nem sokat segítenek az embernek, sőt szinte semmit. Értelmes tanácsot még nem hallottam tőlük. Na most ha első az a gyerek akkor te honnan lennél okos és tapasztalt, ha még a szakemberekre sem támaszkodhatsz??????? Ha esetleg tegyük fel nincs nagymama és tök egyedül vagy a gyerekkel????????? Megnézed a netet.... na és ott ezerféle dolgot olvasol melyek többnyire ütik egymást.

Vegyél könyvet! De melyiket??????? Ma már számtalan nevelési, táplálási, gondozási "irányzat" van. Melyiket választod????? A pimaszsággal egyetértek. A tudatlanság és tájékozatlanság olykor érthető. Ez az oldal meg ezért van nem?

2009. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igy van.Sőt a legtöbb kismama nem tudatlan csak megerősitést vár.Velem is voltak lekezelőek ezen az oldalon,csak mert első babáskéntugyan miért nincs benne minden a kisujjamba.Az orvosok se szeretik ha minden apróságért zaklatod őket.És bár nekem anyum ott van segitségnek,de 26 évvel ezelőtt más volt minden mint most.Hát ezért teszem fel én is "ostoba" kérdéseimet ezen az oldalon.Egy 33 hetes km
2009. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az ostoba ne legyen pimasz.Én mindennek, amivel nem voltam tisztában, utána néztem.Könyvek és net, védőnő, orvos.Tudni kell használni és szétválogatni a hiteles forrást a nagymamám hallomásaitól.És itt most egyaránt gondolok az alapvető marhaságokra(nem ehet fagyit a kismama?) az életveszélyes dolgokig(mikortól csillapítsunk lázat?)
2009. jún. 2. 11:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért vannak nem ostoba kérdések is.Én is kíváncsi vagyok mások TAPASZTALATAIRA, ÉLMÉNYEIRE, amik esetleg segitségemre vannak, megnyugtatnak.
2009. jún. 2. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Néha én is elborzadok, mikor egy-két kérdést meglátok pl. ezen az oldalon. Egy csomó olyan kérdést tesznek fel, amiket én csak és kizárólag az orvosomnak tennék fel. Na nem azért, mert személyes, hanem mert annyira fontos! Tapasztalatok bizonyos esetekben jól jönnek más emberektől, de mikor arról van, hogy vérzése van valakinek a várandóssága alatt és itt teszi fel a kérdést, hogy akkor most baj van-e....na ettől a falnak megyek. A gyerkőc és te egészségednél semmi nem lehet fontosabb.
2009. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg van 1-2 fura kérdés, de van amikor csak megerősítés kell.

Én attól bukok ki amikor a teherbeesésnél már annyi tévhit van a folyásokkal beágyazódással fogantatással, hőgörbével kapcsolatban, hogy hihetetlen. És hiába írom le hogy attól még hogy peteérés után fent van a hő nem jelent babát, hisz így kell alakulnia és sokan ráírják hogy babás görbe pedig míg nem késik nincs olyan hogy babás görbe, mert addig fent kell lennie a hőnek (egy egészséges nőnél) és csak menzikor esik le. És akkor persze csalódnak ha mégis megjön, "pedig már azt hittem hogy baba lesz olyan szép volt a görbém...", vagy hogy nem volt peteérése és lehet cisztája van, erre szinte nekem esik és vitatkoztik és 20szor teszi fel a görbéjét egy nap...és persze igazam lett. Meg a "KELL" hogy beágyazódáskor vérzés legyen, ill. kell hogy ez a tünet legyen?? Semmi NEM KELL hogy legyen. A folyásról is azt hiszik ha fehér krémes az a babát jelenti de nem mert kinek milyen a folyása, van akinek ez menzit jelez és terhességkor teljesen száraz.

Én nagyon szurkolok nekik, de kb minden nap van ilyen kérdés és a keresőbe 100 kérdés van bizonyos témákkal kapcsolatban, de nem olvasnának vissza...

Jó persze ezért van ez az oldal, így ilyenkor belinkelem a keresőt amire rákeresek. És leírom a véleményem ha fáj, ha nem, de ha beleélik magukat és csalódnak annál rosszabb.


Minden jót kívánok!

2009. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt látom (főleg ezen az oldalon), hogy nagyon két véglet van. Van, aki tényleg teljesen tudatlan, semminek nem néz utána, mások meg annyira tűlpörögnek mindent.

Érdekes, én már kislány koromban hatszor kiolvastam anyukám babás könyveit :) Volt anyukámnak egy nagyon jó könyve (Dr. Miriam Stoppard: Babakönyv), az rongyosra van olvasva, már a borítója nincs is meg, ugyanis kb. 6 éves koromtól azt lapozgattam :) Azt amúgy a mai napig gyakran fellapozom, ha valamiben bizonytalan vagyok, de már tizenévesen tudtam elméletben, hogy pl. hogy kell fürdetni, hogy kell pelenkázni (és abban még a textilpelus megkötési módjai vannak főleg). Na jó, vannak benne ma már megmosolyogni való dolgok, de ez leginkább a felszerelésekre vonatkozik, pl. az autós gyerekülésekre, vagy a babakocsikra, hát nyilván a nyolcvanas évek végén még jóval szerényebb választék volt, de a könyv alapjában véve nagyon jó.

2009. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!