Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Emberek hogy lehetnek ilyenek,...

Emberek hogy lehetnek ilyenek, hogy azt hiszik külföldön nyelvtudás nélkül dolgozhatnak? Mi ez a tudatlanság?

Figyelt kérdés

Nemrég a TV-ben volt (nem tudom hol, nem is néztem, csak hallottam) a soproni kerékpártúráról riport, mert ugye már nem kell munkavállalási engedély Ausztriába és Németországba. Aztán megkérdeztek egy 50-es éveiben járó házaspárt, hogy ők az ország másik végéből jöttek ide, majd Ausztriában szeretnének dolgozni.


DE! Mondták azt is, hogy egyikőjük se tud németül egy kukkot sem és olyan munkát akarnak találni Ausztriában, ahol magyarul beszélnek. A lótúrót, ILYEN NINCS! Meg hogy azért jöttek el erre a kerékpárútra, hogy hátha találnak közben munkát. Aha persze (én inkább a friss levegőt, mozgást meg látványosságokat élveztem volna helyükben). Aki németül még egy minimális szinten is csak makogni tud, már azt is elküldik egy "Danke für die Kooperation, Aufwiedersehen!"-nel. Alles klar? Meg persze, pont egy "osztrákiában" lévő magyar cégnél fognak elhelyezkedni, ami protekció és ismerős nélkül lehetetlen, nem is volt a riportalanyoknak, de azért "jó lenne Ausztriában, mert kolbászból van a kerítés".


Jobbak a kereseti körülmények, mint nálunk, több soproni ismerősöm odajár, de ez a tájékozatlanság kiakasztott.


2011. máj. 13. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem ezt soha. Ha valaki nem beszéli az adott nyelvet akkor kaját, hogy kér egy étteremben? Vagy, hogy tájékozódik? Hogyan bérel lakást?


Én is külföldön akarok majd dolgozni ezért a szak mellet a nyelvet is tanulom.

2011. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a poén, hogy tényleg vannak olyanok, akik elhiszik, hogy nulla nyelvtudással megélnek majd külföldön. De ha még azt se tudják elmondani, hogy most egy szobát akarnak kivenni, egy buszjegyet szeretnének kérni, hogy boldogulnak az adózással külföldön? :D
2011. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ich hab' keine Ahnung davon.
2011. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig rengeteg olyan ember van, aki nulla nyelvtudással dolgozik/dolgozott külföldön.

Nekem az a furcsa inkább, hogy 1-2-3 kint dolgozott év után pont annyi nyelvtudással térnek haza is. Azért valami ragadhatott volna rájuk a malteron meg a marhavéren kívül.

2011. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sokan vannak akik nulla ynelvtudással dolgoznak nyugaton. Epretszedéshez pl. nem kell túl sok nyelvtudás. Persze az tutti nem fog ugy menni, hogy kerekeznek az úton és egyszercsak beleakadnak egy munába. A nyelvtudás nélküli munkaválláshoz kell egy közvetitö is aki a részeleteket az idényunkásoknak lebeszi. Egysébként van ilyen. Anno Angliába a 80-as évekbe mezgazdasági idénymunkásként igy kerültem ki. KB tudtam 4 mondatot angolul.NAgyon nagy dolog volt az, hogy akkor én akáriylen vacak munkát is de dolgozhattam nyugaton éhbérért. Az éhbér és a magyar mérnöki fizetés között volt egy 10-es szorzó. Ma persze ez már nicns meg.
2011. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van olyan ország(Svédország), ahol hiányszakma esetén (ápolónő) az állam ajánlott munkahelyet, és beiskolázta a dolgozót egy intenzív nyelvtanfolyamra.

Ismerősöm azóta is ott dolgozik.

Másutt már kisebb magyar kolóniák, kis "szigetek" vannak, ahol nyelvtudás nélkül is elboldogulhat az ember, ha akar. Persze közben akaratlanul is érintkezik a helyiekkel és viszonylag hamar megtanulja valamennyire a nyelvet.

Nyelvtudással minden könnyebb, de anélkül sem lehetetlen.

2011. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!