Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Cigánykérdés. Mekkora hiba a...

Cigánykérdés. Mekkora hiba a tudatlanság és a szűklátókörűség, mennyiben járul ez hozzá a rasszizmushoz?

Figyelt kérdés

Vajon a szélsőségesek, rasszisták tudnak e arról, hogy Pécsen létezik a Ghandi gimnázium, ahol az ott tanuló romák, akik megfelelő lehetőséget kapnak, ugyanolyan arányban jutnak be az egyetemi képzésekbe mint bárki más?


Ezenkívül tehetségesek is:


http://www.youtube.com/watch?v=9webTBSuRz8



Hallottak-e szélsőségeseink valaha Zerkula Jánosról, aki cigány ember volt. Ezenkívül az erdélyi, gyimesi magyar tradicionális népzene egyik utolsó közvetítője?

Ennek a cigányembernek több tudás volt a kisujjában a magyar kultúráról, mint a legtöbb "magyarnak".


Így köszöntötték a 80. születésnapján az erdélyiek:


http://www.youtube.com/watch?v=6OXXlnWtmAE&feature=related



Esetleg tudnak-e arról, hogy az 1956 os forradalomban is vettek részt cigányok?


[link]


2011. ápr. 4. 10:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/168 anonim ***** válasza:
91%
Hoztál pár példát arra, hogy vannak "rendes" cigányok is, ez nem változtat azon, hogy a többség milyen..
2011. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/168 anonim ***** válasza:
21%

Helmet


Erre van a default válasz, hogy nekik nem ám a romákkal van bajuk, hanem "csak a rosszakkal. " Ha alaposabban rákérdezel, hogy mi a "rosszaság" definíciója, akkor kiderül, hogy az, ha valaki nem az ő értékrendjüket vallja. Ennyi. Említettem már azt a barátomat, aki azt bírta mondani, hogy neki nincs baja a zsidókkal, csak ne metéljék magukat körül, meg meg viseljenek pajeszt és kipát.

2011. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/168 anonim ***** válasza:
96%

Ez eddig három, most a maradék 799997-ről is bizonyítsd, hogy jó emberek!

Ha megteszed, hajlandó vagyok elfelejteni mindazt, amit pl. a Myvip-en szoktam látni, a "halál a magyarokra!" beszólásokkal egyetemben!

2011. ápr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/168 anonim ***** válasza:
16%

A cigányokat " pld engem" az elmúlt 70 év rakta oda ahol vannak.



Nem kell itt bőrszínről beszélni, hiszen ha a multrendszer segédmunkás igénye. Az elmult 20 év nemtörődömsége, bármely etnikumot ennyire súlyosan éríntette volna mint a cigányságot, akkor semmivel nem lennének jobb állapotban!

2011. ápr. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/168 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ugyanezt a témát már ezerszer felhozták és megbeszélték itt.
2011. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/168 anonim ***** válasza:
36%

Jahh!


Sok sok dolog van, amiről a politika nem akar beszélni.

A cigányság helyzete pontosan ilyen.

De amíg nem folyik teljes és kimerítő, beismerő, elbeszélés arról hogy miként jutott ide az egész cigánykérdés! Addig lehet egyszerű válaszokkal operálni.

Ha társadalom nagyon nagy % a, teljesen tudatában lessz azzal, hogy mekkora szerepe van abban, hogy a cigányság ennyire elkezdett csúszni a lejtőn. És hogy egy akkora kissebbség akikkel nem lehet ezt " játszani" akkor talán más szemszögből néz a társadalom túlnyomó többsége a cigányságra, és arra az állapotra ahol tart.

Erre persze nagyon kevés az esély, mert a megoldás túl sokba kerül, és ha megnyitják valóban a kérdést, akkor válaszolni és megoldani is kell!

2011. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/168 anonim ***** válasza:
81%
Szép liberális beszéd volt. De senkit nem érdekel! :)
2011. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/168 anonim ***** válasza:
97%

Nem minden jobbikos gondolja azt, hogy nincsenek kivételek, most felsoroltál egy párat, attól még ugyanolyan marad a többi. És ez nem rasszizmus és nem szűklátókörűség, majd ha te megpróbálsz közöttük élni, akkor ezt te is be fogod látni. Dubiis libertasnak mondanám, hogy ha egyszer befogadtuk őket, és nem is kell dolgozniuk a pénzért (a többségüknek), ergo emiatt jobb

nekik, mint a dolgozó magyaroknak, akik gyakran nem keresnek emiatt sokkal többet, mint amennyit a cigányok pénzt kapnak, akkor azt minimum elvárnám, hogy megpróbáljanak beilleszkedni, és a magyarok által elfogadott normákat követni. Mert azt azért belátod, hogy az így nincs rendben, hogy öregnéniket késelnek meg a házukban, de a sok liberális, mint te hajtogatjátok, hogy ez a kultúrájuk része, és így kell őket elfogadnunk. Hát NEM! Igenis viselkedjenek úgy mint mi, elvégre nem Indiában vagyunk. Érdekes módon minden kisebbségnek sikerült asszimilálódni Magyarországon (örmények, görögök stb.) akkor ez nekik miért nem megy? Kérdem én.

Szerintem leginkább az ilyen liberálisok miatt.

2011. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/168 A kérdező kommentje:

Az a megfigyelésem, hogy mindíg az ostobáknak a legnagyobb a hangjuk.

Ezért lehetséges, hogy leginkább az ostoba cigányok, és a az ostoba rasszista szélsőségesek hangját lehet hallani leginkább.

A másik érdekesség, hogy nem a többség ártatlanságát kell bizonygatni, hanem a bűnösök bűnösségét.

Eljuthatunk oda, hogy a magyarokról is be kell majd bizonyítani, hogy a többség nem rasszista, vagy szélsőséges.

Ennek pedig más oka nincsen, csak annyi, hogy a rasszisták, és a szélsőségesek a leghangosabbak.

2011. ápr. 4. 10:36
 10/168 anonim ***** válasza:
80%

Komolyan minek ezt a kérdést feszegetni? Én sem vagyok rasszista, mert egyszerűen többre tartom magam annál, minthogy ilyen általános megállapításokat tegyek.

De az emberek többsége lusta ehhez és inkább általánosít. Ez egyébként meg a magyarokra is ráhúzható, mindenki patópál. Kivéve persze egy-két ember, akiről tudom, hogy nem az :D

2011. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!