Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a JÒ MELEG az milyen jó a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy sok helyen 25 fok van nappal, éjszak is ilyen melegben alszanak.

Nem érzik saját magukon, hogy az orruk, a torkuk kiszárad?

Hogy a betegségek sokkal jobban bejutnak ha kiszáradnak a sejtek. Minek is mondja akkor a doki, hogy sok folyadék párologtatás stb...

Persze napközben nálunk is néha 23 fok, és 21 alá sem nagyon szeretem ha megy, de éjszaka érzehetöen nehezebben alszik a gyerek is ha esetleg elfeljtem lekapcsolni a fütést és 23 fok van.


Persze én is 30 fokban szerettem a tengerparton, utálom a hideget, de inkább felöltözöm és zoknit húzok, mert a száraz orr, garatnál rosszabb nem lehet a beteges idöszakokban.



2012. febr. 9. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Erre én csak azt tudom mondani, hogy irigyellek, mert te tudod szabályozni a fűtést. Mi nem. Mikor gázzal fűtöttünk, akkor sem lehetett, mert nem volt termosztát. Bekapcsoltuk a gázt és ha már nagyon meleg lett, akkor ki, mikor hűlt a levegő megint be és így tovább.

Most fával fűtünk, mert így 60 ezerből megússzuk az egész fűtés szezont. De ugye egy vegyes tüzelésűt sem lehet szabályozni. Megrakom, egy óra múlva leég, megint megrakom és így tovább. Ha szárazabb a fa, akkor kicsit melegebb van bent, a vizesebb, akkor hidegebb. De nem tudom hány fok van bent, mert csak egy hagyományos hőmérőnk van, de már észre vettem, hogy néha rosszul mér.

De nálunk esély sincs a kiszáradásra, mert elég nedves a levegő a házban, sajnos imitt-amott a penész is jelzi, amit 2-3 hetente takarítunk a falról.

2012. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Én eddig úgy tudtam, hogy a központi fűtés, illetve a zárt fűtőtestek okozzák a levegő kiszáradását, nem pedig a hőmérséklet adott szintje...

Na meg a modern szellőzésmentes nyillászárók...

2012. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen nekem is sokszor eszembe jut. Bár én itt külföldön inkább az ellenkezőjét látom, pl. 18,5 fok nappalra (!!!) tökéletes a kisgyereknek.

De itt olvastam már válaszban, hogy ha pl. kiviszi a gyerekét levegőzni, minden alkalommal folyik róla a víz, mire hazaérnek, de inkább így beöltözteti, mert akkor tutira nem fázik.

Szerintem lehet, hogy az van valahol félreértelmezve, hogy a gyereknek melegebbre van szüksége, mint a felnőttnek. Mert bár ez igaz egy csecsemőnél, de akkor is +egy réteg ruhát ajánlanak, nem +5 fokot és 4 réteg ruhát...

2012. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Nos, ha egy gázos cserépkályhával megoldod nekem a hőmérséklet egyenletes szabályozását, akkor hogy szalonképes maradjak, megeszem a kalapomat.

Igen, néha kiszárad a torkom, meg a kicsinek is. Igyekszem párásítani, amennyire lehet, de egyelőre itt élünk, ilyen felszereltséggel és ez van ezt kell szeretni. JA és ezerszer inkább ilyen legyen, mint hideg, dohos, befűthetetlen vmi, az sokkal rosszabb az egészségnek.

2012. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nallunk lehet szabalyozni a futest. Ejszaka csak akkor kapcsol be ha 18 fok ala esik a homerseklet a hazba. Reggel 6-kor bekapcsol es 21 fokra van allitva, hogy a lakas 7 orara felmelegedjen mert en akkor kelek es 7:50-kor ebresztem a kisfiam. 8:30-kor indulunk el a bolcsibe es ekkor kikapcsol a futes es napkozben amig dolgozunk, csak akkor kapcsol be ha 18 fok ala esik a homerseklet, hogy azert ne huljon le csont hidegre a haz. Delutan 14:30-kro kapcsol be a futes ismet 21 fokra van allitva mert 15 ora korul er haza a kisfiam a ferjemmel a bolcsibol. Aztan este 10-kor kikapcsol es atall 18 fokra. Nekem meg a 23 fok is meleg. A kisfiam utalja a meleget. Meg ha minuszok vannak kint akkor sem hajlando harisnyat huzni csak belelses nadragot, egy ujjataln body-t egy pulcsit meg kapbatot. Ha jobban feloltoztetem nem erzi jol magat es sir, hogy melege van. Persze van sapka, sal, kesztyu meg csizma de ennel jobban meg a -10 fokban sem lehet feloltoztetni.
2012. febr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk távfűtés van,és nem szabályozható! Tegnap este 25,8fok volt a lakásban,gondolhatod sokszor az utcát fűtjük,mert muszáj naponta többször kinyitni az ablakot. Az átlag 25 fok. Reggeltől estig megy a párásító,és vizes ruhát rakok a radiátorra. Mást nem nagyon tehetek!


Úgyhogy én nem gondolom hogy ez a jó a gyereknek(nekünk sem),de ez van. Inkább mint,fagyjak meg!

2012. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hármashoz:

én pont az ellenkezőjét tapasztalom.

Én sokkal fázósabb vagyok a gyerekeimnél. Még nyári estének direkt figyeltem, homokozóban játszottak, én már felvettem a kardigánt, nekik egy szál kis ruhácskában meleg volt kezük-lábuk.

Nagyobbik lányom "rekorder" ebben, most már megbízhatóan szól is, ha fázik (4,5 éves), de mindig kevesebb rétegben érzi jól magát, mint amit én gondolnék neki egy adott helyzetben.


Szerintem a kicsik (nem a csecsemők, hanem nagyobbacska babák és kisgyerekek!) vérkeringése jobb, és mivel kisebb a testfelületük, nem kell annyi "belső fűtés", így még jobban is bírják.

2012. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom,nálunk pont néztem tegnap a termosztáton, 25 fok volt, sem a torkom,sem az orrom nem száradt ki.

Egyébként meg vegyes tüzelésű kazánunk van, nem nagyon lehet szabályozni,megrakom, és simán 25 fok lesz.És 3 óránként rakni kell,mert leég.

A kisfiam 2 éves lesz, talán 3szor volt náthás eddig, szerintem nem tesz betegebbé a meleg.

2012. febr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A jó meleg az azt is jelenti, hogy ne fázzon. Nincs összefüggés, a 25 fok és a száraz levegő között.

Mi panelban lakunk, tavaly majd meg őrültünk, mert konstans 25-26 fok volt a lakásban, ez már nekem is sok, aki fagyosszent vagyok. Idei télen tartottak 22 fokot, jó volt, bár a levegő szárazsága ugyanolyan volt. Egész napos párásítás csukott ablak mellett sem ment fel a páratartalom 35% fölé. Most, hogy bejött ez a nagy hideg valamilyen megfontolásból úgy elkezdtek fűteni, hogy megint konstans 25 fok van nyitott ablaknál. Nekem jó, mert utálok fázni, de azt is utálom, hogy bazi száraz a levegő.


Tudom milyen nem panelban lenni, mert anyósoméknál mikor vagyunk 20 fok van a lakásban és teljesen más a hőérzetünk. Ott sem fázom, pedig 20 fokban én már vacogok. Nem száraz a levegő náluk, bár azt utálom, hogy a nappaliban kandallófűtéssel JÓ MELEG van :o) de ha már kimegyek a konyhába fel kell vennem valamit, nehogy megfázzak. Szóval azért én ellenék egész nap a JÓ MELEGben, meg a fiam is, de nem mindegy, hogy milyen az a jó meleg. Nyilván ott éjjel a hálóban 20 fok körüli a hőmérséklet és mindig sokkal jobbat alszunk, mint itthon. Ez van.

2012. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

harmadiknál szerintem is a pont


"Szerintem lehet, hogy az van valahol félreértelmezve, hogy a gyereknek melegebbre van szüksége, mint a felnőttnek. Mert bár ez igaz egy csecsemőnél, de akkor is +egy réteg ruhát ajánlanak, nem +5 fokot és 4 réteg ruhát...

"


egy újszülött testhömérséklete más, de azt sem +5 fokkal kell elérni.


Második: mit gondolsz, hogy nyáron miért szárad meg a ruhád elöbb? akkor melegebb van és nincs központi fütés. a meleg szárítja a levegöt nem a központi fütés.



Akiknél nem lehet fokozni föleg fafütésnél más a dolog, ott sokat nem tudnak ellene tenni.

2012. febr. 9. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!