Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok! Miért jó a...

Nagycsaládosok! Miért jó a nagycsalád, sok gyerek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Uncsitesomnak 5 van. Sokat vagyunk naluk, mert a fiam imad veluk jatszani. Mivel 5 gyerek van, az anyja es az anyosa sokat segit. Hetente eljut fodraszhoz, kavezni, szombatonkent meg buli. Az anyja takarit, az anyosa vasal es bebysitterkedik, amig a hazaspar bulizik v. elutazik.

A nagyi meg sokszor kuld kajat neki, merthat ok a nagycsaladosok es hat nincs ideje fozni :)

Amugy a 4. es az 5. szinte magatol no fel annyi gyerek kozt.

2012. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

uncsitesód nem semmi

ingyen takarítónőt,babysittert,vasalónőt tart

leégne a pofámról a bőr,ha ezt csinálnám

persze néha belefér,mondjuk havi 1-2 alkalom,de csak és kizárólag a gyerekvigyázás

a kérdésre nem tudok válaszolni,nekem egy van és egy is marad

nincs pénz többre

2012. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Gáz ez a nő (mármint az első rokona). Szegény anyja meg anyósa.
2012. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg ti vagytok irigyek (2. és 3.). Szó sem volt olyanról, hogy akármelyik nagyi nem szívesen tenné, vagy bárki kényszerítené őket.

A megfelelő háttér nem csak pénzben mérhető ám...

2012. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
mi nagy családot szeretnénk, eddig két pici gyermekünk van, 4-et tuti szeretnénk, sok nagycsaládos ismerösünk van, és tetszik ahogy élnek, a gyerekek szuperül eljátszanak együtt, a nagyok tanítják a kicsiket, a gyerekek nem hisztisek, nem irigyek. az egyik ilyen barátnömnek 5 gyereke és 0 segítsége van, nem gazdagok, de nagy szeretettben élnek.
2012. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

Gyere el hozzánk, és megérted, miért jó a nagycsalád:-) Itt soha nincs egy percig sem csend, vagy nyugalom, minden 1000 fokon ég. Mindenhol arcokat látsz, mindig szól valaki hozzád. És ha van éppen egy besértődött gyereked, ott vannak a többiek, rájuk nézel, és újra kerek a világ.

Nézd meg, ahogy a 13 éves elfintorítja az orrát és szó nélkül viszi a kistesói valamelyikét egy peluscserére. Nézd meg a 14 évest, aki után a kishúga beballag a fiúöltözőbe edzés után, mert annyira hiányzik neki, hiszen egész nap nem látta.

Képzeld el a legnagyobbat párnával az ölében, amin a legkisebb alszik, miközben Ő tanul. Ugyanőt babakocsit tolva a város főterén, miközben keresi a lányok tekintetét.

Vagy képzeld el azt, amikor amikor a lányod megkér, hogy 2 napra nálunk lehessen a barátnője, mert olyan jó itt lenni.

Vagy azt, amikor a gyerekek egymást lepik meg Karácsonykor, vagy engem Anyák Napján.

Annyi minden miatt jó a nagycsalád, a hétköznapok miatt, az ünnepek miatt, a szeretet miatt, a mosolyok miatt.

2012. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Kedves utolsó válaszoló: Hány gyermeked van?

2012. febr. 14. 14:50
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Öten vannak, 3 fiú, 2 lány.
2012. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

A 6. válaszoló nagyon szépen leírta, végre én is át tudtam érezni, hogy ez milyen jó lehet.

De azt gondolom, ez egy bizonyos személyiségtípusnak jó, akinek a család az élete, aki szereti, ha folyton nyüzsi van. Bevallom, engem néha az egy szem gyerek mellett is elkap az érzés, hogy a saját gondolataimat sem hallom. :)


(Egyébként én is ismerek családot, akik az 1. hozzászólásban hasonlóan élnek, azzal a különbséggell, hogy ők kvázi leszarják, a nagymamáknak van-e ereje – akár anyagi, akár leli – segíteni, mintha nekik ez járna, mert ők nagycsaládosok.)

2012. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
33%
Igenis szép a nagy család(6 gyerekem van),és egyedül is lehet boldogulni.Nekem sajna a nagyik aktívan dolgoznak még,de ha tehetik jönnek.A nagyok már kamaszok,sokat segítenek.A lányom egy igazi csajszi, a picikéim meg hát mindig mindenhol ott vannak.Sokszor láb alatt,de mégse.Sokszor mondom,hogy rossz országba születtek(sajnos Magyarország nem eléggé családcentrikus).Sokan vagyunk,nagyok vagyunk,hangosak vagyunk és büszke vagyok rá!!!
2012. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!