Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 gyermekesek irnátok tapaszta...

3 gyermekesek irnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
3.babánkat várjuk. a tesók 2 és 4 évesek. mileyn tanácsaitok vannak? tesókhoz szoktatás,pl rakjam a 2 nagyot egy szobába-most külön szobájuk van és különböző neműek--vagy valamelyikkel együtt legyen? napközben egyedül lennék a picivel otthon. nehézségek,könnyebbségek,kedvezmények,juttatások minden érdekel! köszi!!!!!!!!!
2012. jan. 8. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Nekem 5 van, a feleségem otthon van velük, de megmondom őszintén ha nem léteznének bejárónők, babysitterek, nem volna túl egyszerű. Nagyon nehéz volna egyedül, de még két embernek is hármat kordában tartani, nem hogy ötöt! Sok sikert.
2012. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hú 5?? de jó!! :) én császár miatt már csak 1-et szülhetek.. szerencsések vagytok :) anyukám pár méterre lakik,és anyósomék is,bátyám is. szóval segitség van.
2012. jan. 8. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ma 8 hetes a 3. fiam.

A nagyobbak 3 és 4 évesek, tehát majdnem hasonló korosztály, mint a Te gyerekeid.

Nálunk a tesóféltékenységgel soha nem volt gond.


A két nagyobb mindig is külön szobában volt. Amikor a 3. babával 3-4 hónapos lehettem akkor költöztettük Őket egy szobába. A kicsinek kellett a másik szoba és nem szerettem volna, ha a születéskor költöznek egybe, mert akkor ugye 2 "trauma" éri Őket (nem leszek otthon, és még a szobájuk is változik stb...)

Az összeköltözéssel sem volt gond, mondtuk, hogy a picinek kell a hely, de nekik milyen jó lesz, hogy nem egyedül alszanak majd.

Annyi a hátránya, hogy este sokáig "buliztak" dumáltak, de most már nem csinálják, megszokták. Igaz kellett jó pár hónap hozzá. Még jó, hogy pocakosan csináltuk ezt végig és nem az újszülött mellett :)


Első 3 hétben ők is itthon voltak velem, hogy ne érezzék, hogy a tesó miatt kell oviba menniük. Novemberben kezdték mind a ketten az ovit egyszerre (a nagy 1 év csúszással) Egy csoportba járnak (vegyes csoportok vannak) Nekem ez könnyebb, mert nem kell két felé hordani őket és a beszoktatás is könnyen ment.


Este apa fürdeti a két nagyot egyszerre, majd a picit együtt. A nagyon segítenek, így nem érzik, hogy nekik apa jut a kicsivel meg anya foglalkozik :)


A juttatások, kedvezmények témában nem vagyok otthon, engem is érdekelne :) még az adókedvezményt sem igényeltük :(


Összességében nem nehéz. Néha fárasztó, főleg amióta van a pocakfájás. Már csak pár hét és az is elmúlik :) legalábbis remélem!


Gratulálok Nektek és jó egészséget!

3 kisfiú anyukája

2012. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ez jól hangzik,h legyenek otthon ők is amikor hazajövünk,ezt mindenképpen meglépem :) szóval akkor oké a közös szoba? mondjuk ha együtt alakithatják ki a közös kuckót az is segithet ugye? mondjuk kis átalakitással-kinyitható kanapé nekem a hálóba,mellém a pici-is meg lehetne oldani.. nagyon köszi a segitséget!!
2012. jan. 8. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen!


Nekünk a fiúk dönthették el, hogy hol legyen az ágyuk (adtam 2 választási lehetőséget ami nekem is tetszett és abból választhattak) nagyon tetszett neki, hogy ők rendezkedhetnek (pedig nem is) :)


Nálunk a hólóban van a pici bölcsője, egyenlőre még velünk egy szobában alszik, de a másik szobában van a kiságya és a ruhásszekrénye, pelenkázóasztal stb...így mindenképpen kellett egy szoba neki is, hiába nem alszik ott :)


A kicsi a kórházból hozott a nagyoknak ajándékot így még jobban örültek neki :) és sokat olvastuk az Anna Peti könyvet (kistestvér érkezik)

2012. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!