Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rosszul evő gyerekek anyukái...

Rosszul evő gyerekek anyukái hogyan élitek meg, hogy a gyerek szinte semmit nem eszik?

Figyelt kérdés
Az én 5 éves fiam ilyen, szinte két falat ételen elvan egész nap. A héten már a kívánsága szerint főztem, de így sem kellett neki, csak 1-2 falat. Ha nagy ritkán azt mondja, hogy nagyon éhes, akkor is alig eszik valamit az általa kért ételből. Már folyadékot is csak vizet kap, de azt is úgy kell noszogtatni, hogy igya. Az édességet, kekszet, finomságot viszont enné, de abból sem adok neki csak max. egy túró rudit, vagy egy joghurtot, de így sem jön meg az étvágya. Egyébként semmi baja és még csak nem is vérszegény, vagy vashiányos. Már a fürdőbe sem merek vele elmenni, mert csont-bőr szegénykém. Pedig mindent megfőzök neki, amit csak óhajt. Már kikészültem emiatt.
2012. febr. 11. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát nagyon rosszul. Sokszor kivagyok emiatt, és csak azzal tudom vigasztalni magam, hogy mégsem beteges, hanem energikus, mozgékony, és az alkatán sem látszik meg, hogy alig eszik. Igaz soványka, de nem kórosan.

Én középiskolás koromig túrórudin és kakaós csigán éltem, főtt ételt, zöldséget, gyümölcsöt egyáltalán nem ettem, és mégis egészséges felnőtt lett belőlem, alig voltam beteg, maximum csak egy kis megfázás, az is csak néha. Tehát én is felnőttem valahogy normális étel nélkül. Majdcsak lesz valahogy, reménykedem hátha változik, éhen halni azért biztos nem fog.

2012. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a védőnőnél bőgtem emiatt, és elmondom, hogy segített. 1. ne idegeld magad!!!!! még egyszer sem halt éhen!!!

2. írd össze minden nap, mit evett. este rájössz, hogy a semmi az erős túlzás

3. víz helyett adj neki táplálóbb gyümölcslevet vagy tejet, kakaót

4. ha azt akarod, hogy egyen valamit, mert te ettől nyugszol meg, hagyd rá a rágcsit, persze valami többé-kevésbé egészségeset. neki is jót teszel, meg magadnak is

:D Sok kitartást!

2012. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam, én van, hogy ráhagyom a nasit (mert már nem tudok mit csinálni), ő a Geszti Esztit szereti, a meggyeset és a Kinder Pinqui-t, ezeket nasizza (mást nem igazán) és a tápszert inná étkezések helyett. Főtt tészta, sült krumpli még a favorit. Néha egy kis párolt zöldség, bébirépa és borsó, esetleg rizzsel, néha pici husi. De vannak napok, amikor szinte csak a tápszert kéri és sír és egyszerűen megtörök és adok neki. Mi is voltunk vérvételen, szedi a vitaminokat, semmi baja és a vitaminok sem javították az étvágyán. Mi most megyünk bölcsibe, hát kíváncsi leszek!

Nálatok eszik az oviban, vagy ott sem?

2012. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nálunk szerencsére kevés gyerek volt az oviban, meg most a suliban is, egy-egy gyerekre jobban oda tudnak figyelni. Evőversenyt rendeznek a legrosszabb evő gyerekeknek, persze a gyerekeknek nem mondják meg, valójában miért, hangosan számolják a falatokat, minden gyerek, kicsit kidekorálják a kaját (átrendezik a szendvicsen a cuccot, közösen a gyerekekkel) stb. stb. Nekem úgy kezdett el itthon jobban enni, hogy játszottunk a kajával. Vulkán a tészta-pöriből, a levesből kézzel pecázzuk a "halakat", a szendvicseket állat formájúra csináljuk. Engem ezért gyerekkoromban anyám úgy tarkón vágott volna, hogy 1 hétig cseng a fülem... :D Aztán egyszer csak majd megszereti az evést, csak türelem. Magadon meg azzal tudsz segíteni, ha eleve csak két-három falatnyit szedsz a tányérjára, és mindketten büszkék lehettek rá, hogy mindent megeszik! :D
2012. febr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!