Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak titeket mennI idovel...

Anyukak titeket mennI idovel a szules utan kezdett nagyon zavarni a megmaradt tulsuly?

Figyelt kérdés
Es nem erzitek magatokon a kornyezet, media nyomasat miszerint ma az a trendi ha mar bombanokent setalsz ki a korhazbol?
2012. febr. 15. 14:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Novembrben szültem és augusztus elején kezdtem el fogyózni. PErsze az itthonlét miatt még mentek rám kilók.

Amúgy sem vagyok egyszálbélkisasszony, de augusztus elején 89 kilóról indultam, nov vége, december kimaradt fogyókúrában, mert akkor van az összes szülinap, névnap, kari, mikulás. Két hete kezdtem újra. Most 81 kiló vagyok.

Nyárra a cél 75 kiló.

Engem nem nyomaszt semmilyen divat, trendi dolgok. Magamnak akarok megfelelni leginkább.

2012. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Féléves kora előtt nem foglalkoztatott, mert pont Karácsony körül volt féléves (nyári baba), ezért akkor el voltam takarva kabát, nagy pulcsi, stb. Aztán januárban abbahagyta a szopit és akkor azonnal fogyózni és tornázni kezdtem, mert nyárra vissza akartam kapni a régi önmagamat. Lement húsz kiló öt hónap alatt.

De nálam volt máskor is ilyen baba nélkül is anno, hogy ősszel és télen nem érdekelt mennyi vagyok, akkor általában 65-67 között volt a súlyom, de nyárra figyeltem, hogy addigra visszamenjek és lefogytam 58-60 kilóra. Szülés után mondjuk 78 voltam (szopi alatt én csak híztam és híztam..), majd nyárra megint 58.


Én sem szeretem ezt, hogy a filmekben meg kismama újságokban minden terhes nő olyan kis csini, hogy csak egy helyes pocakja van, szülés után meg bombanő, de hozzászoktam. Nem lehet a "csúnya gonosz médiát" okolni, ha valaki elhagyja magát, vagy nem akar visszafogyni. Persze ez csak azoknak szól, akiknél az akarat nincs meg! Ugyanis ezt is tapasztaltam, hogy sokan (tisztelet a kivételnek, vagy annak, aki nem TUD lefogyni) szülés utáni sok kilóval panaszkodnak hogy a hülye média, közben meg nem tesznek semmit azért, hogy visszafogyjanak.

Volt itt nemrégiben egy anyuka, akin 20 kiló körüli többlet volt, de írta, hogy ő nem akar diétázni, és kérdezte, elég lesz-e a fogyáshoz ha a gyerek végre elkezd járni és majd utána szaladgál? Ilyen is van.


A környezetem egyébként tök kedvesen állt hozzám, sosem éreztették hogy meghíztam.EGyedül anyósomék, de ők sem gáz módon, csak úgy, hogy állandóan XXL-es ruhát hozott nekem innen-onnan, még akkor is, amikor már diétázni kezdtem. Sógornőmnek is mondta, hogy vegyen nekem ajándékba sok jó nagy ruhát. :)) Volt köztük tavaszi cucc. Én meg mondtam, hogy köszönöm, de tavaszra már nem tervezek ekkora lenni :)

2012. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak az ellenkezőjéről tudok beszámolni. Én az a típus vagyok, aki szoptatás alatt veszettül fogy.

Eddig mindegyik gyerekemmel 20-21 kilót híztam terhesség alatt, és 22-23-at fogytam vissza.

55 kilóval mentem férjhez, a második gyerekem 1 éves korában már csak 49 kiló voltam.

A babáim fél éves korában mindenki azt mondta, hogy milyen jól nézek ki, és amikor egy évesek lettek, akkor meg elkezdtek jönni a kommentek, hogy azonnal szedjek fel. Főleg, akik régebbi ismerőseim, mert 60 kilós is voltam úgy 10 évvel ezelőtt.


Hát ez van. Ez sem sokkal jobb. Engem megvisel ez a hirtelen súlyingadozás, főleg, hogy 16-18 hetes koromig csak fogyok a terhességek alatt.


Most a harmadikkal kíváncsian várom hogy lesz. Lehet, hogy most nem jön fel a 20 kiló, eddig kb. 10-nél járok 27 hetesen.

2012. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!en februarban szultem es pont nyaron döbbentem ra h te jo eg h nezzek ki!20 kg hiztam a terhesseg alatt utana lement 10 kg!juliusban kezdtem fogyozni akkor voltam 67 kg most vagyok 47!kicsit bele lendultem a fogyokuraba! Soha nem gondoltam h valaha is leszek ennyi!
2012. febr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

az elsőt kérdezném hogy hány centi vagy? :)

A második válaszolótól pedig hogy milyen módszerrel fogyott 5 hó alatt 20 kilót???

Bocsi a kérdezgetésért de úgy megörültem:)

Én első babámnál jó sokat szedtem fel, aztán azt mind le is adtam mire a babám olyan 2 hónapos lett (egyszerűen olyan fáradt voltam hogy ha időm engedte inkább aludtam és nem ettem). Aztán mikor beállt a szoptatás és lett időm magamra az sajnos evésben mutatkozott meg. A babám novemberi a következő év nyár végén 177 cm hez voltam 78 kiló ami nem kevés, ősszel kezdtem fogyózni mert kistesót szerettünk volna és nem akartam plusz súlyra még hízni.

Próbálkoztunk a kistesóval de félév kellett mire jött addigra lefogytam olyan 72 kilóra.

A második babámmal szerencsére nem híztam annyit nem voltam rosszul, nem voltam kívánós se így egészségesen táplálkoztam terhesen sok gyümi zöldség sali sovány hús, tejtermékek kevés édesség az is inkább fagyi ilyesmi.

Örültem mert "csak" plusz 12 kiló jött fel, amiből a babám 4300 volt. Viszont hazaérve még mindig 79-80 kiló voltam!! Szoptatás alatt ez maradt is 80 kiló voltam stabilan.

Most korábban kezdett el zavarni (mondjuk nem is voltam olyan fáradt mert a kislányom csak evett aludt 4 óránként szóval közel sem volt olyan problémás mint az első gyermekem).

3 hónapos korában aerobicozni kezdtem és odafigyelni mit eszek, de amíg intenzíven szoptattam (10 hónaposan még 5ször szopott) addig kínkeservesen lassan mentek le a kilók. Olyan 7 hónapos volt jött a nyár, én abbahagytam a tornát. Olyan 75-76 kilón stagnáltam.

Ősszel megint rámjött hogy így nem mehet tovább, a lányom abbahagyta a szopit és akkor kőkemény diétába fogtam, 3 hó alatt lement 9 kiló, olyan 69 voltam amit tartottam is.

Aztán az azt követő évben nem tervezetten lettem terhes a harmadik babánkkal, most ő 6.5 hónapos. Azzal a terhességgel még kevesebbet híztam a végéig csak 10 kilót de a szoptatással és megint nem odafigyeléssel irtó sokat híztam...És most dec.ben mondtam azt hogy na most elég.


DEc. 26 kezdtem a fogyókúrát és heti 3-4 szer futok de irtó lassan megy (szoptatok még szóval nem lehet olyan drasztikus se a diéta se a sport)86 kilóról indultam, most vagyok 79. A cél 69 lenne nyárig de ezt nem igazán hiszem hogy sikerülhet :(

2012. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

167 centi vagyok

szóval el lehet képzelni

nekem a csípőm és a seggem óriási a derekam meg vékony

szóval olyan nőies forma.


én is mindig fogyókúráztam. Nekem volt olyan, hogy 4 hónap alatt ment le 30 kiló

alap esetben elég egyszerű, csak kitartás kell hozzá

(ami nem mindig van:-))))


Lényeg:

- minden kajának csak a felét enni (pld ha eddig megettél 2 rántott húst meg 10 kanál rizst, most megeszel 1 rántotthúst és öt kanál rizst)

- semmi édesség, semmi édes lötty (üdítő)

- kétnaponta egyszer eszem egy update pudingot, nehogy megőrüljek az édességhiányba


mindenkinek kitartást kívánok (magamnak is):-)

2012. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok

semmi fehér kenyér, csak a teljes kiörlésű kenyerek!

2012. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én az vagyok aki kérdezte. Én is így csinálom, pontosabban kalóriát számolok...de ugye mellette szoptatok is, meg a pajzsmirigyem is szórakozik szóval gondolom emiatt se megy olyan egyszerűen, de nem adom fel, nyárra 40es rucikat szeretnék hordani. :) Az nekem már nagyon jó cél, mert most 42es vagyok.
2012. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én 5 hónapja szültem. már szülés után zavart, hogy már nem a terhesség miatt van a pocak. 160 cm vagyok és 80 kgal szültem és 50el lettem állapotos. étvágycsökkentőt (hoodia p57) szedek 9 hete így alig eszek csak vedelem a vizet. konfortérzetben nincs változás mert nem vagyok se fáradt se éhes vagy gyenge... hétvégente mindig köteles vagyok enni mert rokonokhoz megyünk látogatóba. most 51 kg vagyok és tegnap vettem elő a régi holmiaimat felvenni. már csak a rengeteg terhességi csík zavar. erre lesz egy szépészeti klinikai kezelés. remélem nyárra még azt a ragaszkodó 1 kgot is sikerül leadni és csíkmentesíteni magamat hogy strandképes lehessek. én nem tudtam szoptatni mert nem volt tejem. pedig próbáltam...de nagy stressz volt rajtam szülés után és talán ennek volt betudható. így hamar elkezdhettem fogyózni. viszont nagyon másnak látom az alakomat hiába győzködnek, hogy nem változott.:(
2012. febr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kicsi most 1 éves, hiába zavart szoptatás alatt nem nagyon tudtam mit kezdeni a túlsúllyal, ha kevsebbet ettem nem volt tejem. Decemberben befejeztük a szopit, kb 2 hete kezdtem nagyon keményen fogyózni, tornázni.

170 cm vagyok és jelenleg 71 kg. A cél 64-65 kg, de lehetne kevesebb is.


Az egyénként nem zavar, hogy ki mit gondol, arról, hogy nézek ki mikor kijövök a kórházból, de az már igen, ha zsírpárnáim vannak, ha már nem szopik a kicsi. Sokan sajnálgatják magukat, hogy jaj nincs időm, jaj hogy nézek ki, pedig napi 20 perc tornába senki nem hal bele, a többi a táplálkozáson múlik.


Én nem most fogyok le először, úgyhogy nem levegőbe beszélek.

2012. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!