Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik szoba legyen a gyereké?

Melyik szoba legyen a gyereké?

Figyelt kérdés
Most költözünk új lakásba, ahol van egy naposabb és nagyobb szoba, és egy kisebb, sötétebb. Melyiket választanátok gyerekszobának (9hós baba)? Köszönöm
2012. febr. 15. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.Eddig milyen szobában aludt a pici?

Egyébként szerintem a kissebb szoba jobb lenne,mert amikor nagyobbak írtó rumlisak tudnak lenni:D

2012. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen életet éltek, van-e nappali. Ha van nappali, és nincs különleges hobbitok, amihez hely kell, akkor a kicsié legyen a nagyobb szoba. Ha csak ez a két helyiség van, a nagyobb legyen a tieteké, hiszen a nappali funkcióját is be fogja tölteni.
2012. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van nappali, akkor egyértelműen a gyereké legyen a nagyobb szoba.
2012. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nalunk is ilyen az elosztas es a kisebb szoba lett a gyerekeke. Merthogy ketto van, ket fiu, kis korkulonbseg, igy nem is akarjuk kulon szobaba rakni oket, szeretnek egymas mellett lenni.

A sotetebb szobat konnyen ki lehet vedeni:

festheted vilagosabb szinure (bar mi nem igy tettunk, kozepkek lett). Viszont vilagos fuggonyunk van, ami nem fog le szinte semmit sem a bearamlo napbol. Az ablak hatalmas egyebkent, az egyik fal kb szinte csak ablak, viszont pont nem sut oda a nap soha, ellenben a kertre nez, a sracok pedig szeretik nezni a madarakat, beteved hozzank egy-egy mokus is neha, szoval ez igy jo nekik.

Az egyik falra vettunk egy hatalmas (kb 3x1,5 meteres) tukrot, igy a bearamlo fenyt, illetve a lampafenyt is a tukor tovabbitja, sokkal vilagosabb igy a szoba.

A masik, nagyobb szoba lett a mienk. Azt ugy rendeztem be, hogy hatalmas szabad ter legyen kozepen, minden butor korben van, a nagy agy helyett inkabb kinyithato kanapera valtottunk. A gyerekeknek is kanapet vettunk, ha osszecsukjuk, akkor meg igy is sok hely marad nekik kozepen jatszani.

Jol dontottunk: a gyerekszoba jobb, hogy kicsi, mert igy is folyamatosan all a padlon a jatekhalmaz (epitokockas korszakban vannak), naponta 3x pakoljuk ossze a jatekokat, minden reggel porszivozok, igy is kupi van. Ha a nagyobb szobaban lennenek, akkor is igy nezne az ki, ez biztos es tovabb tartana osszepakolni/takaritani.

A mi szobankba atmegyunk naponta 2x jatszani, nehany jatekot atviszunk, addig a gyerekszoba szellozik. De nincs is igenyuk a jatekra, mert elvezik, hogy ott van egy hatalmas szabad ter es kepesek fel orat/egy orat korbe-korbe futni, hemperegni a szonyegen, ugralni, stb. Pedig naponta megyunk setalni (bolt, ugyintezes) es szinten naponta jatszanak a kertben. De igy is extra elmeny nekik, hogy futhatnak a nagyobb, jatekmentes szobaban.

Szoval en ismet igy csinalnam, ha kellene.

2012. febr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a nagyobba raknám.
2012. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én a kisebbe raknám, úgyis csak alszik ott. Legalábbis az enyém mindíg a lábam alatt van, tökmindegy, hol van a szobája. Ha a nappaliban vagyok, ő is ott játszik, ha a konyhában, akkor ott.
2012. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!