Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves Szülők! Érdemes Start-s...

Kedves Szülők! Érdemes Start-számla szerződést kötni?

Figyelt kérdés
Megjött az Államkincstártól a "babakötvény",mi a teendő vele?
2009. júl. 8. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megnyitottam, még ha nem is fizet rá semmit az ember, akkor is jól jön az a kis pénz majd a gyereknek, szerintem nyisd meg.

Én az államkincstárba mentem be, vinni kellett adó kártyát taj kártyát lakcímkártyát, családipótlékos papírt ami jött, ezt a babakötvényes papírt, s mindent megcsináltak ott!

2009. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Mi nem csináltatjuk meg, három okból:

1.a másik két gyerekünknek nincs, mert mikor ők születtek még nem volt

2. ez a mocsok ország igy is lehúz mindennél, ne használja a gyerekem pénzét, meg amit hozzápakolok neki, amig nem vehetjük ki

3.semmit nem fog már érni mire 18 lesz, mert nem mindenki tud hozzápakolni minden hónapban

De szived joga, hogy megnyitod-e, mi a fentiek miatt nem

2009. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én azért nem rakattam bankba, mert az államiba is kb. ugyanannyit kamatozik. Így sem, úgy sem szeretnék rá befizetni, inkább egy rendes számlán gyűjtögetek a babának, amihez vész esetén hozzá lehet nyúlni. Ugyanis a start számláknál az a baj, hogy hiába te rakod be a pénzt, nem nyúlhatsz hozzá, majd a gyerek, ha elmúlt 18 és akkor is meghatározott cél érdekében.

2009. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem kerül semmibe, úgyhogy érdemes.

Az állam ad a babádnak háromszor is pénzecskét, aztán azt majd ő kiveheti, ha 18 éves lesz. Addig is kamatozik a bankban. Bankköltség nincs és további teendő sincs.

2009. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Mi nem kötöttünk. Azért nem, mert nagyon korlátozott a felhasználása. Mi inkább nyitottunk egy megtakarítási számlát, havonta ismétlődő lekötéssel. Minden hónapban a fordulónapon befizetünk rá és a növelt összeget kamatostól megint lekötjük. Így ugyan nincs állami támogatás, viszont a kamat bőven kompenzálja ezt. Persze mindez attól is függ, hogy mennyit akartok/tudtok félretenni havonta. Nagyobb összegnél így jobban megéri. Mi a jövedelmünk alapján semmilyen adókedvezményre nem vagyunk jogosultak a férjemmel, így nálunk nem volt kérdés. Illetve nálunk a nagyszülők is beszállnak alkalomadtán (szülinap, névnap, stb. )

2009. júl. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Valószínű,hogy hozzátenni nem tudnánk rendszeresen.A szándék megvan.

Azt,hogy melyik bank vezesse a számlát ki dönti el?

2009. júl. 8. 09:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Te választod ki a bankot. Érdemes megnyitni, főleg, hogy néhány önkormányzat szintén támogat, nálunk pl 40.000,-tal. Aztán a hátrányos helyzetűek később is kapnak. 18 éves korában veheti fel a gyerek, így legalább nem akkor kell utána futkozni. A banknak természetesen az a jó, ha egy megtakarítási szlát nyitsz, hiszen annak van egyéb díja, amivel szintén lehúzhatnak. Szerintem pedig nem kötött a felhasználása, igenis ilyenekre használja a gyerekem, mint hogy csak felvegye a pénzt, és felélje. Én csak azt nem értem, hogy ellenőrzik, h pl. éetkezdéshez használja. Az elég tág fogalom.
2009. júl. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok fejben megint nagy a kuszaság :(


Az állam normális esetben egyszer ad pénzt, születéskor. Akkor ad a 7. és a 14. évben plusz összeget, ha a családnak kevés a jövedelme (2009-ben az egy főre eső jövedelem 35.600 Ft alatt van, egyedülállónál vagy tartós beteg gyereket nevelőnél 38500 Ft) vagy átmenetileg vagy tartósan nem a családban nevelkedik.


A Magyar Államkincstárnál automatikusan megnyílik ez a számla, és itt is kamatozik, az 5 éves állampapírnak megfelelő mértékben (ez jelenleg 10,33%. összehasonlításképpen most a k&h-nál ez 6,66%). A mák-nál tartott számlára is lehet szülői befizetést eszközölni, ugyanúgy kamatozik.


A különbség annyi, hogy a mák-nál nem határozhatod meg, hogy miben alapban tartsák a pénzt, egyes pénzintézetek adnak extra ajándékot belépéskor, illetve a fix összegű havi szülői befizetésnek más lehet a kamata (pl. az otp-nél havi 5eFt-os befizetésre évi 18,5% kamatot adnak, de nálunk a normális kamat 0,15%). És egyes pénzintézetek az első év után számlavezetési díjat kérnek (pl. k&H 1%).


Bármikor átrakhatod bankba és bármikor visszarakhatod a MÁK-ba.

Nagyon jó összehasonlító táblázatot tudsz készíteni, hogy melyik bankba érdemes, hol, mi, mennyibe kerül, mit adnak, stb.

Itt ki tudod választani a pénzintézeteket:

[link]

és ha utána a bal oldalt az összehasonlító táblázat készítésére mész, akkor xls-ben kiadja.


Javaslom még a babakötvény kalkulátort.

[link]

Itt ki tudod számítani, hogy ha x. Ft-ot befizetsz (vagy nem), akkor az adott kamatok mellett, mekkora lesz a végén felvehető összeg. Ha egy 2008-ban született babának semmit nem fizetsz be, akkor a jelenlegi kamatokkal az állami sokkal több pénzt ad, mint pl. az otp vagy a k&h.

Jó számolgatást!

2009. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves 09:53-as

Nem minden megtakarítási számlának van számlavezetési díja, a miénknek sincsen. És ha nem tudod kihasználni a babakötvénynél az adókedvezményt, akkor sokkal jobban megéri egy megtakarítási számla.

2009. júl. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,de mi az,hogy a babakötvénynél adókedvezmény?Erről én nem is hallottam,írnál róla?
2012. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!