Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után 3 héttel torna?...

Szülés után 3 héttel torna? Többi lent.

Figyelt kérdés

Amikor alszik a pici és épp nincs házimunka úgy unatkozok és a hátam közepére nem kívánok a gép előtt ülni sem, úgy szeretnék már mozogni végre, leadni a felesleges kilókat(nem szoptatok sajnos:()..

A gátsebem begyógyult, nem fáj semmim.

Tornázhatok egy kicsit minden nap?(pl. kismamatorna, amíg nem jár le a 6 hét?)


Nem kérek "foglalkozz a gyerekeddel" és hasonló hozzászólásokat, mert a picit NEM hanyagolnám el.


2012. febr. 17. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tornázz, ha akarsz! :) Én is nagyon akarok már. Világ életemben sportoló voltam, már nagyon mennék futni, de most itt nálunk térdig érő hó van és még az utakról sem takarították el sajnos. :/ Nagyon várom már a tavaszt! Egyből megyek futni. :)
2012. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végülis Rubint Réka se várta meg a 6 hetet,de nem tudom...én nem merném.Esetleg nagyon lightosan!
2012. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is :) Nagyon irigyellek:))) Én is szeretek mozogni és zavartak a plusz kilók de én a gyerekeim ( 3 van, a legkisebb most 5 hós) 3 hetes korában örültem ha alhatok mindenre vágytam csak tornára nem.

Na de visszatérve szerintem minden olyasmi lájtos mozgás megengedett amivel nem terheled a medencefeneket (vagyis nem jár ugrálással rázkódással pl. futás, ugrálás, aerobic). Mert a belső szerveknek kell az a 6 hét a visszahelyezkedésre, nem véletlen az a gyerekágyi időszak elnevezés.

Jobban teszi az ember ha azt kivárja, hogy később se legyenek intim területeken problémái (méh és hólyagsüllyedés, izmok elgyengülése kriston andrea nagyon jól ír erről az intimtorna című könyvében).

De lájtos hasizom, lábizom , hát, kar, esetleg jóga vagy ilyesmi az biztos nem árt.

Egyébként már a vérzésed is elmúlt?? Simán szültél vagy császárral?

2012. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Simán szültem.

Alig vérzek, bőven elég (lenne, mert sokszor kicserélem) egy tisztasági betét 1 napra:)

2012. febr. 19. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
De jó neked, hogy ilyen fitt vagy :) Szerintem olyan tornagyakorlatokat végezz, amelyek közben a törzsed vízszintesen van, pl. háton, hason fekve, négykézláb lehet csinálni. Ezt éppen azért javaslom, hogy a gátadat, medencédet ne érje megterhelés, amíg nem regenerálódott teljesen (azt, hogy belül mennyire épültél fel, még te sem tudhatod biztosan a 6 hetes kontrollig). (Én is jártam Kriston-tornára, és nagyon hiszek benne.)
2012. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer!

Megkérdeztem a védőnőt is, tornázhatok, sőt, sétálhatunk is:) Úgyhogy most öltöztetem a picit:)

Köszönöm nektek!

2012. febr. 21. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!