Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, akit 2...

Van itt olyan anyuka, akit 2 (esetleg több) gyerekkel hagyott el a férje/párja? Hogyan éltétek túl ezt az időszakot, hogyan lábaltatok ki belőle?

Figyelt kérdés
Nálunka úgy tűnik ez fog bekövetkezni sajnos... nagyon ki vagyok borulva, 13 éve vagyunk már együtt, 2 kicsi gyerekünk van.
2012. febr. 19. 14:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Hogyan menthetném meg a házasságunkat? A férjem már többször a fejemhez vágta, hogy tönkretettük az életét, mióta megszületett az első gyerekünk.
2012. febr. 19. 14:57
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen férjjel akarod megmenteni a házasságotokat?

Jobb lesz nélküle, még ha az elején nagyon xar is lesz.

2012. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2012. febr. 19. 15:01
 4/19 anonim ***** válasza:
Ha így nyilatkozik, akkor én reménytelennek látom. :(
2012. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést is én írtam ki néhány napja.
2012. febr. 19. 15:02
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem maradnék vele együtt. Ez az ember nem elég, hogy téged nem akar, még a gyerekeit sem!

Én inkább menekülnék, mint házasságot mentenék.

2012. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok se anyuka és nincs is két gyerekem. Ehelyett apuka vagyok és egy kislányom van, akit elhagyott az anyja fél éves korába és azóta se érdeklődött utána se ő, se az anyai nagyszülei.

Baromi nehéz volt, de lekötött a gyerekkel való foglalkozás, így túl tudtam magam rajta tenni.

Sok kitartást és hamarabbi kilábast kivánok ebből a helyzetből.

22F

2012. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az előző kérdésedet és a válaszodat is. A véleményem az, hogy sok időt töltöttetek csak 2-esben, ha jól számolom, kb. 10 évet, nyilván ehhez volt hozzászokva, hogy csak vele foglalkoztál, ő volt számodra a legfontosabb.

Utána jött a 2 gyerek, akik még nagyon picik, és bár gondolom, közösen akartátok a gyerekeket, most, hogy már itt vannak, rájött, hogy talán mégsem pont ezt akarta. Hogy már nem ő van a középpontban, ő már nem fontos neked, nincs időd vele foglalkozni. Ez egyfajta féltékenységnek is tekinthető, bármilyen hülyén is hangzik. Vagy önzőségnek.

Amennyiben még szeretitek egymást, és meg akarjátok menteni a házasságot, a javaslatom: több időt tölteni kettesben. Ha nincs nagyi, akkor is oldjátok meg, bébiszitter vagy más rokon, ismerős, barát. A házasságot akkor érdemes csak megmenteni - szerintem - ha minketten akarjátok, és ha vannak még egymás iránt érzelmeitek. Valamint ha apa amúgy a gyerekeivel foglalkozik, szereti és neveli őket, és a gyerekek is kötődnek hozzá. Ha ezek nem állnak fenn, szerintem nem érdemes.

Másik: a bulizás, este hazatérés, kimaradozások helyett, mellett ő is vállaljon részt a gyereknevelésben, amikor te elmehetsz magaddal foglalkozni pár órára, kiengedni a fáradt gőzt, akár fodrász, kozmetikus, kirakatok nézegetése, kávézás a barátnőkkel, hogy te is fel tudj töltődni.

2012. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Hű, a #7. válaszoló most elindított valamit bennem.

Ilyen fiatalon felnevelni egy gyereket hihetetlen felelősség! Felnézek azokra az emberekre, akik ezt végig tudják csinálni.

Én nem vagyok se anyuka és nincs is gyerekem, mégis meghat az, ha valaki egyedül és kitartóan tudja nevelni a gyerekét!

Kitartást mind a kettőtöknek, a kérdezőnek ahhoz is, hogy döntsön arról, mi legyen.

Én sem tudnék dönteni és bocsánat a OFF miatt.

2012. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8.

Olvashattad a belinkelt előző kérdésben, hogy a Kérdező férje nem jókedvében jár haza esténként, nem bulizik, hanem dolgozik. Még a hétvégéből is egy nap munkával telik. Tehát heti egyetlen nap marad csak magára, a feleségére, és a gyerekeire.

Ekkor pedig inkább pihenésre lenne szüksége, én megértem, ha egy ilyen fárasztó hét után nincs kedve segíteni az otthoni teendőkben, meg a gyerekekkel való foglalatoskodás is inkább nyűg neki.

2012. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!