Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti hogy viselitek az...

Anyukák! Ti hogy viselitek az óvodai beszoktatós időszakot?

Figyelt kérdés

Megyek vissza dolgozni, sajnos egész napos munka, ráadásul nagyon hirtelen jött, szóval gyorsan, 1 hét alatt kell beszoktatnom a fiamat az oviba, és sajnos nem megy könnyen. Állandóan mondogatja, hogy otthagytam az oviban, meg hiányoztam neki. Próbálok előtte mosolyogni, nem mutatom, milyen nehéz nekem is, mikor azt látom, hogy dagadt szemekkel vár, mert sírt utánam.

Tudom, hogy meg kell szoknia, és tudom, hogy nem lesz gond, de most még olyan nehéz, sajnálom szegénykémet, mikor ott kell hagynom.

Ti hogyan éreztétek magatokat beszoktatás alatt? Csak én veszem fel ennyire, vagy ti is voltatok így?


2010. okt. 7. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy egyedül ezzel!!! :)

Nekem potyogtak a könnyeim amikor első nap ott hagytam... Nálunk beszoktatás se volt,első nap rögtön ott kellett hagynom,egy percet se maradhattam,ebéd után mehettem érte.Bár az én lányom a másik véglet,ő első nap,mikor én alig vártam,hogy mehessek érte,közölte,hogy nem megyünk haza... :) De még így is szívem szakad meg,hogy nincs velem,akkor gondolom Te hogyan érzed magadat!Kitartás,pár hét és rendben lesz minden!!! ;)

2010. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel! Én is már első nap ott hagytam, de csak egy órára, ma volt a második napunk (tegnap tűzriadó volt, holnap nem lesz ovi), és ma már másfél, majdnem két órát volt ott. Sírva várt a kapuban, mikor mentem, mert kint játszottak az udvaron.

Hát igen, ezt még nekem is szokni kell. :)

2010. okt. 7. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős amúgy a fiad?
2010. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Februárban lesz 3.
2010. okt. 7. 21:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is kibuktam, pedig az eddigieket olvasva én is a "szerencsés" kategória vagyok. Bár nálunk nem volt kényszer, mert itthon vagyok a picivel, csak szerettem volna, ha közösségbe jár.

Én első két nap még végig bent voltam, azt mondták nincs korlát, akármennyit bent lehetek, rám bízták. Harmadik nap másfél órára ott hagytam, a környéken cirkáltam, negyedik nap két és fél órára, és már haza mentem.

Nagyon tetszett neki. 5. nap már teljes időben ott hagytam (azaz egész délelőtt, mert amiatt hogy GYED-en vagyok, nem alhat bent, mert kevés a hely, tulajdonképpen örülhetek, hogy járhat.

Sajnos rögtön kötőhártya gyulladást szedtünk össze, úgyhogy most újra itthon dekkolunk...


Nekem az volt a legnehezebb, amikor bent voltam egész nap, mert irtó fárasztó a folyamatos gyerekordibálást hallgatni, ráadásul ez vegyes csoport, az én kislányom valahogy a legkisebbnek tűnik, éppen 3 éves...


No mindegy, irtóra izgulok, hogy felöltözik-e rendesen, hogy iszik-e eleget, ilyesmi.


Majd hozzá szokunk!

Kitartást!

2010. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hónapja tartozik az ovisok közé,s én szerencsésnek mondhatom magam,mert nem volt gond a beszokással.Első héten 2 nap volt amikor ott lehettünk mi szülők a gyerekünkkel és összesen 2 és fél órát,utána 3. nap már ott kellett hagyni és ebéd után lehetett a gyerkőcért menni.Az 5. nap már ott is aludt és nem volt semmi probléma. :) Féltem tőle én is nagyon,hogyan fog menni ez a dolog és nem gondoltam,hogy ilyen szépen beszokik a fiam.Imádja az óvódát és ennek nagyon örülök! :)Igaz voltunk betegek már 2-szer is,úgyhogy 1-1 heteket kimaradt neki az ovi,de betegség után ugyanúgy ment,mintha mi se történt volna,még akkor sem volt semmi sirás,visszazökkent a ritmusba.Egyébként én is itthon vagyok még a pici lányommal,de én is úgy voltam ezzel a kérdéssel,mint az egyik válaszoló,kell a közösség a fiamnak,mi a kistesójával már nem vagyunk elegek neki.Egész napos a fiam az óvódában,mert szerencsére nálunk megengedik.

Kedves kérdező,csak kitartást tudik kivánni neked és türelmet a fiadhoz,szép lassan túljuttok ezen az időszakon.A mi csoportunkban is volt olyan kisfiú nem is egy,aki szinte minden reggel sirt az anyukája után,nem akart ott maradni,stb...Most már kezdenek beszokni,az egyik kisfiú anyukájával jóba lettünk és ma is együtt jöttünk el velük az oviból,az ő kisfia is sirós volt,sokszor úgy sajnáltam,mikor reggelente sirdogált,most már viszont jobb a helyzet,ahogy szokja a dolgokat.Nem tudom,nálatok milyenek az óvónők,de esetleg velük is beszélhetsz,hátha van valami jó tanácsuk!Nálunk nagyon aranyosak szerencsére,bármit meg lehet beszélni velük.

Kitartás!

2010. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az óvónők nálunk is aranyosak, csak az a baj, hogy nincsenek összhangban. Inkább a dajkára hallgatok, úgyis ő foglalja le a fiamat egész idő alatt. Ebben az a jó, hogy engem is pici korom óta ismer, én is oda jártam oviba, szóval megbízom benne. Én nem maradtam bent vele, mert szerintem akkor nehezebb dolgunk lenne (mindkettőnknek). Ma már elvolt, alig sírt, szóval most örülök. :D

2010. okt. 11. 20:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a biztatást, meg a válaszokat is!
2010. okt. 11. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!