Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit tegyek ebben...

Szerintetek mit tegyek ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Adott egy szituáció: gyűlölöm a gimit, ahova járok, és a suli is szar, tanárok mennek el, iskola összeolvad másik iskolával, menza megszűnik stb... utálom a várost is ahol ez a középsuli van. Szóltam erről anyámnak, apámnak, barátaimnak, nagyszüleimnek stb... Mindenki jó ötletnek tartotta, kivéve azt, aki dönt róla: az Anyám. Ott ahova járnék koleszos lennék Pécsen, most bejáró vagyok, mondtam anyámnak rengeteg indokot arra, hogy átmehessek, de ő azt mondta, nem látja szükségesnek. Tudom, hogy bele kellene törődnöm, de egyszerűen nem tudok. Szerintetek mit csináljak?Köszi a válaszokat. 16/F
2011. aug. 25. 23:40
 1/7 Snapette ***** válasza:
79%
Gondolom, eddig olyan érveket hoztál fel, ami neked fontos: hogy nem szereted, stb. Keress olyan érveket, ami neki is fontos, már gondolom, hogy fontos: hogy itt nem tudsz tanulni rendesen, hogy tovább szeretnél jutni, és ilyen szar suliból nem lehet, hogy jobb iskolát szeretnél...
2011. aug. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Anyukád beszéljen a pécsi suli igazgatójával (persze elöszőr te beszélj vele). Az igazgatók jól tudnak érvelni ha egy új diákról van szó:D
2011. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
miért anyád dönti el?
2011. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert anyám a gondviselőm... Utolsó, miért érdekel, hogy hol lakom?
2011. aug. 26. 21:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg anyuddal komolyan beszélni, mint egy felnőttel. Kérdezd meg, konkrétan miért nem akarja, hogy a másik suliban tanulj, aztán hozz fel észérveket, miért is lenne jobb ott, mint a jelenlegi helyen.

Fontos a beszédtechnikád is: mindig hallgasd végig, amit mond, figyelj rá, éreztesd vele, hogy ő vezeti a beszélgetést. Ne hagyd, hogy düh, keserűség vagy bármi más ilyen érzelem keveredjen a hangodba. Legyél végig nagyon komoly.

Ígérd meg, hogy rendesen tanulsz majd, rendszeresen beszélsz velük és hazajársz.

2011. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2011. aug. 31. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!