Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a feltételei a GYES...

Mik a feltételei a GYES jogosultságnak? Hány nap folyamatos munkaviszony után jár, és, hogy számítják ki?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A GYES alanyi jogon mindenkinek jár, akár dolgoztál, akár nem. A GYED feltétele a munkaviszony. Az, hogy hogyan számítják, az engem is érdekelne.
2012. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Köszi!ezt találtam, de nem igazán igazodom ki rajta..azt nem tudod, hogy a GYED-hez szükséges e a 2 év folyamatos munkaviszony?

2012. febr. 20. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én úgy tudom, hogy nem szükséges 2 év munkaviszony hozzá, elég 1 év. De lehet, hogy én tudom rosszul.
2012. febr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 év alatt kell 365 biztosított nap. (munkaviszony, munkanélküli, vagy iskolarendszerű képzés max 180 napban beszámítva). Ha a TB-t magad után fizeted, az nem számít. Nem kell folyamatosnak lennie a 365 napnak.
2012. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szülést megelőző 2 éven belül 365 biztosításban töltött nap a gyed feltétele, plusz az, hogy a biztosítási jogviszony a szüléskor még fennálljon (legkorábban a tgyás alatt szűnhet meg, akkor még jár a gyed).


A gyed alapja az igénylést megelőző évben elért bruttó jövedelem, ha abban az évben volt 180 bérezett nap (munkanap, szabi, betegszabi tartozik ide, a táppénz nem).

Ha nem volt, akkor a szüléstől visszafelé számított 180 bérezett nap alatt elért jövedelem az alapja. Ha ilyen sem volt, akkor vagy a minimálbér az alapja, vagy ha azért nem volt 180 bérezett nap, mert táppénzt, tgyást, gyedet kaptál, akkor az utoljára kapott ellátás alapja az új ellátás alapja is.

2012. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!