Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyivel kap több pénzt...

EagleHUN kérdése:

Mennyivel kap több pénzt (gyed, gyes. ) és mire jogosult aki 1 év munkaviszonyból (minimálbérrel) megy el szülni, mint aki nem dolgozik és úgy megy el?

Figyelt kérdés

Egyetértenétek-e azzal hogy az évek óta nem dolgozó párotok, mindenáron gyereket akar mert közeledik a 28-hoz, és fél hogy nem lesz ideje 3 gyereket megszülni?

Illetve egyetértenétek-e azzal hogy nem akar elmenni dolgozni mert szerinte a munkahelyi stressz úgyis megakadályozná hogy teherbe essen, így fölösleges elmennie dolgozni?


2012. jan. 23. 11:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha előállna a 2. magyarázattal, akkor már nem is lenne a párom...
2012. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

1. nem

2. nem


a fő kérdést nem tudom pontosan, úgyhogy hülyeséget inkább nem írnék

2012. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és nem.


Ha valaki minimálbérből megy szülni, akkor a tgyás (jelenleg) havi nettó kb.55 ezer lenne ha igénybe veszi a gyerek utáni adókedvezményt, akkor meg 65 ezer.


A gyed ennél kb. 6500Ft-al kevesebb, vagyis nettóban legalább 49 ezer. (ez a minimum)


Ha gyest kap, akkor az pont a fele, havonta 25650.


Két év alatt ez több, mint fél millió forint. Azért ez elgondolkodtató.


Persze ha te el óhajtod tartani egész életében, akkor csináljátok, de mondjuk személy szerint nekem nem kellene olyan nő, akiben minimális ambíció sincs:(

2012. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha szülés előtt nem dolgozik, akkor csak gyesre lesz jogosult, ami azt hiszem nettó 25 ezer Ft körül van. Ettől a minimálbéres gyed is több szerintem.


Amúgy meg én például a gyerek előtt 3 műszakos munkarendben, órabérben dolgoztam. Azért jártam havi 28 napot dolgozni, hogy minél több legyen majd a tgyásom és megkapjam a maximum gyedet. Ma sem tennék másként. Mivel pénzből élünk.


Ha ti megengedhetitek magatoknak, hogy a párod gyakorlatilag a semmiből menjen szülni, akkor hajrá, de ha számít 20-30-40 ezer Ft különbség, akkor bizony dolgozni kell.

A harmadik gyerek után pedig bejelenti majd, hogy ő akkor mostantól főállású anya?

2012. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Eleve az egész felvetés érthetetlen számomra, hogy valaki így gondolkodik. De ha már: akkor meg azt nem értem, hogy miért nem lehet megelégedni egy gyerekkel, miért pont 3? Az azért sokkal több teher
2012. jan. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, még annyit hozzátennék, hogy ha a párod 1 évet dolgozik, akkor már eleve 61200Ft pluszban lesztek, hiszen nem kell fizetnetek utána a tb-t, PLUSZ arra az egy évre ha kapja a minimálbért, akkor még havonta kb. 70 ezret haza is visz, ami az egy év alatt 1400 ezer forint.

Vagyis ha dolgozik, akkor összesen több, mint 2 milla pluszban lesztek, ha meg nem, akkor 61200 mínuszban évente.

2012. jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Egyrészt a 3 gyerekkel mindketten egyetértünk, a szellemi és fizikális terheket készek vagyunk vállalni.

Másrészt a 3 gyereknél már lehet főállású anya.

A többi kommenttel egyetértek, bár viszonylag jól keresek, kb nettó 160 + kb 20 kafetéria. Azért az a havi 20-30-40 évi párszázezer jól jönne. Főleg hogy saját lakásunk sincs még, albérletben kezdenénk és socpollal jutnánk lakáshoz, részben megtakarításaimból.

2012. jan. 23. 12:23
 8/23 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 1400 ezer, hanem 840 ezer. De a lényeget tekintve tulajdonképpen 100 forint is több, mint a semmi.
2012. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Akkor mond meg neki kapja össze magát, mert a te pénzed annyira nagyon azért nem sok!

Bőven lenne helye annak a pénznek is, amit ő keres.

2012. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A 3. 5. válaszadótól kérdezném mi ez a 61200 minusz? Bejelentett munkanélküliként elvileg nem kell fizetni utána a tb-t. Volt múlt tavasszal egy 3 hetes munkaviszonya de ott hagyta "nem bírta".
2012. jan. 23. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!