Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ekkora különbség a...

Hogy lehet ekkora különbség a két gyermekem között? (betegség/egészség)

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves, 10 hónapos koráig szopizott, eddig egyszer volt beteg.

Pici fiam 4 hónapos múlt, már a második antibiotikumos kezelést kapja :( Megjártuk már az ügyeletet, gyermekklinikát, 2 hete dokihoz járunk (fulladásos "ugatós" köhögés, nagyon makacs, nem akar múlni, most másodszorra kezelik ezzel a bajjal). Pedig Ő is csak szopizik. Egyébként vidám, nagyon erős, több mint 7 kilós kis vasgyúró. De aggódom, félek, hogy ilyen beteges lesz mindig? Most a napjaink abból állank, hogy fél óránként valami gyógyszert kell beadnom neki, hát nagyon sajnálom.... Nem tudja magát rendesen kipihenni, mindig felébred, ha köhög.

Mondjon valami bíztatót, aki hasonló helyzetben van/volt!


2012. febr. 20. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!Egy ismerősomék voltak igy!

Nem akarlak megijeszteni de a végén kiderült hogy a kicsi asztmás (llehet nem jol irtam le a szot)

Én a te helyedben kérnék egy nagyobb kivizsgálást/beutalot és elvinném a pulmonológiára és ott megnézik!

2012. febr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos sokat jelent, hogy éppen milyen immunrendszert örökölt. Négy gyermekem van,. mindegyik immunrendszere másként működik. Érdekes, hogy másféle betegségekre fogékonyak.
2012. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez volt. tesóm volt beteges, már a születésénél majdnem meghalt, majd mindig is beteges gyerek volt az atya úristent is elkapta, kezet is tört.


Èn egy nyughatatlan típus voltam, meg hisztis is, de egyetlen gyerekbetegségem nem volt, nem tört el semmim. kb évente 1x voltam beteg.


ennyi tesóm most felnöttként is mindent össze szed, de ez van.


amúgy 2 csak anyatejes gyereket ismerek, mindenhol 3 éves korig szopott a gyerek és mindegyik folyamatosan beteg. most 5 évesek de szinte oviba sem járnak mert mindig betegek.

2012. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az immunrendszerukon mullik. Lehet a kislanyodnak nagyon eros immunrendszere van a kisfiadnak meg gyengebb. Kisfiam mar 1 eve jar bolcsibe es eddig 2-szer voltunk itthon betegseg miatt 1 ev alatt (egyszer fulgyuladas es egyszer meg laz+hanyas miatt). Volt barnyhimlo jarvany es meg ezt sem kapta el. Nagyon eros az immunrendszere. En is ilyen tipus vagyok. Gyerekkent alig latott orvos de most felnottkent is ritkan vagyok beteg. Neha a melohelyen osszeszedek egy kis teli influenzat de 2-3 nap es kiheverem. Kisfiam 6 honapos koraig szopizott + tapszerrel potoltam neki mert keves volt a tejem. Utanna mar csak tapszert kapott. Igy meg azt sem mondhatom, hogy sok anyatejet kapott. En teljesen tapszeres baba voltam, edesanyam egyaltalan nem tudott engem szoptatni.
2012. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!