Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből áll 8 hónapos baba...

Miből áll 8 hónapos baba pullmonológia kivizsgálása? Ambuláns, vagy befekvős? Milyen vizsgálatokat csinálnak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

az én fiam már idősebb volt,20 hónapos.nem kellett befeküdni, először volt egy vizsgálat,kikérdeztek,és adtak egy csomó beutalót,majd adtak időpontot három hónappal későbbre.addig senki meg nem nézte a leleteket.volt egy vérvétel,allergiát is néztek,rengeteg vért levettek.

volt egy mellkas röntgen,egy fül-orr gégészeti vizsgálat és egy reflux vizsgálat.mindegyik vizsgálat nagyon kemény volt,lefogás,ordítás.a refluxnál csináltak egy ultrahangot,aztán meg kellett innia két deci folyadékot,ami nem lehetett tej.nem volt egyszerű fél óra alatt megitatni vele.aztán volt még egy ultrahang

három hónap múlva visszamentünk.másnap indultunk volna nyaralni

közölték,hogy sürgősen meg kell ismételni a vérvételt,mert nagyon rossz lett az eredmény.alacson vörös vérsejt szám,magas fehérvérsejt.másnap reggel nyolcra kellett menni,délután kettőre lett kész az eredmény.én éjszaka éveket öregedtem,meg amíg kiderült,hogy semmi baja.én már elkönyveltem magamban,hogy leukémiás.de szerencsére semmi baja nem volt,jó lett a vér.

érdekes volt,hogy három hónapig senki nem nézett rá az eredményekre,addig bele is halhatott volna,ha tényleg baj lett volna.bocs,hogy ezt is leírtam,nem tartozott a tárgyhoz

szóval nekünk ennyiből állt a vizsgálat,és kiderült,hogy semmi baja,illetve enyhe reflux,de gyógyszert sem kell szednie

nekünk azért csináltak ilyen vizsgálatot,mert nagyon gyakran volt felső légúti betegsége.ez azóta sem változott,pedig 2,5 éves

2012. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi pont 8 hónaposan voltunk a pulmonológián vizsgálaton. Csináltak egy mellkas röntgent, meghallgatta az orvos, és kikérdeztek mindent a babáról (mit eszik, volt-e valami bőrtünete, családtagok betegségei...). Nem kellett befeküdni, egy délelőtt volt az egész az I. sz. gyerekklinikán. Mondta a doktornő, ha valami asztmás baja is lenne, akkor is csak olyan 2 éves kor körül tudják biztosan megállapítani. Nem találtak semmit, és szerencsére nem volt azóta sem semmi baj, akkor azért felírt ilyen pipás inhalátort, de nem volt rá szükség.

Remélem nálatok sem lesz semmi probléma!

2012. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!