Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden esetben el kell végezte...

Minden esetben el kell végeztetni a higiéniai vizsgálatokat anyatejleadáskor, még akkor is ha családon belüli a baba, akinek adni akarom?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha el akarod számoltatni a tejet, magyarán pénzt kapsz érte, akkor igen, el kell végeztetni.

Kell hozzá:

-terheskönyvben levő vizsgálatok eredménye

-székletminta

-AIDS teszt

-bőrgyógyászati szűrés

-tüdőszűrés

Mindez ingyenes, bár néha nehezen hiszi el a doki, de a védőnőnek tudnia kell az ide vonatkozó paragrafusokat.

A fogadó félnek a gyerekorvos írhatja fel receptre az anyatejet, ez max. napi 8 dl. Az elszámoláshoz szükséges nyomtatványt is a védőnő adja.

2011. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Ha családon belüli a baba, akkor szerintem nem kell(nem akarod leadni és úgy eljuttatni a picihez). Nálunk a családban a tesómnak rengeteg teje volt(nekem alig), amikor mentem megszoptatta a fiamat, és adott is tejet:-)
2011. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De ebben az esetben nem fizeti ki a tb, és 1800 Ft egy liter anyatej. Szóval érdemes megcsináltatni a vizsgálatokat.
2011. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

én soha nem adnék és nem kapnék orvosi vizsgálat nélkül ilyet.


gondolj bele mennyi betegség létezik amiröl te magad nem tudsz mondjuk a te babád sem betegedett meg vagy még nem tudsz róla de megfertözöl egy másikat.

2011. okt. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!