Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan nem...

Miért van az, hogy sokan nem bírnak úgy megválaszolni egy kérdést, hogy ne tennének hozzá felesleges véleményeket?

Figyelt kérdés

Pl.: "Sajnos tápszerezni kell a babám, melyik tápszert adjam neki?" erre mennek a "ne add fel a szoptatást!", "juj, nehogy már tápszert adj neki" válaszok.

Vagy ma volt egy kérdés, hogy egy lány 15 évesen szült, mi lesz a babával, mert nem adta haza a kórház.

Erre a kérdésre senki nem adott normális választ, de a lányt rögtön elkezdték többen szapulni.


Mire jó ez?

Lehet, hogy csak én vagyok ma túl érzékeny mindenre, akkor bocsi a kérdésemért!


2012. febr. 20. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen az emberi természet, nem tud elmenni olyan dolgok mellett, amik zavarják. Sokan azt hiszik hogy a véleményükkel világot váltanak, vagy legalábbis egy ember életét merőben megváltoztathatják. Sokszor én is beleesem ebbe a hibába, bevallom. Nem a szapulásba, hanem abba, hogy azt hiszem, ha nem mondom ki a véleményemet, akkor fontos dolgot hallgatok el. Persze nincs értelme, mert általában az ember a saját feje után megy, vagy nem is tehet az adott dologról (ebbe persze nem pofáznék bele egyáltalán).



Még annyit, hogy azt írtam: ilyen az ember. Kiegészíteném: az ANYA a legilyenebb :)

2012. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 étoile et lune ***** válasza:
79%
Megpróbálom lehagyni a felesleges véleményemet a következő véleményemről. Nekem is eszembe jutott már a kérdés. Arra jutottam, hogy valaki itt próbál meg sikerélményhez jutni. Itt legalább megteheti, hogy ,,jól odamondjon", ha már az életben nem meri.
2012. febr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Sokan eleve olyan típusok akik az életben is a megmondóemberek. Itt meg aztán pláne, mert arc és név nélkül megy a dolog.

Hát ez van, ezen nem kell fennakadni, mert minden egyes fórum ilyen, az internet csodája. Nem csak a gyk, hanem az ÖSSZES. Mert neten a bátortalan bátor lesz, a bátor meg még bátrabb, az okoskodó még okoskodóbb :)

2012. febr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kit erdekel? Igazad van es tul erzekeny vagy hogy ilyeneket egyaltalan eszreveszel. El kell siklani a velemenymondok, szapulok felett, es kiszurni a szamodra hasznos valaszt. Ennyi. Mindenki tudja ha it feltesz egy kerdest ilyen-olyan valaszok is fognak jonni. Ez van.
2012. febr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem itt mindenki csak jót akar, a maga módján. :) De ha valakinek nem kell a körítés, egyszerűen megkérdezhetné az orvost, védőnőt, stb. és azok válaszolnának neki egyenesen. Én attól kapok frászt, amikor olyan dologról kéri a véleményünket valaki, hogy pl. reggel óta ömlik belőlem a vér, 26 hetes terhes vagyok, szerintetek baj van? És utálkozik, ha csúnyát válaszolnak. Nem vagyunk egyformák. Úgy gondoljuk, hogy azt a plusz infot hozzá kell tenni, hogy érthetőbbek legyünk :)
2012. febr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És a lepontozó nevű állatfaj nem zavar? Én azoktól irtózom leginkább. Lepontoznak értelmes és normális válaszokat, aztán kussban ülnek, mert persze indokolni nem mernek. De ez is az internet csodája :) Jön a barom, lepontoz, és továbbáll.
2012. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lepontozás nem érdekel, én jó szándékból válaszolok, és örülök, ha valakinek hasznára lehettem.
2012. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A lepontozás annyira nem érdekel,mert tök nem izgat, hogy hány %-on állok. :)

Ez a vélemény dolog is csak azért zavar picit, mert sokszor olyan vita alakul ki, hogy nem is hiszem el, hogy felnőtt ANYUKÁK ülnek a gép mögött.

2012. febr. 21. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!