Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is rendszeresen lefelej...

Nektek is rendszeresen lefelejtik a második nevét a gyereknek? Mit csináltok ilyenkor? Szóltok hogy nem ez a neve, vagy nem?

Figyelt kérdés
Engem ez rosszul érint,mivel a fiamnak és a lányomnak iks a második nevet adtam én. Az elsőnél a fiam nevét a férjem választotta, a másodiknál pedig beláttam hogy egyáltalán nem illik a nekem tetsző lány név a vezetéknévhez, ráadásul elég viccesen is hangzik együtt, így választottunk egy kompromisszumos megoldást első névként. Viszont akárhol vagyunk, soha sehol nem írják -mondják a másik nevüket, mintha nem is lenne...az orvosnál se, a gépben is csak egy néven szerepelnek, oviban, bölcsiben is. Tudom, ez legyen a legnagyobb bajom, csak nem értem igazából, hiszen ez olyan gyakori manapság (hogy 2 utónév van).
2012. febr. 21. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Így egyszerű. És hidd el, a gyerekek sem fogják használni, ahol nem muszáj.
2012. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is két nevem van (32 évesen), és egyáltalán nem zavar, ha lehagyják bárhol is.

Az orvosnak nincs arra ideje, hogy a gyerekei második nevével vacakoljon a gépben, ugyanez vonatkozik az óvónénikre és a bölcsis gondozókra is. Van jobb dolguk is, mint kiírni baromi hosszú és felesleges neveket.

Ne érintsen rosszul, ez van, teljesen felesleges a két név, pont emiatt, hogy úgyis csak egyet használ a gyerek.

2012. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor úgy kellett volna mondani mindenkinek,hogy ti mind a kettő nevet használjátok. De ha ti is csak az egyik nevet használjátok,akkor ne csodálkozz. 2 nevet általában azért adnak,hogy legyen választási lehetősége melyik nevet szeretnék majd használni.

Hivatalos papírokra úgy is rá kell mindkettő nevet írni.

Oviba is van több 2 nevű gyerek (lányomnak csak 1 ),de azon a néven szólítják,ahogy a szülők is,többnyire csak 1 nevet.

2012. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az hogy az orvos is hivatalos hely szerintem tehát ott is ki kéne írni (egyébként ilyen nevű több is van, megkönnyítené a megkülönböztetést is a második név).
2012. febr. 21. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
kisfiamnak két neve van, a másodikat használjuk. az elsö nevét az apjátol kapta. van aki nem is tudja, hogy két neve van nyilvános helyen mindig szólok, hogy jól legyen regisztrálva, mert az elsö nevét rendszeresen kihagyják. most a kislányunknak is két neve lesz, neki az elsöt fogjuk használni.
2012. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is két nevem van, de nem használom a másodikat. Pedig jobban tetszik mint az első, de mégis idegesítene, ha mindenhol ki kéne még azt is mondani vagy leírni. Soha nem használom, és a lányomnak is éppen ezért nem adtunk másodikat. Az az egy neve is szép ami van.

Éppen ezért néha megmosolygom itt azokat a kismamákat, akik úgy készülnek a második névválasztással, ők még nem tudják, hogy sokszor semmi értelme a második név. Persze az ő dolguk, engem nem érdekel.

2012. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ebből még nem nagyon volt gond. A fiamnak is két keresztneve van, ráadásul neki a másodikat használjuk. Bárhova megyünk, megkérdezik, hogy melyikre hallgat, vagy ha nem, akkor én mondom is rögtön, hogy melyiket mondják neki. Orvosnál, vagy amikor oviba került, meg minden ilyen helyen. Ilyenkor alá szokták húzni azt, amelyiket használja és kész. Vagy sok helyen, ha nem fér ki az egész, akkor a nem használt keresztnévnek csak a kezdőbetűjét írják ki.

Amúgy nekem is két keresztnevem van, és tőlem is mindig megkérdezik, hogy melyiket használom. Mármint én aláírni mindkettővel szoktam, sőt, nem hivatalos helyeken is így adom meg, és eddig mindenhol megkérdezték, hogy melyiken szólítsanak, pedig megszólításként nem a másodikat mondom, hanem az elsőt, de így se szokták lehagyni.

2012. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!