Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apja rendszeresen megveri. én...

Niz kérdése:

Apja rendszeresen megveri. én szeretnék az apja lenni (? )

Figyelt kérdés

1Éve vagyok együtt a 16éves bnömmel. én 19 éves felnött, saját házzal és autóval rendelkezö informatikus vagyok.

A páromat 33éves nevelöapja neveli 11éves kora óta odafigyeléssel. 2hónapja az apa elvesztette testvérét és azóta rendszeresen fogyaszt alkoholt, ami kihat a lányra is. nem egyszer fordult már elö, hogy sírva hívott/jött át, hogy annyira összeverte, hogy aludni sem tud a fájdalomtól. Az apja nem akarja elengedni, de a seggarc úgy bánik vele, mint egy bokszzsákkal. a párom nem szeretné elmondani, a gyámhatóságnak, és én ezt a döntést tiszteletben tartom. nagyon szeretne átköltözni hozzám, de a szabály az szabály és náluk kell laknia.

a kérdésem az, hogy hogy lehetne megoldani, hogy én legyek a gyámja?

ha az apja leszek, és szexuális kapcsolatunkat szeretnénk folytatni, az nem minösül molesztálásnak, vagy nem kell tudnia senkinek?


kösz a válaszokat


2011. aug. 4. 11:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen költöztem el otthonról - semmi erőszak nem volt, saját döntésem következtében. Mi nem jelentettük sehol, még csak a tartózkodási helyet sem írattuk át.


Én inkább megzsarolnám apát. Vagy megengedi, hogy elköltözzön a lány, vagy mentek a gyámhatóságra.

Miből gondoljátok, hogy a gyámságról lemond? Ugyan, erre nem szabad apellálni, hiszen az neki pénz (családi pótlék, családi adókedvezmény...).

2011. aug. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Apja nem lehetsz, csak gyámja/gondviselője. De korodból kifolyólag elég kevés erre az esély.


Azt meg értse meg a párod, hogy ha tényleg így áll a helyzet, akkor menjen már a gyámhatósághoz, mielőtt komolyabb baj lesz!!!


Kívánom a legjobbakat!

2011. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy van egy korkülönbség minimum, aminek meg kell lennie. Biztos vagyok benne, hogy ez több, mint három év. De egy jogász biztos jobban meg tudja mondani.
2011. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy fenyegeti. Szól a rendörségnek azt hazahozatja.

1. szerinted ez egy olyan helyzet, hogy az apjával megbeszéljük hogy költözön át? ha felvágni akarsz akkor légyszíves ne itt tedd, hogy te milyen önálló csaj/fiú vagy!

2011. aug. 4. 12:12
 5/23 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok jogi ügyekben túlságosan otthon, de én úgy emlékszem lehet kérni, hogy valakit idő előtt nagykorúsítsanak, 17 évesen pedig már nem sok hiányzik neki sem. Ennek nem néztetek még utána? Nem emlékszem, nagyon sajnálom, hogy mi kell hozzá, de emlékszem határozottan, hogy van valami ilyesmi. EGy jogász ismerős nem ártana azért, aki tudna ebben segíteni!
2011. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha nem szól a lány a gyámhatóságnak, vagy rendőrségnek, akkor sok mindent nem lehet tenni. Egyébként a nevelőapa érdeke is ez lenne, mert ha eddig rendes volt, akkor egy ilyen lépétől talán észhez térne, és kérne segítséget az alkoholról leszokáshoz is.
2011. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bocs, off. 19 évesen hogy lehetsz informatikus? Ahhoz nem kell diploma?
2011. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Informatikus szakközép...
2011. aug. 4. 12:24
 9/23 A kérdező kommentje:
jó hogy írtam, hogy 16 éves
2011. aug. 4. 12:27
 10/23 A kérdező kommentje:

Tudhatnátok, hogy egy ember ha furán viselkedik, az nem hülye, hanem neki az a normális.


az apja azthiszi, hogy minden a legnagyobb rendben van.

2011. aug. 4. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!