Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen akinek...

Én vagyok az egyetlen akinek nem tetszik meg soha semmi a boltokban a gyerek számára?

Figyelt kérdés

Másfél éves a babám. Azt vettem észre, hogy soha semmit nem veszünk a gyereknek. Mármint játékot. Ruhát persze mikor kell akár nagyobb vagyont is kiadunk érte. Cipöböl meg le sem irom milyen árért szoktunk venni.


Lányom nem sír és még nem kell neki semmi. ott lejátszik, leszedi majd vissza teszi a polcra, de nem az a hazavivös gyerek. (habár ez változhat az idövel)

tegnap is bababoltban voltunk, ezer játék. èn megtaláltam amiért mentünk, majd gondoltam valami apróságot veszek neki. Kb 10x körbe jártuk a polcokat de semmit nem találtam. Ok lett volna 50-ik plüss. vagy 100x fakocka. Vagy olyan hasonló könyv ami már van neki. vagy húzogatós játék, vagy fa puzzle. de minden neki való játékból egy típus biztos van otthon. Lego duploból is van egy nagy dobozzal. Fakockából is egy nagy dobozzal. Meg még 2 doboz játéka.


Itt olvasom az anyukákat, hogy "én mindig meglátok valamit amit meg kell vennem" .

Csak én érzem, hogy felesleges neki még 100 másikat venni?

Amúgy nem unja az övéit mert elvannak felezve a játékok és 2 hetente váltom öket. ìgy mindig van neki újdonság.


2012. febr. 22. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Az egyetlen vagy
2012. febr. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fölösleges a sok játék, mindig autóval játszik a fiam. Van vagy 50. A másik meg kizárólag a formabedobóval (van 3-féle, 20 darabos is)és építőkockával és Legoval. Ezen kívül max. a könyv, ami leköti őket és ennyi. 22 hós és 3,5 éves fiúk. Majd később lesz biztos, ami megteszik a kislányodnak, tartalékolják arra :)

Szerintem a Lego az, amit érdemes bővíteni, azzal mindketten játszanak, igaz, egyik garázst csinál az autóinak vagy szállítja a kockákat, másik meg csak rakosgatja őket. Plüssöket meg sem piszkálják.

Mi anyagi dolgok miatt sem szállunk el a játékokkal, megnézem, mit veszek, bár tudnék választani, főleg egy Legósboltból :)

2012. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ha mindenféle dolga van már akkor nyilván nem szorulsz rá a vásárlásra (egyébként ezeket mind kaptátok??) nálunk az a helyzet hogy nincsenek nagyszülők, rokonok akiktől bármit is kapnánk alkalomra (barátnőim ha néha tudnak jönni messze élnek-akkor pelust, popsitörlőt bébiétel ilyesmit hoznak mivel az fogyóeszköz) ezért mindent nekem kell összeszedni.Egyébként 1 gyerek és másfél éves, annak olyan sok minden tényleg nem kell még ebben igazad van.

De amíg nekem csak 1 volt és ilyen kicsi nem is volt gondom. Azóta 4 éves a nagy, 2 a kicsi ráadásul fiú-lány így a játékfajták is kibővültek.

De amúgy ez a "meglátok vmit meg kell vennem" rám sokkal inkább ruhákra jellemző, nekünk abból lesz mindig túl sok:)Pedig ugye max. fél-egy évig tudjuk felvenni...

2012. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi külföldön élünk, és bizony sok játékot kaptunk. Amikor haza megyünk vagy anyósékhoz (párom nétem de a családja nagyon messze lakik) akkor mindenhol kap valamit. ha hozzánk jön valaki hoz valamit.


Pl szülinapra kapott tölünk babakocsit, anyukámtól kockákat. Karácsonyra kapott legót tölünk egy nagy dobozzal, meg még ezer dolgot innen onnan. Pl még anyós barátnöje is minden alkalommal hoz vagy küld valamit, pedig neki még 10 év körüli gyerekei vannak.

A házmesternek meg 4 éves a kisebbik unokája és ö is mindig lepasszol valami játékot ami már nem kell. pl így kaptunk FP csigát, egyiknap zoknit(újjat mert kicsit vetta gyereknek).


De azért összesen 4 doboz játéka van más ismerösömnél meg kb 3x ennyi. föleg magyar barátnöknél otthon.


De én azt nem tudom megérteni, hogy hogyan lehet még 1 játékot vennni, ha már van olyan funkcióju játék otthon?

2012. febr. 22. 08:28
 5/8 anonim ***** válasza:

a baba is ugyanolyan funkciójú, aztán majd meglátod, hogy többel akar majd a kislányod játszani :)

Nálunk a 2 formabedobó ajándék, 3. a nagyról maradt, őt nem érdekelte. Autó meg olyan, mint a baba. Vendég kislánynak babát, fiúnak autót hoz ajándékba. Nem csoda, hogy sok van.

2012. febr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyémek nincsenek elhalmozva játékokkal,de a boltban nem hogy patáriát nem csapnak,de még csak nem is érdekli Őket,hogy mi van! Tudják,hogy ami otthon van,az az övék! Ha azt mondom,hogy abból a sorból választhatnak valamit,akkor megteszik! De nem vinnyognak! Ahogy ha boltban csokit veszek Nekik is kivárják,míg fizetek,vagy ha olyan idő van,hogy csak itthon érdemes kibontani, akkor azt várják meg,hogy hazaérjünk-itthon viszont azonnal nekiesnek a csokinak!:-) Az édességet sem veszik észre,csak ha én megkérdezem,hogy mit vegyünk Nekik. Ha nem említem,nem említik! Még a középső sem,aki még csak 2,5 éves!

Szerencsésnek érzem magam,ilyen jó gyerekekkel!!


Üdv:3lányos

2012. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fog ez még változni nálatok is. Tapasztalatból mondom, hogy amikor az én lányom is ennyi idős volt, én is ugyanígy voltam, hogy már mindene megvolt, ha bármit kapna még, az már felesleges lenne. Még karácsonykor is gondolkodni kellett, hogy mit kapjon tőlünk, mit kapjon a rokonoktól, mert már minden kilőve. Pont abban a korban van, amikor a babás játékokból már kinőtt, a kisgyerekesekhez meg még túl pici. Ami a kettő között van az nem nagy választék, és az már mind van neki.

Most viszont már 2.5 éves, és tele vagyok ötletekkel. Ugye már ő is nagyobb, egyre több minden érdekli. Ahogy többet néz meséket is, lett egy csomó kedvence, nem győzzük venni az újabbnál újabb rajzfilmfigurás dolgokat. Mindegy hogy mi az, lehet akár egy zokni, plüssfigura, étkészlet is, csak rajta legyen pl Minnie egér, Aranyhaj stb., minden ilyesminek örül, mindennel játszik. Így mostmár van rengeteg ötletem szülinapra, húsvétra, gyereknapra, hogy mit mondjak majd a rokonoknak.

2012. febr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! A gyermeknek nem kell sok játék, hisz úgyis hamar megunja. Sokkal fontosabb a találékonyság. Gondolkozz el azon, a babád számára mi lehet a legjobb, attól, hogy neked nem tetszik, lehet hogy babád nagyon örülne neki:) A minap írtam egy cikket, ahol összehasonlítom a hagyományos és modern játékokat, illetve kifejtem a véleményemet, miszerint mik az alkalmas játékok szerintem a kisgyerekek számára. A blogot egy versenyre írtam, szóval belinkelem, és ha tetszett, illetve ha tudtam segíteni, kérlek te is segíts egy szavazattal közelebb jutnom a közönségdíjhoz:) A szavazáshozvan link a bejegyzés alján:

[link]

2012. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!