Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekesek! 3. gyerek...

Többgyerekesek! 3. gyerek előtt vagy utána jöttetek ki jobban anyagilag?

Figyelt kérdés
Sokszor felmerül bennem, h megéri-e 3 vagy még több gyereket vállalni. Nagyon szeretnénk nagy családot a férjemmel, de minden felől csak azt hallom, h nem merik bevállalni az 1-2-nél több gyereket, mert nincs rá pénzük. Én viszont úgy gondolom, h 3 gyerektől már olyan támogatásokat adnak, h megéri bevállalni. Nektek mikor volt jobb? 3.gyerek előtt vagy után?

2012. febr. 20. 14:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kisebb korban tényleg olcsóbb lehet, de ahogy nőnek, egyre több a kiadás. Én nem alapoznék erre.


Nálunk 4 gyerek van, egyértelműen könnyebb volt kevesebb gyerekkel anyagilag.

2012. febr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom, bár mi még csak most tervezzük a harmadikat, de az biztos, hogy nehezebb lesz anyagilag egy idő után. Eleinte szinte mindegy, gyeden vagyok a másodikkal, ruhákat megörökli a harmadik. az oviban kevesebbet kell majd fizetni az étkeztetésre, később tankönyv a suliban.

De ha nagyobbak akkor már nem lesz jó a másik használt ruhája, úszás oktatás, különórák, táborok, nyelvtanár, zsebpénz, egyéni igények. És akkor még betegségről nem is beszéltem, hogy ha mindegyik felváltva beteg mennyit esik ki egyik szülő a munkából, stb..

2012. febr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
nem a létszámtól függ a munka hely fizet rendesen vagy nem ezen múlik!vannak vállalkozók akiket nem érdekel ,hogy hány gyereked van és nem fizeti ki azt a 150 ezret az már 4 gyerekkel ki b... szott fájdalmas!! a családi pótlékból nem bírod eltartani a gyerekeket a minimum szinten !!!
2012. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Harmadikat várom és a mostani adótörvény mellett határozottan állíthatom, hogy sokkal jobban jártunk. Persze ez nem marad így örökre sajnos, kormányok jönnek-mennek, de most kifejezetten pozitív. Talán most van itt az ideje félretenni.

Az oviban is már szóltak, hogy ha megszületik a harmadik babó, féláron lesz az étkezés. Rengeteg olyan apró-cseprőnek tűnő dolog van, ami a 3 vagy többgyerekeseknek kedvez, tankönyv, étkezés kedvezményei, utazási kedvezmények (tömegközlekedéssel persze), sok helyen családi belépő, stb. Most még a gyerekek ruhái, játékai is olcsóbban jönnek ki, megöröklik egymástól, nem kell mindig mindenből újat venni.

Később biztosan lesznek nehézségek is, tanulás, különórák, ilyesmi, de remélem, azért nem vág minket földhöz. Annak meg nem vagyok híve, hogy mindent a gyerek alá tolni, autótól-lakásig, attól nem leszek rossz szülő, ha a gyerekem netán dolgozik egyetem mellett (én is, az apjuk is ezt tettük) vagy nem én veszem meg az első kocsiját... Ha belefér, természetesen támogatjuk őket, de nem gondolom, hogy attól lesznek boldogabbak, ha mindent megkapnak...

2012. febr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
jaj aki gyereket befektetésként tervezi az rá fizet nem éri meg !!!!!!!!!!!! anyagilag könnyebb gyerek nélkül!!!!
2012. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben osztom Gabka véleményét.

Én is a 3. babát várom, mióta van a családi adókedvezmény, havi szinten sokkal többet tudunk félretenni. Persze nem ez motivált minket a gyerekvállalásban, akkor is 3 gyereket terveztünk, amikor még mindketten br. 70eFt-ért güriztünk.

Ha pedig megszületik, akkor még plusz kb. 40eFt-ot jelent a családi kasszába havonta.

2012. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi kb ugyan úgy jövünk ki... sok minden változott. Ha most nem lenne csak kettő,akkor sokkal (22 ezerrel-ha jól számolom) kevesebb bevételünk lenne,viszont nem sokkal (10-15 ezerrel- ha jól saccolom) kevesebb kiadás...


Valóban sokan félnek attól,hogy "mi lesz ha..?" De sokan nem is szeretnének igazán gyermeket,ez csak egy kifogás lehet a számukra! Gondoljunk csak bele: az állam támogatja a nagycsaládosokat valamilyen formában- legalább is a gyermektelen és 1-2 gyermekesek többsége azt gondolja,hogy milyen kivételes "elismerésben" van részük a nagycsaládosoknak! pedig... pont olyan támogatásokat vehetnek igénybe,mint akiknek 1-2 gyermekük van! Egyedüli kivétel az adó talán,és a tömegközlekedéssel való utazás!

De az tankönyv is csak annak ingyenes,aki rászoruló- vagy úgy tölti ki azt a bizonyos papírt,hogy annak tekintsék! Igen,több egy kicsivel a családi- ezt nem értem,hogy 1 gyermek miért nem ér annyit,mint 3 gyermekből az egyik??? de ezzel is "ösztönözni" kívánják a szülőket... hát,nem tudom....


Milyen támogatásokról tudsz,mit adnak a 3-vagy több gyermekeseknek? Mert én az adó és a tömegközlekedési kedvezményen kívül semmiről,ami automatikusan "jár" !


Üdv:3 lányos

2012. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 5 gyerek van. Igazad van abban, hogy vannak támogatások, amit csak a nagycsaládosok tudnak igazán kihasználni. Jól jön a félárú étkeztetés, az adókedvezmény, az ingyenes tankönyv, ha együtt utaztok, az utazási kedvezmény. Volt aki meg is jegyezte, hogy mennyire alánknyúl az állam. De aki ilyen megjegyzést tesz, az nem látja, hogy mennyi kiadás van egy ekkora családdal. Nem tudsz spórolni a rezsin, gyakorlatilag folyamatosan használva van minden helység, ég a villany. Rengeteg víz és áram fogy. Nem elég a 9 kilós mosópor egy hónapra, és egy vacsit 1 kg tésztából főzöl meg. Pörkölt 2 kiló hús alatt szóba sem jöhet. És ahány gyerek, annyi születésnap, névnap, annyi ajándék Karácsonyra. Nagyobb létszámnál gyakran előfordul, hogy valaki beteg, időnként meg az összes, mert végigfertőzik egymást.

Tény, hogy amíg kicsik, addig nem jelentenek akkora kiadást. Aztán jön a suli, és már nem jó a turis ruha, ott az osztálypénz, a színházbérlet, a sport.

Ugye a családi gyerekenként 16000 Ft. Ha a legnagyobb, már középsulis gyerekemet nézzük, minden hónapban kapásból odaadok neki 15000 Ft-ot, amiben benne van az osztálypénz, az edzéspénz, a buszbérlet, és napi 300 Ft kajára. És akkor még nem vettem neki ruhát, nem etettem, nem fizettem utána rezsit.

Szóval anyagilag nem kifizetődőbb a több gyerek. Én úgy vagyok ezzel, hogy a szülő feladata, hogy eltartsa a gyerekeit. Ha ebben támogatnak, akkor hálás vagyok érte, de a nagyját nekem/nekünk kell előteremteni. Ettől függetlenül hiszek abban, hogy ahol kettőnek jut, ott jut a harmadiknak is, csak tenni kell ezért, mégpedig nem keveset.

2012. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amit az állam ad az egyik kezével,azt a másikkal elveszi.Négy-öt gyereket eltartani ma már csak nagyon, de nagyon jól kereső családban lehet.Az állami segítségekre alapozni nem lehet.Ezek ma vannak,holnap jön egy kormány váltás és egy tollvonással megszüntetik.Itt volt pl.a szoc.pol.volt,és amikor családok ezrei erre alapozták a jövőjüket,puff..megszünt.Aztán azt sem szavatolja senki,hogy tartósan marad a munkahelyén,vagy éppen elküldik.Vállalkozásra sem lehet alapozni,hiszen egymás után csődölnek befelé.Szóval nem tudom,nekem kettő van azokat eltudjuk tartani,mindenük megvan.De többet nem mernénk bevállalni.
2012. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Disi ***** válasza:
A 8.-ik hozzászólóval értek egyet. Nekem még csak egy van, én szeretnék még egyet, de valószínűleg 3. már nem lesz. Nekem 4 tesóm van. Azért amikor már nagyobbacskák voltunk (tinédzser kor) el lehet képzelni, hogy mekkora ételmennyiséget kellett az asztalra rakni, hogy mindenki jól lakjon. Jó hogy támogatják a tankönyv árát és fél áron van az ebéd, de azon kívül még néhányszor enni kell még egy nap a gyerkőcnek. És amikor már ciki lesz ha nem olyan farmert veszel neki ami divatos? Tudom hogy anélkül is felnő, én is felnőttem, de én is átéltem, hogy milyen a bátyáim levetett farmerjában járni suliba, mert nekem már nem jutott újra. Mondjuk nagyon jó suliba jártam, megtettek mindent a szüleim, de nem éreztem jól magam az "elit" között. Ötünk közül hárman másik városba jártunk középiskolába. Vagy kolesz vagy buszbérlet.Nem hiszem hogy anyagilag jobban megérné, ha az ember szeretne és bevállalja akkor úgyis megtesz mindent hogy a tőle telhető legjobban felnevelje, nem ettől fog függni. De mi óvatosak vagyunk a párommal inkább.
2012. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!