Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom júniusban lesz...

Kislányom júniusban lesz 2éves. Szeretnék visszamenni dolgozni, de a munkáltatóm nem vesz vissza. Hogyan csináljam jól a dolgokat?

Figyelt kérdés
Mindenképp el kell mennem dolgozni,mert Gyedből nem jönnénk ki anyagilag.Szóval új munkahelyet kell keresnem.Ti mennyi idővel előbb kezdtetek el munkát keresni?És mi lesz ha azonnal találok valamit?Ugye akkor az nem venné jól ki magát,ha azt mondanám az új melóhelyen,hogy még várjanak rám annyi ideig, amíg a kicsit beszoktatom a bölcsibe...Vagy hogyan kell ezeket a dolgokat ésszerűen csinálni?Semmi normális gondolat nem jut az eszembe.
2012. febr. 22. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezért lenne a törvény, hogy amíg Te töltöd a szabidat, addig beszokik a gyereked a bölcsibe és vissza mész a régi helyedre. Nekem sem akar összejönni. Szórakoznak velem. A bölcsibe kérnek munkáltatóit, anélkül nem tudod beíratni. Nem tudom felétek milyen könnyű munkát találni, Szegeden nagyon nincs munkahely, én itt akár fél évet is saccolnék.
2012. febr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az csak 3-4 hónap.

Ne haragudj, de Te hol élsz? Nem Magyarországon? Én örülnék, ha 3 hónap alatt találnék megfelelő munkát magamnak. A férjem 3. hónapja van itthon, és nem talál, mindketten diplomások vagyunk. Nekem még van egy évem, de már most gyötör a lelkiismeret, hogy nem foglalkozom az álláskereséssel.

Amúgy meg attól függ, hogy mi a szakmád, mit szeretnél csinálni, hol, és mennyiért, milyen feltételek mellett.

Én a helyedben már rég elkezdtem volna keresni.

2012. febr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én amikor úgy terveztem, hogy szeptemberben mennék dolgozni, akkor már június elején elkezdtem a keresést. Amikor mondtam, hogy én csak szeptember közepén szeretnék kezdeni, akkor mindenki húzta a száját, hogy ők úgy keresnek, hogy max. egy hónapot várnak valakire, amennyi egy átlag felmondási idő. Szóval sehogy se jó... az se ha túl korán kezded, az se ha későn...
2012. febr. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

MOndjuk első körben írj egy levelet (tértiset) a munkáltatódnak, hogy xy nevű, ekkor született gyermeked után igénybe vett fizetés nélküli szabadságot meg kívánod szakítani, ekkortól.

Kéred, hogy a bentmaradt szabadságaid mennyiségéről, és a tényleges munkábaállás időpontjától tájékoztatni szíveskedjen.


Az a helyzet, hogy ERRE nem írhatja azt válaszként, hogy nem tud munkát adni, maradj gyesen, mert az törvénytelen.


Ha mégsem ad munkát, akkor KÖTELES állásidőre járó bért fizetni neked.


Semmi veszítenivalód nincsen, tekintve, hogy ha már most se ad munkát, akkor most lefogadhatod, hogy amint lejár a védelem, azonnal felmond.


Kicsit állj ki magadért, elvégre te is pénzből élsz! NYugodtan tudomására hozhatod, hogy tisztában vagy a jogaiddal, mert a legtöbb munkáltató úgyis arra játszik, hogy nem vagy képben, és megpróbál átverni.


És miután visszamentél dolgozni, elkezdhetsz új melót keresni, van rá egy éved.

2012. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves 2. Szerencsére "jó" helyen élek,attól nem kell tartanom,hogy 3hónap alatt sem találok munkát.Most is tudnék több közül válogatni...ennyit erről.
2012. febr. 23. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Szerencséd van, akkor viszont így meg nem értem a kérdésedet. Ha több munkahely közül is válogathatsz, akkor tulajdonképpen mi a kérdésed? Ha vissza akarsz menni, kiválasztod az egyiket és kész!

Bocs, hogy én nem értelek:)

Elárulod, hogy hol élsz és mi a szakmád?

2012. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A végzettségem csecsemő és kisgyermek gondozó és ápoló,de a szakmámban csak 2évet dolgoztam Budapesten,most jelenleg Győrben élek,itt egy szolgáltató cégnél dolgoztam 6évet,ügyfelekkel foglalkozom.Ebből adódóan lenne sok lehetőségem.És igen,szerencsésnek is érzem magam,mert itt van munkalehetőség.A kérdésem igazából az,hogy mikor érdemes az önéletrajzokat elküldeni,illetve,hogyha felvesznek mennyi esélyem van arra,hogy megvárja azt a cég,míg én beszoktatom a lányomat bölcsibe,stb.Ezekkel nagyon nem vagyok tisztában.Igazából bölcsibe már akár szeptembertől kezdhetne a lányom.
2012. febr. 23. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!