Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatóm szerint hiába...

A munkáltatóm szerint hiába emelték a minimálbért (2x-ese után kapom a max gyedet a 2. gyerekre) a gyedemre ez januártól nem vonatkozik. Miért?

Figyelt kérdés

2012. febr. 3. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nem a mostani minimálbér után számolják, hanem a szülés előtti évét nézik. Akkor pedig még kisebb volt. Én is így jártam, azt hittem több lesz, de sajnos nem. :(
2012. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Az adójóváírás megszüntetése miatt így most még kevesebb is mint tavaly. :(

Igazából akkor kinek lesz magasabb a maximum gyede, a minimálbér emelés következtében?

2012. febr. 3. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Annak, aki jövőre szül, mert neki már az ideit nézik.

Gyed kompenzáció van, az Oep honlapján utána tudsz nézni.

2012. febr. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez alapján máshogy van:

[link]


vagy én olvastam valamit félre?

2012. febr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a te konkrét esetedben miért mondata ezt a munkáltatód, de nem teljesen úgy van, ahogyan az első írta.


A gyed összegét valóban az igénylést megelőző év jövedelméből nézik, max. a mindenkori minimálbér kétszerese, amit minden év jan. 15-ig a munkáltatónak (oepnek) kötelezően felül kell vizsgálnia és januári gyedet már az alapján kell folyósítania.

Magyarul, ha neked (nektek) pl. br. 200eFt-os jövedelmetek van, akkor idén is az idei max-ot kell, hogy kapjátok!

Eb törvény 42/D§.

(4)

A 48. § (2)-(3) bekezdése alapján maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani."

2012. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Sikerült megtudnom a választ,amit az Eb. törvény is alátámaszt.


Az 2. gyerek születése előtt nem volt 180 nap jövedelmem, (még az elsővel voltam gyeden), így a gyedet a 48§ (5) alapján állapították meg (tehát az első gyerek születése előtti jövedelmem alapján a max gyedet kapom).


"(5) Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb."


Viszont a 42§(4)alapján csak annak vizsgálják felül minden év elején a gyedét, akinek a 48§ 2-3 bekezdése alapján állapítottak meg ellátást. (nekem ugyebár az (5)bekezdés alapján állapították meg)


"A 48. § (2)-(3) bekezdése alapján maximális összegben megállapított gyermekgondozási díj összegét minden év január 15-éig - hivatalból felül kell vizsgálni, és a tárgyévre érvényes összeghatár figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani."


Tehát a munkáltatómnak igaza volt.


Remélem érthetően sikerült leírnom. :)

2012. febr. 5. 13:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Elképesztő, hogy tőlünk, aki több gyermeket vállalt kis korkülönbséggel, veszik el a pénzt. Azt hittem többet kapok 8 e ft-al, ahogy beharangozták, erre 80 e ft-ot kaptam.

Br 220 e ft a bérem, de nekem sem volt meg a 180 nap a két gyerek között.

Borzasztó

Itt valami nagyon nem jól van

Kompenzációra egyáltalán jogosultak vagyunk? vagy az természetesen a bér után jár, azaz über szívunk?????

2012. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elvileg jogosultak leszünk rá, de még nem küldött ezzel kapcsolatban semmit a munkáltatóm.
2012. febr. 7. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!